Polskie Radio
Section05
Katarzyna Gójska

Prof. Henryk Domański: cokolwiek rząd zaproponuje ws. wyborów zostanie oprotestowane

- Mamy do czynienia z grą polityczną, walką polityczną. Myślę, że cokolwiek by nie zaproponował obóz rządzący w sprawie wyborów prezydenckich, to zostałoby to oprotestowane, kontestowane przez partie opozycyjne, w szczególności przez Platformę Obywatelską - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia socjolog prof. Henryk Domański.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Gójska Andrzej Anusz POLSKA Nasz komentarz wybory prezydenckie 2020 polityka

Wybory prezydenckie. Dr Andrzej Anusz: opozycja może się zawieść na swojej strategii

- Opozycja liczy, że przeniesienie terminu wyborów spowoduje, że kłopoty związane z epidemią obciążą obóz rządzący i prezydenta Andrzeja Dudę. Sondaże pokazują jednak, że obywatele, w większości, są zadowoleni z działań rządu, więc strategia opozycji może być bardzo złudna. Opozycja na swojej strategii może się zawieść - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia politolog dr Andrzej Anusz.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Gójska Andrzej Anusz POLSKA Nasz komentarz

Jacek Sasin: nie można wprowadzić stanu nadzwyczajnego tylko po to, żeby przesunąć wybory

- Opozycja w sposób nieodpowiedzialny, tylko dla realizacji swojego partykularnego interesu politycznego, w sytuacji kiedy kandydaci opozycji - jak wynika z sondaży - nie mają dzisiaj szans, żeby skutecznie zmierzyć się z prezydentem Andrzejem Dudą, szuka innego sposobu, żeby te wybory storpedować - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wicepremier Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jacek Sasin Polskie Radio Sygnały Dnia Katarzyna Gójska wybory w Polsce wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Koronawirus w Polsce kwarantanna Poczta Polska

Minister cyfryzacji o aplikacji ProteGO: pozwala jak najszybciej zweryfikować, czy mieliśmy kontakt z zakażonym

Ministerstwo Cyfryzacji testuje aplikację ProteGO, która za pomocą łączności bluetooth będzie monitorowała możliwe zagrożenie koronawirusem. Aplikacja pozwoli kontrolować i zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa i wskaże, czy jesteśmy w grupie ryzyka zachorowania na COVID-19 i powinniśmy odbyć kwarantannę. 
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Gójska pandemia Koronawirus w Polsce Marek Zagórski Ministerstwo Cyfryzacji tarcza antykryzysowa społeczeństwo

"Kontynuacja misji publicznej". Krzysztof Czabański o wydawnictwach na 10. rocznicę Smoleńska

- Wydanie tych albumów to przede wszystkim kontynuacja misji publicznej, powinności Polskiego Radia i mediów publicznych - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa smoleńska Smoleńsk 2020 katastrofa w Smoleńsku Polskie Radio media publiczne Krzysztof Czabański Rada Mediów Narodowych Katarzyna Gójska Sygnały Dnia POLSKA

Karczewski: politycy PO nie zdają sobie sprawy z zagrożenia. To lekkomyślność

- Marszałek Senatu i senatorowie PO, chcąc zorganizować normalne posiedzenie tej izby, nie zdają sobie sprawy z zagrożenia w związku z koronawirusem. To lekkomyślność i brak odpowiedzialności - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia POLSKA Koronawirus w Polsce wirus zdrowie Senat Stanisław Karczewski Katarzyna Gójska

Szef KPRM: "tarcza antykryzysowa" powinna zostać przyjęta jak najszybciej

Sejm w ubiegłym tygodniu przyjął ustawy, które mają uchronić Polskę przed negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa. Dziś prace nad "tarczą antykryzysową" rozpoczyna Senat. -  Jak najszybsze działania pomogą zarówno przedsiębiorcom, jak i pracownikom - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce Michał Dworczyk tarcza antykryzysowa POLSKA Katarzyna Gójska GOSPODARKA

Szef MON: domaganie się przełożenia wyborów przez opozycję wynika ze słabości ich kandydatów

- Koalicja rządząca okazała się spójna, tarcza antykryzysowa została przyjęta, a więc pracujemy razem na rzecz tego, żeby przede wszystkim teraz ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, a później przeciwdziałać skutkom kryzysu gospodarczego, który niewątpliwie nas czeka - mówił w Programie 1 Polskiego Radia minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Sygnały Dnia Mariusz Błaszczak Katarzyna Gójska wybory w Polsce wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 kampania wyborcza pandemia Koronawirus w Polsce

Robert Biedroń: dzisiaj już nie ma hegemona na opozycji, widać to nie tylko w sondażach

- Wspieraliśmy rząd w wielu dobrych rozwiązaniach, ale wszędzie tam, gdzie rząd nie będzie sobie radził, jako Lewica będziemy krytykować - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia kandydat na prezydenta Robert Biedroń, odnosząc się do tematu terminu wyborów i ewentualnego wniosku opozycji o zmianę konstytucji.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie polityka konstytucja Koronawirus w Polsce Robert Biedroń POLSKA lewica Katarzyna Gójska

Jacek Sasin: liczymy na sprawny proces legislacyjny ws. "tarczy antykryzysowej"

- Liczymy na to, że proces legislacyjny w sprawie "tarczy antykryzysowej" uda się przeprowadzić niezwykle sprawnie. Myślę, że te rozwiązania już w przyszłym tygodniu staną się oficjalnie obowiązującym prawem – powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wicepremier Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin koronawirus Koronawirus w Polsce GOSPODARKA polityka Katarzyna Gójska

Dr Andrzej Anusz o kwarantannie: w walce z epidemią jest kluczowa

 - W sensie psychologicznym na pewno będziemy mieć kryzysy. Dwa tygodnie w izolacji mogą powodować, że część osób będzie się buntowała. Należy się z tym liczyć, ale w sytuacji, w której jesteśmy - obserwując, co dzieje się na świecie - widać, że kwestia kwarantanny ma kluczowe znaczenie w walce z epidemią - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Andrzej Anusz.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz polityka wybory prezydenckie 2020 koronawirus Katarzyna Gójska