Polskie Radio

"Płyń pod prąd" - Dariusz Kozakiewicz z nową piosenką [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2022 10:00
Nowe nagranie pojawia się niemal w siedemdziesiąte pierwsze urodziny Dariusza Kozakiewicza (ur. 30 grudnia 1951 roku). Rok temu Dariusz Kozakiewicz wydał dwupłytowy album "Krokodyl", który podsumowywał pięćdziesięciolecie jego aktywności scenicznej. Wkrótce pojawiła się idea wydania specjalnej płyty winylowej i to tam znajdzie się nowy utwór. 
Płyń pod prąd z winyla Darek Kozakiewicz Live.
"Płyń pod prąd" z winyla Darek Kozakiewicz Live. Foto: mat. pras.

Dariusz Kozakiewicz, gitarzysta i kompozytor, a wcześniej także wokalista, najbardziej znany jest ze współtworzenia grupy Perfect. W tym zespole, który rozpadł się w 2020 roku, spędził blisko ćwierćwiecze. W całej swej muzycznej historii związany był również z zespołami: FatumPięciuBreakout Test, ale znany jest także ze współpracy z Anną Jantar, Robertem Chojnackim, Janem Borysewiczem czy Natalią Sikorą. 

Od wielu miesięcy - wiedziony pasją do grania na żywo - stworzył skład i projekt pod nazwą DAREK KOZAKIEWICZ LIVE. Pierwszym fonograficznym przejawem istnienia tej formacji było nagranie singla "Płyń pod prąd". Kozakiewicz skomponował ten utwór blisko 50 lat temu do słów poety, pisarza, varsavianisty i autora popularnych w tamtych czasach szlagierów Jerzego Millera, dla zespołu TEST. Ostre, rockowe brzmienie lat 70. ubiegłego wieku wciąż słychać w gitarach Kozakiewicza i głosie współpracującej z nim od niedawna wokalistki - Justyny Panfilewicz, dla której tamte czasy są jedynie historią, znaną z opowieści. Oprócz tej dwójki - skład projektu DAREK KOZAKIEWICZ LIVE dopełniają - basista Tomek Płonka i perkusista Sławek PuchałaTych czworo już teraz można usłyszeć podczas klubowej trasy koncertowej Hot Tour 2022 w siedemnastu polskich miastach.

 

Tymczasem piosenka "Płyń pod prąd" jest jedynym zupełnie nowym nagraniem na przygotowywanej do wydania w Agencji Muzycznej Polskiego Radia specjalnej płycie winylowej. W związku z sukcesem dwupłytowego albumu kompaktowego "Dariusz Kozakiewicz - KROKODYL" zrodziła się idea wydania na winylu wybranych utworów z tamtej kompilacji, powstałej dla uczczenia siedemdziesiątych urodzin Kozakiewicza i jego jubileuszu pięćdziesięciu lat na scenie. 

ZOBACZ WIDEO: 

Źródło: serwis YouTube.com / oficjalny kanał Agencji Muzycznej Polskiego Radia  

 

***

Darek Kozakiewicz "Live - Płyń pod prąd"
Nagrań dokonano w Legend Art Studio w Warszawie
Mix i mastering: Krzysztof Włodarski
Wrzesień 2022
Skład: Dariusz Kozakiewicz - gitary, Justyna Panfilewicz - wokal, Tomek Płonka - bas, Sławek Puchała - perkusja

mat. pras. / rk 

Czytaj także

Dariusz Kozakiewicz jako wokalista? "To nie żart"!

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 19:00
Riffy i solówki jego gitar można usłyszeć na płytach wielu wykonawców i zespołów, w których grał - od FATUM i PIĘCIU, przez BREAKOUT i TEST, po PERFECT. Właśnie ukazał się singiel, na którym Kozakiewicz występuje jako wokalista! 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dariusz Kozakiewicz: najbardziej cenię muzykę, która jest improwizowana

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 16:59
- W zasadzie nigdy nie wracałem do przeszłości - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Dariusz Kozakiewicz, który tym razem zrobił wyjątek i nagrał album podsumowujący 50 lat na scenie. Jak ten znany artysta wspomina pół wieku swojej kariery muzycznej?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dariusz Kozakiewicz: nigdy specjalnie nie ćwiczyłem gry na gitarze

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2021 13:35
 - Grę na instrumentach rozpoczynałem od akordeonu mając pięć lat i wówczas grałem wszystkie piosenki zasłyszane przez moją mamę w radiu - wspomina na antenie Programu 1 Dariusz Kozakiewicz. Wybitny gitarzysta, związany od 1997 roku z grupą Perfect, dziś stawia na solową karierę, a w domowej pracowni tworzy gitary.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Jestem niesforny". Dariusz Kozakiewicz podsumowuje mijający rok

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2021 15:13
- To był bardzo pracowity rok, ale ja już od lat żyję dosyć intensywnie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Dariusz Kozakiewicz, który dziś świętuje swoje 70. urodziny. W 2021 artysta nagrał album podsumowujący 50 lat na scenie, a jakie plany ma na przyszły rok?
rozwiń zwiń