Polskie Radio

Polskie Radio głównym partnerem Forum Ekonomicznego w Karpaczu

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2022 15:44
Premier Mateusz Morawiecki, wicepremierzy Piotr Gliński i Henryk Kowalczyk, szefowie resortów zdrowia, finansów, rodziny i polityki społecznej, infrastruktury oraz edukacji i nauki, a także prezes PiS uczestniczą w trwającym od wtorku w Karpaczu 31. Forum Ekonomicznym. "Polskie Davos" potrwa do czwartku. Polskie Radio i Polskie Radio 24 mają tytuł Głównego Partnera Radiowego XXXI Forum Ekonomicznego.
Forum Ekonomiczne w Karpaczu rusza we wtorek już po raz 31.
Forum Ekonomiczne w Karpaczu rusza we wtorek już po raz 31.Foto: PAP/Tomasz Wiktor

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Forum - odbywającego się w dniach 6-8 września - jest "Europa w obliczu nowych wyzwań". Jak co roku, na uczestników czeka bogaty program merytoryczny zawierający ponad 300 wydarzeń.

Goście Forum Ekonomicznego w Karpaczu

Głos zabiorą m.in. premier Mateusz Morawiecki, wicepremier - minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, wicepremier - minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk, minister zdrowia Adam Niedzielski, minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, czy minister finansów Magdalena Rzeczkowska.

W Forum weźmie udział również prezes PiS Jarosław Kaczyński, który będzie uczestniczył w panelu dyskusyjnym "Realizm i wartości w polityce". Swój udział w wydarzeniach zapowiedzieli również samorządowcy oraz parlamentarzyści z opozycyjnych klubów.

Do Karpacza mają też przyjechać m.in. b. prezydent Chorwacji Kolinda Grabar-Kitarović, minister polityki rolnej i żywności Ukraina Mykoła Solski czy deputowana Rady Najwyższej Ukrainy Kira Rudyk.

Posłuchaj
00:51 11924378_1.mp3 XXI Forum Ekonomiczne w Karpaczu. Relacja Dawida Gregorcewicza (IAR)

Relacje na antenach Polskiego Radia

Debaty komentowane są przez dziennikarzy z całej Europy. Szeroko relacjonować będzie wydarzenie Polskie Radio - zarówno na swoich antenach, jak i online - w portalu www.polskieradio24.pl oraz w mediach społecznościowych.

Informacje z Forum pojawią się w radiowej Jedynce m.in. w pasmach: "W samo południe", "Polska i świat" oraz w "Ekspresie gospodarczym".

Relacje i rozmowy z plenerowego studia Polskiego Radia w Karpaczu wyemituje również Trójka - w "Informatorze ekonomicznym", "Serwisie ekonomicznym" i "Podsumowaniu dnia".

Obszernych relacji z Forum można będzie wysłuchać również w Polskim Radiu 24. W specjalnym studiu plenerowym stacji gośćmi będą politycy, prezesi państwowych spółek, ekonomiści. Gośćmi Adriana Klarenbacha będą m.in. minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek, wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezes Grupy PKP Krzysztof Mamiński.

Czytaj także:

Coroczną tradycją Forum Ekonomicznego jest wręczenie nagród dla Człowieka Roku, Firmy Roku oraz Organizacji Pozarządowej Roku. Gala wręczenia nagród odbędzie się we wtorek wieczorem. Forum zakończy się w czwartek.

Zobacz również: Waldemar Buda w "Salonie politycznym Trójki"

mbl/kp

Czytaj także

Premier Morawiecki dla Polskiego Radia: energii nie zabraknie. Nasza polityka już przynosi efekty

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2022 12:51
- Zimą energii nie zabraknie, ponieważ już dzisiaj widzimy, że nasza polityka - ta, którą rozpoczęliśmy kilka miesięcy temu, a więc zabezpieczanie milionów ton węgla i napełniania naszych magazynów gazem - okazuje się skuteczna - mówi premier w rozmowie z Polskim Radiem. Nasz reporter Karol Darmoros pytał szefa rządu m.in. walkę z kryzysem, ceny energii i system ETS.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ekspert od OZE: firmy doceniły jak duże oszczędności mają gospodarstwa domowe z paneli słonecznych i same dużo w nie inwestują

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2022 17:00
Fotowoltaika może pomóc przetrwać Polsce i Europie kryzys energetyczny. Już w te wakacje były takie dni gdy przydomowe instalacje produkowały aż 35 procent, całości wytwarzanej w Polsce energii elektrycznej. Co daje duże oszczędności także dla tradycyjnych elektrowni, które mogły dzięki temu mniej wydawać na źródła energii, za to gromadzić na zimę zapasy węgla - powiedział Bogdan Szymański, wiceprezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń