Polskie Radio

Polskie Radio na 26. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach 2023

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2023 21:45
Najciekawsze spektakle teatralne sezonu, koncerty, spotkania z najbardziej znanymi nazwiskami świata kultury i sztuki – tak zapowiada się kolejna odsłona 26. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach 2023. Odbywał się on w dniach 6-8 lipca. Program Pierwszy i Program Trzeci Polskiego Radia – patroni medialni festiwalu – zaprosili na obszerne relacje, wywiady z gwiazdami oraz audycje plenerowe z wydarzenia. Podsumowanie wydarzenia w niedzielnej "Kulturalnej Jedynce" o 23.00. Więcej informacji na stronie radiowej Jedynki i Trójki.
26. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach
26. Festiwal Gwiazd w MiędzyzdrojachFoto: mat. prasowe

6 i 7 lipca Program Pierwszy Polskiego Radia zaprosił na festiwalowe relacje Martyny Podolskiej, które pojawiały się w "Ekspresie Jedynki" między godz. 15.00-17.00. Festiwalowi Gwiazd poświęcone było we czwartek 6 lipca specjalne wydanie "Kulturalnej Jedynki".

Relacje z wydarzenia obecne są na antenie stacji także przez całą sobotę i pojawiły się w "Aktualnościach Jedynki", "Lecie z Jedynką" (po godz. 13.00), "Kulturze na weekend" (godz. 14.45), a także w audycji "Lato z Radiem Extra" (godz. 16.00-18.00). Podsumowanie wydarzenia w niedzielę, 9 lipca w "Kulturalnej Jedynce"  po godz. 23.00. 

Radiowa Trójka także zaplanowała szereg audycji poświęconych wydarzeniu. Pierwsza audycja plenerowa prosto z Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach już w czwartek, 6 lipca, a było to "Po drodze z Trójką" (godz. 18.00 -20.00). W roli prowadzącego - Tomasz Miara.

Kolejną audycją plenerową było "Zapraszamy na weekend" (pt., godz. 10-13), na którą zaprosił Piotr Firan. Także w piątek w godz. 19.00-22.00 "Listę przebojów Trójki" zaprezentował Tomasz Miara, który to poprowadzi 8 lipca "Trzy strony dźwięku" (godz. 10.00-13.00). Festiwalowy charakter będzie miało również wydanie "Trzymaj z Trójką" (godz. 16.00-19.00). 


Co na Festiwalu Gwiazd 2023? 

Jednym z głównych punktów tegorocznego Festiwalu będzie uroczyste odciskanie dłoni w Alei Gwiazd. Jak do tej pory swój ślad pozostawiło już ponad tysiąc wybitnych znakomitości, które przyczyniły się do rozwoju polskiej kultury. 

 

W tym roku, już pierwszego dnia Festiwalu odbył się wernisaż wystawy Andrzeja Pągowskiego "Wajda na nowo" w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach przy ulicy Bohaterów Warszawy 20. Ponadto "Zemsta" - spotkanie z filmami Andrzeja Wajdy i spektakl "Petarda". Pierwszy dzień Festiwalu zwieńczył koncert grupy Ira. 


Posłuchaj
00:53 12442284_1.mp3 26. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach (IAR)

 

Drugiego dnia kolejna odsłona spotkań z filmami Andrzeja Wajdy - "Pan Tadeusz". Poza tym, między innymi spotkanie ze Stefanem Friedmannem i spektakl "Lumbago". Dzień pełen atrakcji zwieńczy koncert Kasi Kowalskiej. 

Trzeciego dnia Grażyna Szapołowska i Piotr Makarski zaprezentują się w wydarzeniu poetycko-muzycznym z okazji setnej rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej - "Wisławie - Grażyna". Ta atrakcja w Kinie "Eva" przy ulicy Bohaterów Warszawy 19. Z kolei w Vienna House Amber Baltic spotkanie z Katarzyną Bondą, a w Międzynarodowym Domu Kultury - spektakl "Niepamięć". Ostatni dzień festiwalu zwieńczy koncert Urszuli. 

Mat. prasowe /id /rk /zch

Czytaj także

Rafał Zawierucha w Międzyzdrojach: cieszę się, że mogę tu być

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2022 07:33
– Cieszę się, że mogę być w Międzyzdrojach, spotykać się i rozmawiać z fantastycznymi ludźmi, którzy tu przyjeżdżają – mówi Rafał Zawierucha, który nie po raz pierwszy uczestniczy w Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Grażyna Szapołowska w Międzyzdrojach: najpiękniejsze są przypadkowe spotkania

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2022 17:50
– Najpiękniejsze są te przypadkowe spotkania. Gdy gdzieś usiądę, dosiadają się ludzie i zaczynamy rozmawiać, dużo żartować – mówi Grażyna Szapołowska, która uczestniczy w tegorocznym Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

25. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach. "Wracamy, aby przypomnieć, że jesteśmy"

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2022 13:37
Joanna Trzepiecińska, Henryk Talar, Michał Milowicz, Katarzyna Maciąg, Przemysław Sadowski i Lesław Żurek odsłonili w Międzyzdrojach w Alei Gwiazd odciski swoich dłoni. - To pewnego rodzaju nobilitacja. My jednak jesteśmy skromni i staramy się po prostu robić swoje - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Olaf Lubaszenko, dyrektor artystyczny Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. To prestiżowe wydarzenie powraca po długiej przerwie spowodowanej pandemią.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Anna Gornostaj: "Uwielbiam Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach"

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2022 09:54
Po trzyletniej przerwie do Międzyzdrojów powrócił Festiwal Gwiazd. Wydarzenie rozpoczęło się w piątek (1.07) i potrwa przez cztery weekendy. Jedną z gwiazd wydarzenia jest Anna Gornostaj, która w rozmowie z Martyną Podolską przyznaje: "Uwielbiam Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lato z Polskim Radiem! [SPRAWDŹ NASZE PROPOZYCJE]

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2023 07:00
Latem Polskie Radio zaprasza na specjalne audycje plenerowe, dużo dobrej muzyki, relacje z podróży oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Publiczny nadawca radiowy, jako patron medialny, będzie także relacjonował i transmitował ważne wydarzenia muzyczne, kulturalne i sportowe, w tym m.in. Tour de Pologne, Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach czy Air Show w Radomiu. 
rozwiń zwiń