Polskie Radio

"Strukturalnie pozytywna zmiana". Igor Szczęsnowicz o ponownym utworzeniu Ministerstwa Sportu

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 13:13
- Sport jest zbyt ważną dziedziną, aby nie był reprezentowany właśnie przez ministra - mówił w Polskim Radiu 24 Igor Szczęsnowicz, ("Gazeta Polska Codziennie").
Siedziba Ministerstwa Sportu i Turystyki
Siedziba Ministerstwa Sportu i TurystykiFoto: Shutterstock/Alexey Pevnev
prezydent free podpis tt 1200.jpg
Prezydent dokona zmian w składzie rządu. Podano termin rekonstrukcji

W ubiegłym tygodniu rzecznik rządu Piotr Müller potwierdził, że dojdzie do zmian w składzie Rady Ministrów. Zmiany w rządzie są zapowiadane od czasu opuszczenia koalicji przez część polityków Porozumienia, w tym Jarosława Gowina. W ramach nowej formuły koalicyjnej, do Zjednoczonej Prawicy i rządu mają wejść politycy Partii Republikańskiej założonej przez Adama Bielana oraz stowarzyszenia OdNowa RP skupionego wokół wiceministra obrony narodowej Marcina Ociepy.

Na antenie Polskiego Radia 24 Igor Szczęsnowicz zaznaczył, że "wiadomo było, że do zmian w rządzie dojdzie" - Oczywiście sama zamiana ministrów jest czymś emocjonującym, szczególnie dla ludzi danego resortu, natomiast wiadomo było, że od czasu odejścia części posłów i Jarosława Gowina z koalicji do tych roszad będzie musiało dojść - podkreślił.

Posłuchaj
22:23 PR24_mp3 2021_10_26-12-36-58.mp3 Igor Szczęsnowicz: liczne zmiany w rządzie wynikają ze zmian personalnych (Polskie Radio 24)

Jak wskazał redaktor "Gazety Polskiej Codziennie", liczne zmiany w rządzie wynikają ze "zmian personalnych w koalicji rządzącej". - Jeśli chodzi o stworzenie ministerstwa sportu, uważam, że to dobry krok - zaznaczył. - Sport jest zbyt ważną dziedziną, aby nie był reprezentowany właśnie przez ministra - wskazał.

- Uważam, że jest to strukturalnie zmiana pozytywna - powiedział. - O personaliach wolałbym nie mówić, bo po prostu jeszcze zobaczymy - wskazał, odnosząc się do objęcia stanowiska ministra sportu przez Kamila Bortniczuka.

Więcej w zapisie audycji. 

* * *

Audycja: Północ - Południe 

Prowadzi: Tadeusz Płużański

Gość: Igor Szczęsnowicz ("Gazeta Polska Codziennie")

Data emisji: 26.10.2021

Godzina emisji: 12.38

jb

Czytaj także

"Wstępowaliśmy do Unii Adenauera i Schumana". Brudziński o sytuacji we Wspólnocie

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 15:19
- Nie wstępowaliśmy do Unii Europejskiej Sylwii Spurek, Guy Verhofstadta i Fransa Timmermansa, tylko do Europy Konrada Adenauera, Roberta Schumana, Alcide De Gasperiego – powiedział europoseł Joachim Brudziński (PiS).
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zmiany w rządzie w przyszłym tygodniu. Piotr Müller podał szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 17:43
- Zmiany w rządzie zostaną dokonane w przyszłym tygodniu, czyli do końca października - przekazał rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ma charakter porządkujący". Prof. Jacek Reginia-Zacharski o rekonstrukcji rządu

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 22:02
- Ta sytuacja trochę się przeciągnęła, natomiast wymagała uporządkowania - mówił w Polskim Radiu 24 politolog prof. Jacek Reginia-Zacharski, komentując zbliżającą się rekonstrukcję rządu. Jak stwierdził, wiadomo było, że musi do tego dojść, odkąd koalicję opuścił Jarosław Gowin.
rozwiń zwiń