Polskie Radio

Krzysztof Czabański o cyklu "To, co najpiękniejsze…": dwa koncerty w jednym

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 14:05
"To, co najpiękniejsze...", to seria koncertów zapoczątkowanych przez Polskie Radio jesienią 2017 roku. Ich celem jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki, w tym klasycznej, wśród odbiorców, którzy nie są koneserami, ale poszukują kontaktu z kulturą wysoką. Ideą cyklu jest także promocja Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie. Tym razem w Studiu Koncertowym Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego w Warszawie brzmią największe przeboje Krzysztofa Krawczyka: instrumentalnie i w nowych interpretacjach gwiazd polskiej estrady! 
Krzysztof Czabański
Krzysztof CzabańskiFoto: Polskie Radio

Piosenki wykonywane przez Krzysztofa Krawczyka wykonuje Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, a także Alicja Majewska, Kayah, Kuba Badach, Piotr Cugowski oraz Igor Herbut. - To kolejny koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze", nad którym patronat objęła Rada Mediów Narodowych - mówi przewodniczący Rady Krzysztof Czabański.

CEZ_3145.JPG
Koncert "To, co najpiękniejsze - pamięci Krzysztofa Krawczyka" [ZOBACZ WIDEO] 

>>>"Piosenki Krzysztofa Krawczyka". Nowy kanał muzyczny Polskiego Radia<<<

- Cykl "To, co najpiękniejsze..." wyróżnia się tym, że są dwa koncerty w jednym, bo jest muzyka poważna traktowana lżej niż zwykle i muzyka lżejsza traktowana trochę poważniej. Kiedyś koledzy, którzy to wymyślili w Polskim Radiu, wpadli na znakomity pomysł; ta podwójność się sprawdza i okazało się strzałem w dziesiątkę - podkreślił Krzysztof Czabański. 

Posłuchaj
00:24 11147288_1.mp3 Krzysztof Czabański o cyklu "To, co najpiękniejsze..." (IAR)

Muzycy w ciągu ponad trzech lat zagrali, między innymi, kompozycje Wojciecha Kilara, Dymitra Szostakowicza, Georgesa Bizeta i George'a Gershwina. Na scenie w ramach cyklu wystąpili między innymi: angielscy muzycy The Pasadena Roof Orchestra i The Puppini Sisters, francuski zespół Paris Combo, izraelska Piosenkarka Yasmin Levy, artyści skupieni wokół projektu Męskie Granie Orkiestra, Urszula Dudziak i Filip Wojciechowski Trio.

Czytaj także:

Transmisja koncertu "To, co najpiękniejsze - pamięci Krzysztofa Krawczyka" odbywa się na antenie Programu 1 Polskiego Radia, na Facebooku oraz stronie internetowej stacji, a także na portalu polskieradio.pl oraz kanale YouTube. Pierwsza część koncertu zostanie także powtórzona w radiowej Dwójce w poniedziałek, 21 czerwca, o godz. 13.00.

nt

Czytaj także

"To, co najpiękniejsze...". Krzysztof Czabański: ten cykl wypełnia misję mediów publicznych

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2020 23:15
- Koncerty z cyklu "To, co najpiękniejsze…" są wypełnianiem misji mediów publicznych. Dlatego, że składają się z dwóch części: najpierw Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie gra utwory poważnych kompozytorów, ale w lżejszym wydaniu, a następnie mamy muzykę popularną, rozrywkową, ale ambitną - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przyjaciel Polskiego Radia". Wspominamy Krzysztofa Krawczyka

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 09:26
W ostatnim czasie popularność wokalisty wzrastała wśród młodych słuchaczy i m.in. była motywem przewodnim jednego z wieczorów sylwestrowych w Czwórce. We wtorek przypominamy obecność Krzysztofa Krawczyka na naszej antenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To nie tylko koncerty, ale również trasa po całej Polsce". Krzysztof Kossowski o 50. edycji "Lata z Radiem"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 09:49
- "Lato z Radiem" to nie tylko koncerty, ale również trasa reporterska po całej Polsce. Reporterowi będzie towarzyszyła nasza kamera. Część wizyt i rozmów na trasie będzie można oglądać na Facebooku Radiowej Jedynki i Lata z Radiem - mówi wicedyrektor portalu Polskiego Radia Krzysztof Kossowski.
rozwiń zwiń