Polskie Radio

"Czy to już" - Dariusz Kozakiewicz wraca z nowym singlem!

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2023 09:00
"Czy to już" jest zapowiedzią płyty, którą Artysta planuje ucieszyć swoich fanów jeszcze w pierwszym półroczu 2024.
Czy to już  nowe nagranie Dariusza Kozakiewicza i jego zespołu ze śpiewającą Justyną Panfilewicz jest zapowiedzią płyty, którą Artysta planuje ucieszyć swoich fanów jeszcze w pierwszym półroczu 2024 roku
"Czy to już" – nowe nagranie Dariusza Kozakiewicza i jego zespołu ze śpiewającą Justyną Panfilewicz jest zapowiedzią płyty, którą Artysta planuje ucieszyć swoich fanów jeszcze w pierwszym półroczu 2024 rokuFoto: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

20 października 2023 roku w serwisach streamingowych pojawił się utwór „Czy to już”, nowe nagranie zespołu Dariusza Kozakiewicza!

Kozakiewicz płynnie przeniósł aktywność do projektu sygnowanego swoim własnym imieniem i nazwiskiem: DAREK KOZAKIEWICZ LIVE, po rozwiązaniu w 2020 roku grupy PERFECT, z którą spędził blisko 25 lat. Ten kompozytor i gitarzysta związany przez 50 lat pracy twórczej z najznakomitszymi zespołami i artystami na polskiej scenie nie potrafiłby usiedzieć długo bez kontaktu z publicznością i pracy w studiu nagraniowym.

  

DAREK KOZAKIEWICZ LIVE jest kwartetem, w którym brzmienie instrumentów – oprócz gitar Darka – dopełniają bas Tomka Płonki i perkusja Sławka Puchały. Trzem instrumentalistom od ponad roku towarzyszy Justyna Panfilewicz – wokalistka obdarzona silnym, zdecydowanym głosem, świetnie pasującym do artystycznych koncepcji Kozakiewicza.

Tych czworo przemierza Polskę, wzdłuż i wszerz, a lider – przyzwyczajony do wielkich sal i tysięcznej publiczności przez poprzednie ćwierć wieku z zespołem PERFECT – nie stroni od nawet niewielkich, klimatycznych klubów, w których grane przez DAREK KOZAKIEWICZ LIVE utwory nabierają specjalnego wymiaru.

Jedna z piosenek wykonywanych regularnie podczas koncertów zespołu, to właśnie "Czy to już" – utwór skomponowany przez Kozakiewicza niemal 10 lat temu, z tekstem Piotra Bukartyka, który został nagrany na akustyczną płytę grupy PERFECT "Muzyka" i… nigdy potem nie był w żaden sposób eksploatowany, ani nawet wykonywany na koncertach tego zespołu.

Kozakiewicz po prostu lubi tę piosenkę, jej fajny groove, a nowa aranżacja, łącząca  brzmienie gitary akustycznej z dźwiękami gitary elektrycznej jest dla Artysty wersją dużo bardziej prawdziwą i dającą – z racji swobodnej aranżacji – przestrzeń na improwizację w czasie koncertów. 

Czytaj także: 

Do piosenki powstał teledysk autorstwa Iryny Frolovej, ale scenerię Kozakiewicz wybrał i wynalazł osobiście. Co ciekawe – widoczna w obrazku elektryczna gitara, to specjalny instrument, którego z racji specyficznego i delikatnego wystroju, Darek właściwie nie wynosi z domu. Tym razem zrobił wyłom w zasadzie.

I jeszcze jeden smaczek związany z "Czy to już" – wersja którą teraz dostajemy od Artysty, by zapowiadała nową płytę, jest specjalnie przygotowana, jako tzw. radio edit, który mieści się w radiowych standardach długości. Na płycie pojawi się wersja pełna z rozbudowanym solo Kozakiewicza pod koniec utworu. 

POSŁUCHAJ I ZOBACZ TELEDYSK DO UTWORU "CZY TO JUŻ": 

Źródło: serwis YouTube.com / oficjalny kanał Agencji Muzycznej Polskiego Radia 

mat. pras. / rk 

Czytaj także

Dariusz Kozakiewicz: nigdy specjalnie nie ćwiczyłem gry na gitarze

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2021 13:35
 - Grę na instrumentach rozpoczynałem od akordeonu mając pięć lat i wówczas grałem wszystkie piosenki zasłyszane przez moją mamę w radiu - wspomina na antenie Programu 1 Dariusz Kozakiewicz. Wybitny gitarzysta, związany od 1997 roku z grupą Perfect, dziś stawia na solową karierę, a w domowej pracowni tworzy gitary.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Płyń pod prąd" - Dariusz Kozakiewicz z nową piosenką [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2022 10:00
Nowe nagranie pojawia się niemal w siedemdziesiąte pierwsze urodziny Dariusza Kozakiewicza (ur. 30 grudnia 1951 roku). Rok temu Dariusz Kozakiewicz wydał dwupłytowy album "Krokodyl", który podsumowywał pięćdziesięciolecie jego aktywności scenicznej. Wkrótce pojawiła się idea wydania specjalnej płyty winylowej i to tam znajdzie się nowy utwór. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Krokodyl" Dariusza Kozakiewicza już na winylu!

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2023 07:00
Specjalna płyta winylowa z dziesięcioma utworami wieńczy cykl działań Agencji Muzycznej Polskiego Radia w związku z podwójnym jubileuszem Dariusza Kozakiewicza - 70. urodzin i 50 lat na scenie! To płyta, która jest owocem niezwykle trudnych kompromisów wobec ogromnej aktywności artystycznej Dariusza Kozakiewicza, prawdziwego giganta polskiej sceny rockowej. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dariusz Kozakiewicz: wciąż pracuję nad nową muzyką

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2023 11:34
– Moje drogi muzyczne były różne, ale cały czas starałem się pracować nad sobą, nad nową muzyką – mówi Dariusz Kozakiewicz. W najbliższą niedzielę (12 lutego) gitarzysta, znany z takich zespołów jak Breakout czy Perfect, da w Trójce koncert podsumowujący 50 lat scenicznej kariery.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dariusz Kozakiewicz: blues to muzyczna wolność

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2023 14:00
Czym dla Dariusza Kozakiewicza jest "czucie bluesa"? – To na pewno muzyczna wolność. Wydaje mi się, że to jest coś, z czym człowiek się rodzi. Jeden się rodzi do bluesa, inny do sportu, do różności… Czuje się tę przestrzeń bluesową. To też pewien nastrój, który przekazujemy ze środka poprzez instrument, czy to gitara, czy to saksofon, fortepian, czy to bębny – mówi gość Michała Żołądkowskiego. 
rozwiń zwiń