Polskie Radio

"Choinki Jedynki 2021". Pierwsza dama: niech łączy radość pomagania

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 16:50
Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda zachęca słuchaczy Polskiego Radia, by włączyli się do akcji "Choinki Jedynki". Fundusze zbierane będą poprzez licytacje świątecznych obrazków namalowanych przez dzieci oraz dary wspierających akcję dorosłych "Przyjaciół Jedynki" - znanych postaci ze świata kultury, nauki, rozrywki i sportu.
Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda i prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska
Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda i prezes Polskiego Radia Agnieszka KamińskaFoto: Grzegorz Jakubowski/KPRP

Charytatywną akcję Program Pierwszy Polskiego Radia organizuje już po raz dwudziesty. Zgromadzone środki, tradycyjnie już, zostaną przekazane na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i wybranej w tym roku organizacji pożytku publicznego, którą jest Katolicka Wspólnota Chleb Życia siostry Małgorzaty Chmielewskiej. Honorowy patronat nad akcją "Choinki Jedynki" objęła Agata Kornhauser-Duda.

- To wspaniały projekt łączący dzieci i dorosłych we wspólnej zabawie, której celem jest pomaganie. Zapraszam wszystkich słuchaczy Programu Pierwszego Polskiego Radia, a także wszystkich ludzi dobrej woli, by włączyli się w akcję "Choinki Jedynki". Niech radość z pomagania połączy nas w te nadchodzące święta, a wylicytowane przedmioty staną się miłą pamiątką tego, że okazaliśmy serce potrzebującym - podkreśla Pierwsza dama.

Wyjątkowe prace Pierwszej damy

Małżonka prezydenta na tegoroczną licytację przygotowała i przekazała dwie prace, tradycyjnie wykonane już techniką decoupage'u. Pierwsza z nich to obrazek w formacie A4 utrzymany w kolorach ciemnej czerwieni oraz starego złota przedstawiający bożonarodzeniowe drzewko, pod którym znajduje się bardzo dużo prezentów.

Drugi z nich, nieco mniejszy, utrzymany jest w kolorach bieli oraz srebra i przedstawia zimowy krajobraz. Przed ośnieżonym domem stoi również udekorowana choinka. Obydwie prace Pierwsza dama opatrzyła życzeniami dla osoby, która te prace wylicytuje.

Posłuchaj
00:30 11428382_1.mp3 Pierwsza dama o swoich pracach (IAR) 

Ogromne zainteresowanie konkursem

Od poniedziałku 6 grudnia do piątku 10 grudnia, w audycji "Cztery pory roku" w godz. 9.00-12.00, odbędą się licytacje przedmiotów przekazanych na licytacje przez znane postaci świata kultury, nauki, rozrywki i sportu, a 11 grudnia, w Wielkim Finale, całodzienna (od godz. 8.00 do 19.30) licytacja 20 prac dzieci, które wygrały w konkursie rysunkowym i 12 prac podopiecznych Fundacji Anny Dymnej.

Od lat konkurs rysunkowy dla dzieci cieszy się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych słuchaczy, a także szkół, ośrodków kultury, kółek plastycznych i świetlic środowiskowych w całym kraju. Do 5 grudnia wybrane przez jury prace omawiane są dwa razy dziennie na antenie Programu Pierwszego.

Posłuchaj
00:31 11428382_3.mp3 Pierwsza dama: to wspaniały projekt łączący dzieci i dorosłych we wspólnej zabawie (IAR) 

Akcję zakończy koncert

Od 15 listopada na stronie internetowej choinkijedynki.polskieradio.pl dostępna jest zakładka "Dary Dorosłych Przyjaciół Jedynki", pod którą można zapoznać się z pamiątkami i przedmiotami wystawionymi na licytację, których darczyńcami są znamienici reprezentanci świata nauki, kultury i sportu.

Posłuchaj
00:17 11428382_2.mp3 Pierwsza dama zaprasza do włączenia się do akcji (IAR) 

Akcja Programu 1 Polskiego Radia potrwa do 19 grudnia. Jej zwieńczeniem będzie koncert z udziałem Haliny Mlynkowej, w podziękowaniu dla wszystkich uczestników akcji.

Czytaj także:

ng

Czytaj także

Rozpoczyna się akcja "Choinki Jedynki 2021". Tematem jest wizja tajemnic Bożego Narodzenia

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 17:10
Ruszyła jubileuszowa 20. Akcja Charytatywna Programu 1 Polskiego Radia - "Choinki Jedynki". Zebrane w tym roku środki trafią do Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i do Stowarzyszenia Wspólnota Chleb Życia. Akcji patronuje pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Choinki Jedynki 2021". Pierwsza dama przekazała podarunki na licytacje

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 21:20
Małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda przekazała prezes Polskiego Radia Agnieszce Kamińskiej dwie prace artystyczne wykonane techniką decoupage. Przygotowane własnoręcznie obrazki można będzie wylicytować podczas Akcji Charytatywnej "Choinki Jedynki 2021". W ubiegłym roku podarunki przekazane przez pierwszą damę wylicytowano na łączną kwotę 41 000 złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". Jak można pomóc?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 16:23
Rozpoczyna się akcja "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". Najstarsza kampania organizowana przez Caritas Polska, zapoczątkowana w 1994 roku, rusza po raz 28.
rozwiń zwiń