Polskie Radio

Katarzyna van Rooijen wraca do Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2024 17:20
Polskie Radio ma swoją korespondentkę w Holandii. Katarzyna van Rooijen, związana od lat z Informacyjną Agencją Radiową, wraca do Polskiego Radia.
Polskie Radio zyskuje kolejną korespondentkę.
Polskie Radio zyskuje kolejną korespondentkę. Foto: Krzysztof Świeżak / Polskie Radio

– Zgodnie z zapowiedzią dążymy do tego, by Polskie Radio znów miało największą i najlepszą listę korespondentów zagranicznych i najlepsze audycje poświęcone zagranicy. Teraz do zespołu dołącza Katarzyna van Rooijen, która przygotowywać będzie materiały z Holandii mówi Wojciech Cegielski, p.o. dyrektor Informacyjnej Agencji Radiowej.

Katarzyna van Rooijen była związana z Polskim Radiem Wrocław od 1998 roku. Od 2001 roku pracowała jako reporterka Informacyjnej Agencji Radiowej. Była korespondentką Polskiego Radia w Izraelu, a następnie w Wielkiej Brytanii. 

Holandia to kolejny kraj, w którym Polskie Radio ma swojego korespondenta. Holandia to kolejny kraj, w którym Polskie Radio ma swojego korespondenta.

mat. pras. / rk/wmkor

Czytaj także

Nowy korespondent Polskiego Radia w Berlinie

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2024 08:28
Adam Górczewski został korespondentem Polskiego Radia w Berlinie. Od 1 lutego na antenach publicznego nadawcy będzie można usłyszeć jego relacje prosto z niemieckiej stolicy. - To znakomity dziennikarz, który dołącza do najlepszego zespołu korespondentów zagranicznych w Polsce. Polskie Radio zawsze było liderem, jeśli chodzi o informacje z zagranicy - mówi Wojciech Cegielski, p.o. dyrektor Informacyjnej Agencji Radiowej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fascynująca wystawa Yoko Ono w Londynie. Relacja korespondenta Polskiego Radia [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2024 18:37
Gwoździe, które za pomocą młotka można wbijać w zawieszone na ścianach obrazy, torebki z groszkiem na wynos oraz słynna drabina, po której w 1966 roku wspiął się John Lennon – to wszystko zobaczyć można na wystawie prac Yoko Ono w londyńskiej galerii Tate Modern.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Nowa gra w Chińczyka" - opowieść o współczesnych Chinach

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2024 22:41
"Nowa gra w Chińczyka" to wywiad-rzeka o współczesnych Chinach i pozycji tego państwa na świecie. - Zachód nie doceniał Chin przez lata. Mamy za mało ośrodków badawczych i za mało specjalistów - mówi Tomasz Sajewicz, dziennikarz i współautor książki. - To jest ogromny kraj, z którym się trzeba liczyć. Chiny same w sobie są światem. Moim zdaniem w naszych realiach to jest partner i przeciwnik wciąż dalece niedoceniany.
rozwiń zwiń