Polskie Radio

Niecodzienni goście i wyjątkowa muzyka. Polskie Radio w środę

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2022 18:00
W Jedynce przestroga przed kolejnymi metodami naciągaczy, tym razem o ofertach internetowych, natomiast w Czwórce o nowych trendach w e-commerce. W Dwójce o projekcie Muzeum Tatrzańskiego - "Nowe Zakopane" - analiza współczesnej zakopiańskiej przestrzeni miejskiej wraz z jej architekturą. W Trójce przypomnienie postaci Józefa Szaniawskiego - ostatniego więźnia politycznego PRL-u. Sprawdź nasze propozycje!
Studio Jedynki. Za szybą jeden z prowadzących - Daniel Wydrych.
Studio Jedynki. Za szybą jeden z prowadzących - Daniel Wydrych. Foto: Wojciech Kusiński / Polskie Radio
logo

Sytuacja na wschodzie - śledzimy sytuację na Ukrainie; informacje po ukraińsku pojawiają się na bieżąco w "Aktualnościach Jedynki" oraz w pasmach publicystycznych: "Sygnały dnia", "W samo południe", "Ekspres Jedynki" oraz "Polska i świat". We współpracy z Polskim Radiem dla Zagranicy Wiadomości po ukraińsku - przez cały tydzień po 10.00 i po 17.00.

03.00-05.00 - "Tak to bywało" - zaprasza Adam Rozlach

W "Słodkim Radiu Retro" piosenki w wykonaniu Sióstr Doremi (1946). Następnie Zbigniew Zapasiewicz recytować będzie swoje ulubione wiersze nagrane w Polskim Radiu w styczniu 1970 roku, dziś usłyszymy fragmenty "Kwiatów polskich" Juliana Tuwima, a "Na historycznej wokandzie" - Andrzeja Sowy, a "Na historycznej wokandzie" sprawa marszałka Philippe Petaina, polityka francuskiego, szefa rządu Vichy. Oskarżać go będzie prof. Tadeusz Sanecki, a bronić dr Janusz Osica. Główną pozycją drugiej godziny będzie audycja Magdy Mikołajczuk "Moje książki" dziś poświęcona Andrzejowi Bartowi, pisarzowi, autorowi scenariusza do filmu "Rewers". Posłuchamy też audycji pod red. Krzysztofa Górskiego "Sztuka eseju" - dziś przypomnimy esej "Trzeci Rzym" z tomu "Imperium" - Ryszarda Kapuścińskiego. W "Kronice polskiej" - dziś o bitwie pod Zieleńcami i Dubienką.

06.00-09.00 - "Sygnały dnia" - zapraszają Daniel Wydrych i Grzegorz Jankowski

W audycji m.in. rozmowy polityczne - o godzinie 7.15 z Radosławem Foglem, rzecznikiem Prawa i Sprawiedliwości, a o godzinie 8.15 - z Tomaszem Siemoniakiem, wiceprzewodniczącym PO.

Ponadto w audycji kolejna odsłona akcji "#bezprzedawnienia", o sezonie na grzyby i Sanepidzie, który znów może pomagać grzybiarzom. Poza tym o Lidze Mistrzów i kolejnych szansach Roberta Lewandowskiego oraz o rosnącym zaiteresowaniu szkołami tenisa po sukcesie Igi Świątek. 

09.00-12.00 - "Cztery pory roku" - zaprasza Maciej Kurzajewski

Kolejne metody naciągaczy – oferty internetowe, np. darmowa nauka języków obcych, aplikacje z dietami, subskrypcje treningów. Co na to prawo konsumenckie? W których przypadkach można odstąpić od umowy zawartej poza siedzibą firmy (przez internet lub telefon) w terminie 14 dni, a w których nie jest to możliwe? (np. zakup spersonalizowany lub subskrypcje). O tym Małgorzata Cieloch, rzecznik UOKiK. Poza tym w audycji "Poradnik językowy" M. Tułowieckiej i dr A. Hąci oraz tradycyjne konkursy i słuchowisko.

20.00-22.00 - "Tu jest muzyka" / "Wieczór z operą i operetką" - zaprasza Robert Kamyk

Królowa Elżbieta II od wczesnej młodości miała kontakt z muzyką. Lubiła śpiewać, tańczyć, aktywnie uczestniczyła w różnych wydarzeniach muzycznych. Miała kontakt z muzykami reprezentującymi różne gatunki. To oni występowali dla niej przy okazji kolejnych królewskich jubileuszy. Wśród artystów występujących dla królowej Elżbiety II byli też śpiewacy operowi. W audycji słynne pieśni brytyjskie w ich wykonaniu. W drugiej godzinie - pierwsza angielska opera narodowa "Dydona i Eneasz" H. Purcella.

LITERATURA W JEDYNCE:

10.35 - "Przygody dobrego wojaka Szwejka", słuchowisko z 1968 roku.

21.45 - "Trędowata" Heleny Mniszkówny w wykonaniu Ireny Kwiatkowskiej, czyli najsłynniejszy polski melodramat, wydany w 1909 roku.

23.50 - Rok Polskiego Romantyzmu / "Listy" Cypriana Kamila Norwida w interpretacji Ryszarda Nawrockiego.


logo

 

00.00-01.00 - "Nocna strefa" - prowadzi Piotr Metz 

00.55-01.00 - "Przypadki słowa" / Władysław Sebyła, aud. Iwony Smolki

01.00-02.00 - "Fantazja polska" (powtórzenie) - prowadzi Ewa Szczecińska

Karol Szymanowski I Koncert skrzypcowy op. 35, wyk. Kaja Danczowska - skrzypce, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej, dyr. Kazimierz Kord; Władysław Żeleński Wariacje na temat własny op. 21, wyk. Equilibrum String Quartet; Henryk Puchalski Polonez op. 5 na dwa fortepiany, Medytacja op. 25 na fortepian na cztery ręce, wyk. Valentina Seferinova, Venera Bojkova - fortepiany.

02.00-06.00 - "Muzyczna noc Euroradia" - prowadzi Marek Zwyrzykowski

Robert Schumann, Clara Schumann, Johannes Brahms, Edouard Lalo, Ralph Vaughan Williams, Folquet de Marseille, Carl Nielsen, Wolfgang Amadeus Mozart, Joby Talbot, Georg Philipp Telemann, Gaspar Sanz.

06.00-07.00 - "Fantazja polska" - prowadzi Ewa Szczecińska

Miniatury z "Kancjonału Fabiańskiej", wyk. Maria Erdman - klawikord; Władysław Żeleński Kwartet smyczkowy F-dur op. 28, wyk. Equlibrium Quartet. 

07.00-10.00 - "Poranek Dwójki" - prowadzi Paweł Siwek

"Połączenia" - to hasło przyświecające 65. Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień". Przed nami 36 wydarzeń muzycznych, 26 prawykonań, blisko dwadzieścia formacji kameralnych i po 2 latach pandemii - powrót pełnej symfoniki. O szczegółach programu dyrektor Festiwalu - Jerzy Kornowicz. Spotkanie o godz. 9.30.

W audycji także: "Nowe Zakopane" - projekt Muzeum Tatrzańskiego polegający na poddaniu analizie współczesnej zakopiańskiej przestrzeni miejskiej wraz z jej architekturą, książka "Sezony pierwsze i ostatnie. Teatr Miejski w Lublinie w latach 1944-1949" oraz relacja z Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. 

10.00-13.00 – Podróżnik muzyczny – prowadzi Magdalena Łoś

10.00-11.00 - Vivaldi: 'il Mondo Al Rovescio' - Concerti Con Molti Stromenti, wyk. Gli Incogniti, Amandine Beyer – skrzypce

11.10-12.00 - W.A. Mozart 9 Koncert fortepianowy Es –dur K 271 "Jeunehomme", wyk. Kristian Bezuidenhout - fortepian, Freiburger Barockorchester 

12.05-12.45 - Płyta na lato – SONY

Christian Thielemann / Wiener Philharmoniker. Anton Bruckner.

12.45-13.00 - "Zapiski ze współczesności" / Eugeniusz Knapik, opr. Beata Stylińska

13.00-15.00 - "Koncerty w porze lunchu" - prowadzi Joanna Grotkowska

Koncert Olgi Pasiecznik i Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej (13.01.2017, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W Lutosławskiego, Warszawa). 

Jerzy Fryderyk Haendel Concerto grosso a-moll op. 6 nr 4 HWV 322; Delirio amoroso HWV 99 - kantata na sopran solo, flet prosty, smyczki i b.c.; Cecilia, volgi un sguardo HWV 89 - kantata na sopran, tenor, smyczki i b.c.; Echeggiate, festeggiate HWV 119 - kantata dramatyczna 3 soprany, alt, bas, orkiestrę i b.c. Wyk. Olga Pasiecznik-sopran, Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej "Musicae Antiquae Collegium Varsoviense", kier. art. Liliana Stawarz - klawesyn. 

16.00-18.00 - "Wybieram Dwójkę" - prowadzi Jakub Kukla

18.00-19.00 - "Teraz jazz" - prowadzi Przemysław Psikuta

19.00-22.00 - "Letnia promenada" - prowadzi Roża Światczyńska

52 koncert festiwalu BBC Proms (Londyn, RAH, 26.8.2022). Claude Debussy La Mer; Ralph Vaughan Williams The Lark Ascending; Jean Sibelius V Symfonia Es-dur op. 82 wyk. Pekka Kuusisto - skrzypce; Orkiestra Symfoniczna Radia Fińskiego, dyr. Nicholas Collon. 

21.30-22.00 - "Rozmowy na lato" / Marta Minorowicz - aut. Paweł Siwek

Zaginięcie osoby bliskiej to życie w nieustającym zawieszeniu, w bezczasie, w niemożności zamknięcia bolesnej rany. Opowieścią o funkcjonowaniu rodziny po zaginięciu dziecka jest film "Iluzja". W audycji "Rozmowy na lato" spotykamy się z jego reżyserką - Martą Minorowicz. 

22.00-00.00 - "Nocna strefa" - prowadzi Rafał Księżyk

LITERARURA W DWÓJCE:

11.00-11.10 - "To się czyta latem" / Wojciech Lada "Mali tułacze", czyta Wojciech Żołądkowicz, opr. Małgorzata Szymankiewicz.

15.00-15.15 - "Literacka sjesta" / Leopold Tyrmand "Zły", czyta Marek Kondrat. 

21.10-21.25 - "Książka do słuchania" / Józef Mackiewicz "Lewa wolna", czyta Jerzy Radziwiłowicz.

logo

"Informacje po ukraińsku w Trójce" od poniedziałku do czwartku o godz. 10.30, 14.30 oraz 18.30, w piątek o godz. 10.30, 14.30 i 18.00, a w weekendy o godz. 11.00, 15.00 i 18.00.  

00.00-02.00 - "Trójka pod księżycem" - Patryk Pawlak 

Ponownie zapraszamy do odwiedzenia Teatru Thalia w Hamburgu. Najbliższe premiery to "Zemsta nietoperza" Johana Straussa w reżyserii Anny-Sophie Mahler oraz "Nabucco" Giuseppe Verdiego w reżyserii Kirill Serebrennikov. W audycji pojawią się informacje na temat twórców, którzy postanowili zinterpretować klasykę gatunku operetkowego. W 2023 na scenie Thalia Gauss pojawi się również spektakl "Brave New World" w reżyserii Amira Rezy Koohestani. Ponadto o międzynarodowym sukcesie tego irańskiego twórcy. 

02.00-04.00 - "Nocny przegląd myśli" - Michał Kirmuć

04.00-06.00 - "Trójka budzi" - Michał Grabkowski

06.00-08.45 - "Pora na Trójkę" - Karol Gnat  

W Międzynarodowy Dzień Walki z Wypaleniem Zawodowym o holokracji - czyli pracy bez szefa. To model, który zyskuje co raz większą popularność m.in. w Polsce. Polega na odrzuceniu tradycyjnego modelu funkcjonowania firmy, na rzecz struktury, w której to pracownicy tworzą współodpowiedzialny kolektyw. 

W audycji także o samym wypaleniu zawodowym - choć od tego roku WHO uznaje je za stan, który może wymagać kontaktu z lekarzem, a także umieścił tę jednostkę w Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych, to mimo wszystko zwolnienia z powodu wypalenia zawodowego nie dostaniemy. Wypalenie zawodowe dotyka w głównej mierze pracowników biurowych, choć nie jest to zasadą. Czy objawy wypalenia mogą pojawić się u osób wykonujących takie zawody jak: saper, strażak czy kaskader? Rozmowa z czynnym kaskaderem - Tomaszem Lewandowskim.

Ponadto o Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni - relacja z wydarzeń z wtorkowego wieczoru. 

08.45-09.00 - "Salon polityczny Trójki" - Beata Michniewicz  

Gościem Paweł Kukiz z ugrupowania Kukiz '15. 

09.00-12.00 - "Trójka przed południem" - Witold Lazar  

12.00-15.00 - "Trójka do trzeciej" - Katarzyna Cygler  

15.00-19.00 - "Zapraszamy do Trójki" - Piotr Łodej 

18.10 - "Trójkowy komentarz dnia" - Bartłomiej Graczak 

Gościem Marzena Guz-Vetter, dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. 

19.00-21.00 - "W tonacji Trójki" - Justyna Grabarz i Piotr Baron

21.00-22.00 - "Klub Trójki" - Tomasz Zapert 

Do annałów przeszedł jako ostatni więzień polityczny PRL-u oraz krajowy pełnomocnik płk. Ryszarda Kuklińskiego. Ale był też nauczycielem, dziennikarzem, wykładowcą, historykiem, sowietologiem i społecznikiem. W Klubie Trójki przypomnimy dziś postać Józefa Szaniawskiego, którego dziesiąta rocznica tragicznej śmierci minęła 4 września. Gośćmi audycji: Filip Frąckowiak - syn Józefa Szaniawskiego, dziennikarz i polityk, Wiesław Johann - sędzia Trybunału Konstytucyjnego, przedstawiciel prezydenta przy Krajowej Radzie Sądownictwa oraz Krzysztof Masłoń - krytyk literacki.

22.00-23.00 - "Wieczór w Trójce" - Łukasz Szwed

22.14 - Reportaż w Trójce / "Ostatni dzień Borowa" Czesławy Borowik. Reportaż próbuje odpowiedzieć na pytanie dlaczego pod koniec niemieckiej okupacji zginęli w płomieniach i egzekucjach starcy, kobiety, mężczyźni, dzieci, mieszkańcy Borowa i okolic – około 2 tysięcy osób. To była naj większa pacyfikacja na ziemiach Polskich, o której nie mówiło się w Polsce Ludowej, dlatego, że to miało związek z rozstrzelaniem partyzantów gwardii Ludowej prawdopodobnie prze żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych i to była zemsta sowietów. Radio Moskwa o tym mówiło zadziwiająco szybko po rozstrzelaniu. Historycy domyślają się, że to była prowokacja sowiecka, ponieważ Borów uważany jest za tak zwaną stolicę Narodowych Sił Zbrojnych.

22.45 - Proza czytana w Trójce / "Reytan. Upadek Polski" Jarosława Marka Rymkiewicza. Czyta Andrzej Masztalerz

23.00-00.00 - "Serdeczne dźwięki" - Mateusz Krautwurst

Gościem audycji - na dwa dni przed premierą swojego solowego albumu - Michał Barański. Artysta opowie o swojej muzycznej drodze - od akompaniamentu, studyjnych nagrań i tras koncertowych do autorskiej koncepcji na muzykę ludową, pełną inspiracji rodem z Indii i amerykańskiego jazzu. Usłyszymy również przedpremierowo utwory z jego płyty i kilka myśli o nauczaniu wyższym, życiu muzyka i miłości - w tym do tych szarpanych, pochodzących z nisko brzmiących strun.  

logo

22.06 - "Posłowie" - Piotr Gociek i Łukasz Orbitowski

Piotr Gociek i Łukasz Orbitowski omawiają klasyczne pozycje światowej bibliografii, zawsze filtrując je przez swoją literackie gusta i opowiadają o nowościach wydawniczych. W najbliższym wydaniu audycji przedstawią "Niewinnych" Hermanna Brocha i "Okultyzm i nowoczesność" Krzysztofa Grudnika.

23.35 - "Między nami kobietami" - Anna Popek

Zapraszamy na rzut kobiecym okiem na kulturę i działalność społeczną. O działalności fundacji Ambulans z Serca, która pomaga osobom w kryzysie bezdomności, opowie prezes fundacji Emilia Wesołowska.

..

07.00-09.00 - "Pierwsze słyszę" - Robert Grzędowski

Dla wielu z nas Internet stanie się jedynym miejscem zakupowym - ponad 1/3 konsumentów zamierza kupować to, co możliwe, wyłącznie w internecie. Jakie trendy obserwuje się obecnie w e-commerce?

09.00-10.00 - "Wszystko gra" - Ula Kaczyńska

Gościem w audycji Ofelia, która opowie o nowej płycie, starych obawach, dojrzewaniu i oswajaniu siebie.

12.00-13.00 - "Stacja Nauka" - Oliwia Krettek

W audcyji m.in. Mateusz Borkowicz zaprasza na kosmiczne ciekawostki w cyklu "Astrosapiens".

14.00-15.00 - "Dajesz radę" - Marta Hoppe

Czy cybersecurity jest dla mnie? Specjalista do spraw bezpieczeństwa internetowego to tylko jedna z możliwości pracy w cybersecurity. Więcej opowie gość audycji - Joanna Wziątek, specjalistka od cyberbezpieczeństwa, autorka czwórkowych podcastów CyberBezpieczni.

​15.00-17.00 - "Czat Czwórki" - Piotr Firan

Czym jest comfort food? Na czym polega magia tego coraz popularniejszego trendu i czy to prawda, że szybko pomaga ono załagodzić negatywne emocje i zwalczyć stres? 

17.00-19.00 - "Top - Trochę optymizmu popołudniem" - Mateusz Kulik

Inżynierowie stworzyli karaluchy cyborgi, które w przyszłości mogą uratować nam życie. W jaki sposób?

logo


07.00-10.00 - "Poranek w PRD" - O tym, jak budują zwierzęta i ludzie. Jak ludzie czerpią inspirację ze zwierzęcych konstrukcji. Budowle naziemne i podziemne, domy na wodzie i pod wodą, domy jednorodzinne i kawalerki, osiedla, domy przenośne i tymczasowe. Gniazdo uszyte przez krawczyka, gniazda ze śliny, jedna z największych ptasich budowli, czyli kopiec lęgowy nogala zmiennego, spiżarnia dzięciura żołędziowego, ogromna konstrukcja tkaczy towarzyskich, altanka ogrodnika brunatnego, papierowe gniazdo osy pospolitej, gniazdo pszczół i innych owadów, kopce mrówek. Mosty i tratwy mrówek legionistek, termitiery, pułapki pająków, kawalerki larw chruścików, rozbudowane nory golców piaskowych, żeremia bobrów, krecie tunele...

10.00-11.00 - "Muzyczne podróże" - W 1737 roku urodził się Michael Haydn, austriacki kompozytor, brat Josepha Haydna. Z tej okazji opowiemy o rodzeństwach, których łączyła muzyka.

11.00-12.00 - "Co w smoku piszczy?" - O tym, jak smok Adaś próbuje zostać gwiazdą estrady. Czy mu się to uda i co takiego stanie się na drodze do sławy?

21.00-23.00 - "Strefa rodzica" - Granice dzieci i dorosłych. „W praktyce podmiotowego podejścia wychowawczego granice są istotnym narzędziem. Ważna jest optyka: kiedy widzimy dziecko jako osobny byt, skończoną całość, której ramy określane są właśnie przez granice, to łatwiej jest nam zrozumieć istotę podmiotowości. Na każdym etapie rozwoju - jako dzieci i jako dorośli - stanowimy podmiot, pełnowartościową osobę. Gdy naruszymy granicę integralności tej osoby, wkraczamy na obcy teren". To cytat z książki "Granice dzieci i dorosłych " autorstwa Jarka Żylińskiego. Rozmowa z Jarkiem Żylińskim, psychologiem dziecięcym.

..

08.00 - "Laureaci nagrody Polskiego Radia" - Anna Skulska 

Bohaterem audycji Charles Richard-Hamelin - kanadyjski pianista i laureat II nagrody na XVII Konkursie Chopinowskim (2015). Usłyszymy m.in. Nokturn H-dur op. 62 nr 1 oraz Walc As-dur op. 34 nr 3 Fryderyka Chopina, a także Rondo C-dur op. 51 nr 1 i Rondo G-dur op. 51 nr 2 Ludwiga van Beethovena. Audycje zwieńczy II Suita D-dur op. 10 George'a Enescu.

09.00 - "Paderewski i Chopin - pokrewieństwa nie tylko z wyboru" - Monika Mandau

Jedenasty odcinek nowej audycji poświęconej wybitnemu pianiście, kompozytorowi i politykowi Ignacemu Janowi Paderewskiemu. W audycji o jego sztuce wykonawczej, twórczości, a także działalności publicznej, osadzonych w szeroko rozumianym kontekście chopinowskim - m.in. I akt dramatu lirycznego Manru oraz Album Tatrzańskie op. 12 Ignacego Jana Paderewskiego oraz wybrane Mazurki Fryderyka Chopina. 

21.00 - "Chop-in-pop" - Mariusz Gradowski

Gitara elektryczna kojarzy się z mocą, ostrością, hałasem, ciężarem. I w takich też kontekstach pojawiają się gitarowe interpretacje muzyki Chopina, ale tym razem nie z nich skorzystamy, a z płyty na której dominują zupełnie inne przestrzenie gitarowych brzmień. A wszystko to w kontekście Nokturnów, które interpretuje grecki gitarzysta Alex Dante. Dla kontrastu będzie też spora dawka Rachmaninowa - również granego na gitarze elektrycznej. 

Zapraszamy!

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU
Czytaj także

Konkurs Reportażystów "Melchiory 2022". Polskie Radio czeka na zgłoszenia

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2022 15:30
Polskie Radio ogłasza start XVII Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów „Melchiory 2022”. Udział mogą w nim wziąć reportażyści radia publicznego oraz współpracownicy – autorzy reportaży, filmów dokumentalnych i reportaży telewizyjnych. Zgłoszenia można przesyłać do 15 września br., a laureatów poznamy podczas uroczystej gali 17 listopada br.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"#bezprzedawNIEnia". Kampania o polskich stratach wojennych [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2022 11:42
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpoczęło kampanię informacyjną "#bezprzedawNIEnia". Jej celem jest dotarcie do szerokiego grona odbiorców w kraju i za granicą z przekazem o losach, tragedii i stratach państwa polskiego poniesionych w wyniku II wojny światowej oraz o braku zadośćuczynienia. Przez cały wrzesień i na początku października Jedynka będzie przypominać o stratach, jakie Polska poniosła w wyniku niemieckiej i sowieckiej agresji. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowość na kanale "Radiobook": "Księżna de Clèves" Marii de la Fayette

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2022 08:15
W cyklu Polskiego Radia "Radiobook" ponownie sięgamy do zasobów literatury francuskiej i proponujemy powieść "Księżna de Clèves", autorstwa Marii de la Fayette.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Na żywo i na żądanie. Już jest nowa aplikacja mobilna Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2022 17:40
Aplikacja jest dostępna na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Użytkownicy znajdą tam najnowszą muzykę, Dj-sety, playlisty, bogatą ofertę podcastów, wywiadów i koncertów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

57. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans w radiowej Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2022 12:12
We Wrocławiu trwa – odbywający się do 18 września – 57. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans. Program 2 Polskiego Radia, patron medialny, zaprasza na transmisje z jednego z najważniejszych festiwali muzycznych w Europie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Janusz Kukuła wyróżniony Nagrodą Rady Programowej Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2022 17:37
Janusz Kukuła, dyrektor i główny reżyser Teatru Polskiego Radia, został laureatem Nagrody Rady Programowej Polskiego Radia 2022. Jest to doroczne wyróżnienie przyznawane twórcy, który najpełniej realizuje ideę misji Polskiego Radia oraz wyróżnia się szczególnymi wartościami pod względem treści, formy oraz oddziaływania na słuchacza.
rozwiń zwiń