Polskie Radio

"Udowodniło, że spełnia oczekiwania słuchaczy". Agnieszka Kamińska o Polskim Radiu Kierowców

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 08:30
Polskie Radio Kierowców to nowatorski i jedyny w Polsce całodobowy program radiowy, który powstał w odpowiedzi na zainteresowanie słuchaczy tematyką motoryzacyjną i bezpieczeństwem na drogach. Antena w tym roku obchodzi swoje pierwsze urodziny. - Wcześniej nie było takiego radia  - mówi o antenie prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska.
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska
Prezes Polskiego Radia Agnieszka KamińskaFoto: Cezary Piwowarski

PR24Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska podkreśla, że Polskie Radio Kierowców udowodniło, że spełnia oczekiwania słuchaczy. - Ta informacja drogowa - użyteczna i bardzo potrzebna - jest podawana na bieżąco: co 15 minut emitowane są serwisy drogowe, wszystkie najważniejsze istotne informacje o utrudnieniach, ale też o remontach, o otwarciach nowych autostrad i nowych dróg - mówi Agnieszka Kamińska.

Posłuchaj
00:22 11346099_3.mp3 Agnieszka Kamińska: Polskie Radio Kierowców podaje najważniejsze informacje na bieżąco (IAR)

Polskie Radio Kierowców oferuje bardzo szeroką, całodobową ofertę skierowaną do wszystkich użytkowników dróg - to atrakcyjna ramówka, dynamiczna muzyka, znakomici dziennikarze motoryzacyjni, raporty z dróg krajowych i doskonałe poradnictwo.

>>ZAPRASZAMY DO SERWISU POLSKIE RADIO KIEROWCÓW<<

Prezes podaje, że na antenie dziennikarze skupiają się na bezpieczeństwie drogowym, ale można też usłyszeć bardzo dużo porad o tym, jak zadbać o samochód, jak ubezpieczyć pojazd i jak go poprawnie użytkować oraz jak jeździć bezpiecznie. - To naprawdę całodobowy serwis użytecznych informacji drogowych, który jest potrzebny nam wszystkim - podkreśla prezes.

Posłuchaj
00:19 11346099_2.mp3 Agnieszka Kamińska: antena skupia się na bezpieczeństwie drogowym (IAR)

Agnieszka Kamińska dodaje, że Polskie Radio Kierowców to także połączenie tradycji z nowoczesnością. - Tradycji o tyle, że jest to kontynuacja czy nawiązanie do tej historycznej audycji "Radio kierowców", notabene cały czas istniejącej na antenie radiowej Jedynki tuż przed każdą pełną godziną - tłumaczy.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:23 11346099_4.mp3 Agnieszka Kamińska: Polskie Radio Kierowców nawiązuje do tradycji (IAR)

Prezes przypomina także o bezpłatnej aplikacji mobilnej powiązanej z Polskim Radiem Kierowców, dzięki której radiosłuchacze mogą skontaktować się z redakcją i poinformować o utrudnieniach. - Wystarczy kliknąć na odpowiedni guzik i wtedy nasi redaktorzy na antenie o tym wiedzą, podają i aktualizują te informacje - tłumaczy. Warto podkreślić, że anteny można słuchać także przez stronę internetową oraz cyfrowe radio DAB+.

Posłuchaj
00:24 11346099_5.mp3 Agnieszka Kamińska: program Polskiego Radia Kierowców jest dostępny poprzez aplikację w technologii DAB+ oraz w internecie (IAR) 

Huczna impreza urodzinowa

Mrągowo country music festival 2021 image.jpg
Polskie Radio Kierowców na 40. Pikniku Country i Folk w Mrągowie

Najmłodsza antena Polskiego Radia świętuje swoje pierwsze urodziny w sobotę w Starej Wsi koło Nadarzyna. Od 10.00 do 12.00 odbywać się będzie wyścig o Gokartowy Puchar Polskiego Radia Kierowców, w którym wystąpią słuchacze wyłonieni w konkursie antenowym. - Zawodnicy wezmą udział w wieloetapowych zmaganiach na torze: od przejazdów technicznych, po jazdę na czas i pokonywanie odcinków specjalnych. Każdy z uczestników tych zmagań kartingowych po odpowiednim przeszkoleniu otrzyma licencję zawodnika - zachęca Agnieszka Kamińska.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:24 11346099_1.mp3 Agnieszka Kamińska: podczas imprezy urodzinowej Polskiego Radia Kierowców słuchacze będą mogli wziąć udział w turnieju (IAR) 

Ponadto w programie imprezy zaplanowano rozmowy z ekspertami z Instytutu Transportu Drogowego i policyjne pokazy bezpieczeństwa, a we współpracy z Instytutem Transportu Samochodowego, ITD, policją i Wojskami Obrony Terytorialnej zorganizowane zostanie miasteczko bezpieczeństwa.

Uczestnicy będą mogli skorzystać z symulatorów dachowania czy zderzeń, a także zobaczyć pokazy wybuchu poduszki powietrznej oraz skorzystać ze sprzętu, na którym kierowcy mogą sprawdzić swój refleks. Słuchacze będą też mieli okazję poznać radio od kuchni.

ng

Czytaj także

Polskie Radio Kierowców ma już rok!

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2021 06:00
Wyścig na torze kartingowym o Puchar Polskiego Radia Kierowców, symulatory dachowania, rozmowy z ekspertami, policyjne pokazy bezpieczeństwa i radio od kuchni. W ten sposób najmłodsza antena Polskiego Radia świętuje pierwsze urodziny!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najmłodsza antena Polskiego Radia - Polskie Radio Kierowców świętuje rok!

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 09:03
16 października 2020 roku w eterze pojawiło się pierwsze w Polsce całodobowe radio adresowane do wszystkich uczestników ruchu drogowego: kierowców, motocyklistów, rowerzystów i pieszych - Polskie Radio Kierowców. Program jest dostępny poprzez aplikację w technologii DAB+ oraz w internecie. Z okazji pierwszych urodzin PRK studio "Sygnałów dnia" odwiedziła redaktor naczelna tej anteny Edyta Poźniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio Kierowców obchodzi jubileusz. Adamczyk: cenna inicjatywa, która podnosi bezpieczeństwo na drogach

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 08:43
- Polskie Radio Kierowców to niezmiernie ważna i cenna inicjatywa, potrzebna wszystkim Polakom - mówił w Programie 1 Polskiego Radia minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
rozwiń zwiń