Polskie Radio
Section05
koronawirus

NIK w sprawie działań państwa podczas pandemii. Sejmowa komisja poznała trzy raporty

Z oceną działań państwa w czasie pandemii COVID-19 zapoznała się sejmowa komisja do spraw samorządu terytorialnego i polityki regionalnej. Najwyższa Izba Kontroli przedstawiła posłom trzy raporty dotyczące między innymi szpitali tymczasowych, ośrodków pomocy społecznej oraz realizacji zadań finansowanych z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Najwyższa Izba Kontroli NIK pandemia COVID-19 zdrowie Sejm koronawirus raport

TYLKO U NAS Skutki COVID-19. Powikłania po przejściu wirusa z perspektywy ekspertów

Ozdrowieńcy po COVID-19 długo mogą zmagać się jeszcze z różnymi dolegliwościami. Prof. Jan Szczegielniak, który w Głuchołazach prowadzi rehabilitację pulmonologiczną, podkreśla, że mówi się już o 200 powikłaniach mogących wystąpić nawet rok po przechorowaniu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA COVID-19 mózg choroba rehabilitacja zawał serca udar mózgu zakrzepica depresja społeczeństwo koronawirus

Koronawirus cały czas groźny. Prof. Antczak zachęca do przyjęcia zaktualizowanej szczepionki

Polacy cały czas zmagają się z COVID-19. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że od świąt Bożego Narodzenia do Nowego Roku 16 procent porad udzielanych przez lekarzy pierwszego kontaktu dotyczyło zachorowań z powodu infekcji. Rzecznik MZ Iwona Kania podkreśliła, że przede wszystkim są to zakażenia koronawirusem, wirusami grypopodobnymi oraz wirusem RSV.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA COVID-19 szczepienia infekcja choroba Ministerstwo Zdrowia koronawirus społeczeństwo

Boris Johnson przesłuchiwany ws. działań państwa podczas pandemii. Ludzie mają żal o "partygate"

Były premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson stanął przed komisją badającą reakcję państwa na kryzys koronawirusowy. Przed budynkiem zebrały się osoby, które straciły bliskich. Johnson przeprosił ludzi za cierpienie, którego zaznali podczas pandemii. Zebrani mieli żal do premiera między innymi za łamanie zasad i organizowanie przyjęć na Downing Street.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Wielka Brytania Boris Johnson COVID-19 koronawirus pandemia

Premier Niemieckiego landu chciała kupić szczepionki od Rosji. Pomagał jej szef spółki Nord Stream 2

W czasie pandemii koronawirusa premier niemieckiego landu Meklemburgia-Pomorze Przednie Manuela Schwesig chciała zakupić rosyjską szczepionkę Sputnik V dla potrzeb swojego kraju związkowego. Kontaktowała się w tej sprawie w 2021 roku z człowiekiem z bliskiego kręgu Putina, Matthiasem Warnigiem, który zarządzał wówczas spółką Nord Stream 2 - informuje tygodnik "Spiegel".
Zobacz więcej na temat:  koronawirus pandemia szczepionka Niemcy Rosja ŚWIAT Europa