Polskie Radio
Section05
Edyta Poźniak

"Dzieci Syberii". Mijają 82 lata od pierwszej deportacji na wschód

Pierwsza deportacja na wschód miała miejsce 10 lutego 1940 roku. Wówczas zaczęło się wywożenie Polaków z Kresów Wschodnich. Gehenna rozpoczęła się także dla najmłodszych obywateli Rzeczypospolitej. O ich dramatycznych losach opowiada cykl sześciu filmów "Dzieci Syberii". Autorami serii są dziennikarze Polskiego Radia: Edyta Poźniak i Wojciech Olaf Ważyński. 
Zobacz więcej na temat:  alergeny mleko Syberia Władysław Anders deportacje Artur Wolski Edyta Poźniak

"Dzieci Syberii". Edyta Poźniak o serii swoich filmów: o dzieciach bardzo rzadko się mówi

- Wiele dzieci dotarło na Syberię jako sieroty lub półsieroty, które mając po zaledwie kilka lat nie widziały jak się nazywają i skąd są - przyznała na antenie Polskiego Radia 24 Edyta Poźniak, dziennikarka Polskiego Radia i autorka  reportaży "Dzieci Syberii".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA historia Polski Mirosław Skowron Polskie Radio 24 Edyta Poźniak Syberia Związek Sowiecki społeczeństwo dzieci

URODZINY POLSKIEGO RADIA KIEROWCÓW Edyta Poźniak: Program dla wszystkich uczestników dróg

- Posługujemy się zarówno tym językiem, którym mówią kierowcy zawodowi, spędzający kilkanaście godzin w trasie, jak i do tych, którzy jadą na krótkich trasach, np. do pracy. Radio Kierowców dedykuje swój program dla wszystkich użytkowników dróg: pieszych, motocyklistów, nawet tych, którzy używają hulajnóg - mówiła w Polskim Radiu 24 Edyta Poźniak, szefowa Polskiego Radia Kierowców.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Polskie Radio Radio kierowców Mateusz Drozda Edyta Poźniak POLSKA bezpieczeństwo na drodze DAB+

"Dużą furorę robią nocne programy z udziałem naszych słuchaczy na żywo". Edyta Poźniak o rocznicy PRK

- Dużą furorę robią nocne programy z udziałem naszych słuchaczy na żywo. Są to rozmowy terapeutyczne. Program nazwaliśmy "Nocna Zmiana", ponieważ poruszane są tematy, które dotyczą samotności w trasie, depresji, tęsknoty za rodziną, ale też trudne tematy jak alkoholizm, lekomania, narkomania wśród kierowców zawodowych - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Edyta Poźniak (dyrektor Polskiego Radia Kierowców). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Edyta Poźniak Polskie Radio Kierowców Radio kierowców W POLSKIM RADIU drogi kierowcy DAB+

Urodziny Polskiego Radia Kierowców. "Jesteśmy wszędzie tam, gdzie są nasi słuchacze"

 – Nadajemy multimedialnie, jesteśmy słyszalni w systemie DAB+, można nas słuchać poprzez specjalną, bezpłatną aplikację. Jesteśmy także dostępni w internecie. Kierowcy zabierają nas w długie trasy europejskie, ale nie tylko. Mamy bowiem wiernych słuchaczy w Stanach Zjednoczonych – przyznaje dyrektor Polskiego Radia Kierowców Edyta Poźniak.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Karol Gnat Radio kierowców bezpieczeństwo Edyta Poźniak kierowca

Najmłodsza antena Polskiego Radia - Polskie Radio Kierowców świętuje rok!

16 października 2020 roku w eterze pojawiło się pierwsze w Polsce całodobowe radio adresowane do wszystkich uczestników ruchu drogowego: kierowców, motocyklistów, rowerzystów i pieszych - Polskie Radio Kierowców. Program jest dostępny poprzez aplikację w technologii DAB+ oraz w internecie. Z okazji pierwszych urodzin PRK studio "Sygnałów dnia" odwiedziła redaktor naczelna tej anteny Edyta Poźniak.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Edyta Poźniak Polskie Radio Kierowców W POLSKIM RADIU

Polskie Radio Kierowców: jesteśmy zawsze na fotelu pasażera

- Nową wiosenną ramówkę rozpoczęliśmy przedłużając pasmo "na żywo". Zapraszamy na "Nocną zmianę". W naszym "Automacie", który zaczynamy o godz. 23.00, uruchomiliśmy pasmo dedykowane specjalnie dla nocnych marków, ale też dla kierowców, którzy podróżują w nocy i chcieliby porozmawiać o ważnych tematach - powiedziała Edyta Poźniak, dyrektor Polskiego Radia Kierowców.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Edyta Poźniak kierowca samochód Polskie Radio Kierowców motoryzacja

Rozpoczął się Wileński Jarmark Kaziukowy

Wileński jarmark w tym roku przeniósł się do Internetu, ale nie stracił ani kolorów, ani zapachów. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią niemożliwe było organizowanie tradycyjnych spotkań. Korespondent Polskiego Radia, Kamil Zalewski odwiedził w Wojewodziszkach panią Stanisławę Rynkiewicz i jej córki Renatę i Alinę, które zajmują się rękodziełem i wyplatają tradycyjne palmy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Edyta Poźniak Polacy za granicą Polonia Litwa Chicago Kazimierz Pułaski

"Jest tęsknota za krajem w tym okresie". Polacy w USA świętują Boże Narodzenie

- Próbujemy obchodzić święta na tyle "po polsku", na ile możemy. Jest w tym okresie tęsknota za krajem, ale mamy polski sklep, mamy znajomych Polaków, staramy się utrzymywać tradycję - mówi Polskiemu Radiu 24 Waldek, Polak mieszkający w USA.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polacy za granicą Polonia Edyta Poźniak Boże Narodzenie święta Maria Furdyna USA Stany Zjednoczone ŚWIAT Ameryka

Zbiórka na lwowskie cmentarze. Stanisław Szarzyński: cieszę się, że Polacy pamiętają o poległych na Kresach

- Tegoroczna zbiórka pieniędzy na cmentarze wojskowe we Lwowie była dość udana. W ubiegłym roku zebraliśmy mniej pieniędzy niż w tym. Musimy pamiętać o tym, co pozostało za naszymi granicami, o historii i tradycji - mówił w Polskim Radiu 24 Stanisław Szarzyński, prezes Stowarzyszenia Pamięci Polskich Termopil i Kresów im. ks. B. Mireckiego w Przemyślu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Edyta Poźniak Lwów Kresy

11 listopada na Litwie. Jak w czasie pandemii świętowano odzyskanie niepodległości?

W minionym tygodniu Polacy obchodzili Święto Niepodległości. 11 listopada to data niezwykle ważna dla rodaków mieszkających w kraju, ale także dla Polonii rozsianej po całym świecie. W Polskim Radiu 24 o tym, jak świętowany w tym roku na Litwie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polonia Polacy za granicą 11 listopada Święto Niepodległości 2020 Święto Niepodległości Edyta Poźniak Maria Furdyna

Polacy solidarni z Białorusinami. Specjalne serwisy informacyjne w Polskim Radiu

Polski naród dobrze wie, co znaczy walczyć o wolność swojego państwa. Z tego względu solidaryzujemy się z naszymi sąsiadami, którzy domagają się sprawiedliwości i suwerenności dla Białorusi. Społeczeństwo obywatelskie w tym kraju wspomaga również Polskie Radio.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Białoruś Edyta Poźniak Europa Wschodnia Agnieszka Kamińska Aleksander Łukaszenka demonstracje wybory na Białorusi wybory prezydenckie