Polskie Radio
Section05
Edyta Poźniak

Za nami 13. Gala na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Kto został laureatem?

Docenienie inicjatyw promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym, które mają wpływ na podniesienie stanu bezpieczeństwa na drogach – taki cel przyświeca konkursowi Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Podczas 13. Gali na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego poznaliśmy laureatów konkursu. 
Zobacz więcej na temat:  kierowcy partnerstwo drogi bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze ruch drogowy Polskie Radio Kierowców Edyta Poźniak

Edyta Poźniak ze Złotym Mikrofonem. "Trzeba ciągle wykraczać poza swoją strefę komfortu"

Wicedyrektor Jedynki i szefowa Polskiego Radia Kierowców Edyta Poźniak została laureatką Złotego Mikrofonu - najważniejszej nagrody Polskiego Radia. - Złoty Mikrofon to oszołamiająca nagroda dla kogoś, kto pracuje w zawodzie dziennikarza radiowego - mówiła w "Czterech porach roku" Edyta Poźniak. 
Zobacz więcej na temat:  złote mikrofony Edyta Poźniak Polskie Radio wyróżniony Polskie Radio Kierowców

Spojrzeć w oczy zesłanych na Syberię. Edyta Poźniak laureatką nagrody BohaterON

Za reżyserię i scenariusz serii sześciu filmów dokumentalnych "Dzieci Syberii" przygotowanych wspólnie z Olafem Ważyńskim Edyta Poźniak otrzymała nagrodę Złoty BohaterON im. Powstańców Warszawskich w kategorii Dziennikarz. Produkcja redaktorów Polskiego Radia opowiada o losie dzieci zesłanych w głąb Związku Sowieckiego. - Tej historii poświęcam sporą część mojej dziennikarskiej aktywności - opowiada Edyta Poźniak.
Zobacz więcej na temat:  Edyta Poźniak Daniel Wydrych BohaterON

BohaterOn 2022. "Dzieci Syberii" Edyty Poźniak [OSTATNIE GODZINY GŁOSOWANIA]

Seria sześciu filmów dokumentalnych pt. "Dzieci Syberii" jest wspólnym dziełem Edyty Poźniak, szefowej i współautorki serwisów informacyjnych w Programie 1 Polskiego Radia, dyrektorki Polskiego Radia Kierowców, oraz Olafa Ważyńskiego. Za reżyserię i scenariusz filmów dziennikarka otrzymała nominację do nagrody BohaterONy 2022 im. Powstańców Warszawskich. - Jesteśmy ostatnim pokoleniem, które może patrzeć tym ludziom w oczy. A oni opowiadają, co przeżyli - mówi Edyta Poźniak w "Kulturalnej Jedynce".
Zobacz więcej na temat:  Edyta Poźniak Magda Mikołajczuk BohaterON Syberia

Nagroda BohaterON 2022. Edyta Poźniak z Polskiego Radia wśród nominowanych

Edyta Poźniak, szefowa i autorka serwisów informacyjnych w Programie 1 Polskiego Radia oraz dyrektor Polskiego Radia Kierowców, została nominowana do nagrody BohaterON 2022 im. Powstańców Warszawskich. Dziennikarkę wyróżniono za reżyserię i scenariusz serii sześciu filmów dokumentalnych "Dzieci Syberii". Jury doceniło ją za upowszechnianie wiedzy na temat losów Polaków za granicą, ze szczególnym uwzględnieniem historii Polaków na Syberii.
Zobacz więcej na temat:  Edyta Poźniak BohaterON Nagroda BohaterON

Nagrody BohaterONy 2022. Dziennikarka Polskiego Radia wśród nominowanych

Dziennikarka Polskiego Radia Edyta Poźniak została nominowana do nagrody BohaterONy 2022 im. Powstańców Warszawskich. Dziennikarkę wyróżniono za reżyserię i scenariusz serii sześciu filmów dokumentalnych "Dzieci Syberii". Jury doceniło ją za upowszechnianie wiedzy na temat losów Polaków za granicą, ze szczególnym uwzględnieniem historii Polaków na Syberii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo W POLSKIM RADIU Edyta Poźniak

"Dzieci Syberii". Mijają 82 lata od pierwszej deportacji na wschód

Pierwsza deportacja na wschód miała miejsce 10 lutego 1940 roku. Wówczas zaczęło się wywożenie Polaków z Kresów Wschodnich. Gehenna rozpoczęła się także dla najmłodszych obywateli Rzeczypospolitej. O ich dramatycznych losach opowiada cykl sześciu filmów "Dzieci Syberii". Autorami serii są dziennikarze Polskiego Radia: Edyta Poźniak i Wojciech Olaf Ważyński. 
Zobacz więcej na temat:  alergeny mleko Syberia Władysław Anders deportacje Artur Wolski Edyta Poźniak

"Dzieci Syberii". Edyta Poźniak o serii swoich filmów: o dzieciach bardzo rzadko się mówi

- Wiele dzieci dotarło na Syberię jako sieroty lub półsieroty, które mając po zaledwie kilka lat nie widziały jak się nazywają i skąd są - przyznała na antenie Polskiego Radia 24 Edyta Poźniak, dziennikarka Polskiego Radia i autorka  reportaży "Dzieci Syberii".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA historia Polski Mirosław Skowron Polskie Radio 24 Edyta Poźniak Syberia Związek Sowiecki społeczeństwo dzieci

URODZINY POLSKIEGO RADIA KIEROWCÓW Edyta Poźniak: Program dla wszystkich uczestników dróg

- Posługujemy się zarówno tym językiem, którym mówią kierowcy zawodowi, spędzający kilkanaście godzin w trasie, jak i do tych, którzy jadą na krótkich trasach, np. do pracy. Radio Kierowców dedykuje swój program dla wszystkich użytkowników dróg: pieszych, motocyklistów, nawet tych, którzy używają hulajnóg - mówiła w Polskim Radiu 24 Edyta Poźniak, szefowa Polskiego Radia Kierowców.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Polskie Radio Radio kierowców Mateusz Drozda Edyta Poźniak POLSKA bezpieczeństwo na drodze DAB+

"Dużą furorę robią nocne programy z udziałem naszych słuchaczy na żywo". Edyta Poźniak o rocznicy PRK

- Dużą furorę robią nocne programy z udziałem naszych słuchaczy na żywo. Są to rozmowy terapeutyczne. Program nazwaliśmy "Nocna Zmiana", ponieważ poruszane są tematy, które dotyczą samotności w trasie, depresji, tęsknoty za rodziną, ale też trudne tematy jak alkoholizm, lekomania, narkomania wśród kierowców zawodowych - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Edyta Poźniak (dyrektor Polskiego Radia Kierowców). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Edyta Poźniak Polskie Radio Kierowców Radio kierowców W POLSKIM RADIU drogi kierowcy DAB+

Urodziny Polskiego Radia Kierowców. "Jesteśmy wszędzie tam, gdzie są nasi słuchacze"

 – Nadajemy multimedialnie, jesteśmy słyszalni w systemie DAB+, można nas słuchać poprzez specjalną, bezpłatną aplikację. Jesteśmy także dostępni w internecie. Kierowcy zabierają nas w długie trasy europejskie, ale nie tylko. Mamy bowiem wiernych słuchaczy w Stanach Zjednoczonych – przyznaje dyrektor Polskiego Radia Kierowców Edyta Poźniak.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Karol Gnat Radio kierowców bezpieczeństwo Edyta Poźniak kierowca

Najmłodsza antena Polskiego Radia - Polskie Radio Kierowców świętuje rok!

16 października 2020 roku w eterze pojawiło się pierwsze w Polsce całodobowe radio adresowane do wszystkich uczestników ruchu drogowego: kierowców, motocyklistów, rowerzystów i pieszych - Polskie Radio Kierowców. Program jest dostępny poprzez aplikację w technologii DAB+ oraz w internecie. Z okazji pierwszych urodzin PRK studio "Sygnałów dnia" odwiedziła redaktor naczelna tej anteny Edyta Poźniak.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Edyta Poźniak Polskie Radio Kierowców W POLSKIM RADIU