Polskie Radio

Kasia Moś & Leszek Możdżer "Zapomnij". Nowy singiel Agencji Muzycznej Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2022 09:55
Dziś premiera singla "Zapomnij" Kasi Moś i Leszka Możdżera. To nowe wydawnictwo Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Autorem muzyki i słów jest producent muzyczny Mateusz Krautwurst, który współpracuje z radiową Trójką.
Singiel Zapomnij duetu Kasia Moś i Leszek Możdżer.
Singiel "Zapomnij" duetu Kasia Moś i Leszek Możdżer. Foto: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

"Zapomnij" jest singlem spoza jakiejkolwiek płyty i prostym dowodem na to, że Kasia Moś doskonale rozumie naturę współczesnego, cyfrowego rynku muzycznego.

Mateusz Krautwurst, autor muzyki i słów "Zapomnij", wersję demo utworu zaprezentował Artystce w początkach ich współpracy, ponad półtora roku temu, jako ciekawy przykład swoich możliwości. Kasia od razu wiedziała, że to opowieść także o jej doświadczeniach i musi tę piosenkę zaśpiewać.

Mimo wszystko muzyka i tekst trafiły wtedy na półkę i czekały na swój czas. Oraz na pianistę, który wystarczająco pięknie zagra wymyślone przez kompozytora harmonie. Jakaż była radość Kasi Moś, kiedy Leszek Możdżer zgodził się wziąć udział w nagraniu "Zapomnij" już w czasie pierwszej rozmowy telefonicznej. I zaprosił całą ekipę na nagranie fortepianu do swojego wrocławskiego studia. Efekt twórczego wkładu pianisty przerósł oczekiwania kompozytora i wokalistki.

Mateusz  Krautwurst nagrał w swoim warszawskim studio zagrane przez siebie dźwięki na analogowych syntezatorach, wokale Kasi Moś i jej chórki zaśpiewane wespół z Hanią Krautwurst (to córka) oraz zaaranżowaną przez siebie, a wykonaną przez Michała Pepola partię wiolonczeli. Całość też zmiksował i muzycznie wyprodukował, pozwalając Robertowi Szydło dokonać masteringu nagrania przy pomocy urządzeń analogowych. 


Posłuchaj
04:15 ZAPOMNIJ_Kasia_Mos_Leszek_Mozdzer.mp3 POSŁUCHAJ utworu "Zapomnij" duetu Kasia Moś i Leszek Możdżer

 

Jednak to przede wszystkim fortepian zaproszonego do współpracy Leszka Możdżera i charakterystyczny głos Kasi Moś uczyniły z piosenki małe muzyczne dzieło. 

Kasia Moś ma zdecydowanie poczucie, że "Zapomnij" jest jednym z ważniejszych utworów w jej repertuarze i karierze. Siła wyśpiewanego przez nią przekazu z pewnością płynie również z faktu, że Artystka tak mocno identyfikuje się z przekazywaną treścią. 

mat. pras / id / rk

Czytaj także

Śladami Karin Stanek. Kasia Moś wystąpiła na Trójkowej scenie [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2022 21:20
Kilka dni temu wydała album z piosenkami niezapomnianej Karin Stanek, a w niedzielny wieczór Kasia Moś, razem ze swoim niezwykłym, ubranym na pomarańczowo zespołem, zaczarowała Studio im. Agnieszki Osieckiej, dając fantastyczny koncert. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chciałam poszukać Karin mniej znanej – Kasia Moś o swoim nowym albumie

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2022 10:09
W niedzielę 5 czerwca, po godz. 19.05, w Studiu im. Agnieszki Osieckiej wystąpiła na żywo Kasia Moś. Kilka dni temu miała premierę najnowsza płyta artystki "Karin Stanek", wydana nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Pochodząca z Bytomia wokalistka złożyła nią hołd swej sławnej krajance, która była jedną z największych gwiazd polskiej piosenki lat 60., i podczas niedzielnego koncertu na pewno zabrzmi kilka utworów z tego albumu. A w audycji "LPT po godzinach" w rozmowie z Tomaszem Miarą opowiadała o kulisach jego powstania.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kasia Moś śpiewa Karin Stanek. "Spojrzenie na utwory nowym muzycznym językiem"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2022 16:08
Jedenaście zarówno bardzo znanych jak i nieco mniej popularnych przebojów wspaniałej artystki Karin Stanek znalazło się na nowym albumie Kasi Moś. - Zależało nam na tym, żeby spojrzeć na świat dźwięków Karin z dzisiejszej perspektywy, na teksty i melodię i tak zrobiliśmy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Kasia Moś. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kasia Moś śpiewa piosenki Karin Stanek

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2022 15:10
Pod koniec maja miała premierę płyta "Kasia Moś - Karin Stanek", którą artystka oddaje hołd gwieździe lat 60. Krążek wydany został nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. - Płytę robiliśmy najlepiej, jak potrafiliśmy. Wypłynęło to prosto z nas i z serca - mówi Kasia Moś w Czwórce. - Bardzo się cieszę, że ten album powstał. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Leszek Możdżer o swoich najnowszych przedsięwzięciach płytowo-koncertowych

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2022 12:25
Muzycznych przyjaciół Dwójka ma wielu. Ten jednak należy do grona przyjaciół wyjątkowych.
rozwiń zwiń