Polskie Radio Dzieciom

Biblioteka Publiczna w Nowym Sączu na ferie 2024

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2024 14:48
Sądecka Biblioteka Publiczna przygotowała zajęcia związane z nauką i eksperymentami. Zaplanowane jest ostatnie spotkanie związane z postacią Leonarda da Vinci. Dzieci będą konstruować mosty, przedmioty latające oraz proste maszyny, takie jak windy czy dźwigi. Zajęcia te mają pokazać dzieciom, uczestnikom warsztatów, że wszystko można zrobić samemu.
Biblioteka Publiczna w Nowym Sączu na ferie 2024
Biblioteka Publiczna w Nowym Sączu na ferie 2024Foto: mat. prom.

W ostatnim tygodniu ferii zimowych Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na zajęcia z użyciem papieru. - Będziemy zgłębiać tajniki papieru, eksplorując jego właściwości w różnych sytuacjach – powiedziała Anna Kosowska-Zgrzeblak z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży dodając, że uczestnicy będą tworzyć kwiaty, które otwierają się na wodzie, oraz poruszające się mechanizmy, korzystając z wyobraźni i kreatywności. Nie zabraknie także elementów inspirowanych Dalekim Wschodem, takich jak sztuka origami.
Więcej w załączonym zapisie rozmowy.


Posłuchaj
07:55 Odjazdowy ekspres.mp3 Biblioteka Publiczna w Nowym Sączu na ferie 2024_Polskie Radio Dzieciom/Odjazdowy ekspres zimowy_20.02.2024

 

Audycja: Odjazdowy ekspres zimowy

Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Anna Kosowska-Zgrzeblak / Oddział dla Dzieci i Młodzieży Sądeckiej Biblioteki Publicznej
Data emisji:20.02.2024

***
Na czas ferii zimowych 2024 Polskie Radio Dzieciom przygotowało specjalną audycję dla dzieci i ich rodziców prezentującą przegląd najciekawszych wydarzeń z różnych zakątków Polski. Zaglądamy do domów kultury, przyglądamy się ciekawym propozycjom aktywizującym dzieci w różnych sferach, rozwijania zainteresowań plastycznych, muzycznych i sportowych. Pierwsza audycja z cyklu "Odjazdowy ekspres zimowy" wystartowała we wtorek 16 stycznia. 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje premierowe audycje w tym m.in. edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

JO/PRD

Zobacz także
Czytaj także

Teatr Lalek Arlekin w Łodzi i jego atrakcje na ferie zimowe

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2024 08:00
Teatr Lalek Arlekin w Łodzi to nie tylko miejsce przedstawień dla najmłodszych, ale również przestrzeń, gdzie magia teatru rozciąga się poza scenę. Podczas ferii zimowych czy w trakcie codziennych zajęć, teatr otwiera swoje drzwi dla dzieci i dorosłych, aby zapoznać ich z tajnikami sztuki teatralnej. Jakie atrakcje czekają na dzieci podczas tegorocznych ferii? O tym w cyklu "Odjazdowy ekspres zimowy" w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Książki dla dzieci nie tylko na ferie. Rozmowa z Agnieszką Stróżyk

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2024 13:36
Książki dla dzieci to skarbnica wiedzy, przygód i emocji, które mogą towarzyszyć młodym czytelnikom przez całe życie. W Polskim Radiu Dzieciom rozmawialiśmy z Agnieszką Stróżyk, doświadczoną tłumaczką i pasjonatką literatury dziecięcej o jej doświadczenia związanych z tłumaczeniem, a także o książkach, które poleca młodym czytelnikom zarówno na ferie jak i na czas wolny. Rozmowa w ramach cyklu "Ferie z książką". Zapraszamy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy na czas ferii zimowych

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2024 23:06
Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy otwiera swe podwoje dla wszystkich poszukiwaczy przygód. "Polska w baśniach i legendach" to hasło przewodnie towarzyszące programowi ferii zimowych. Program, który właśnie (12.02) wystartował z pełnym rozmachem, zachęca dzieci i młodzież do odwiedzenia świata wyobraźni, kierując się w stronę mądrości ukrytej w baśniach i legendach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Odkrywamy literaturę dziecięcą z Lidką Iwanowską-Szymańską

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2024 23:51
W okresie ferii, kiedy czas wolny może być wykorzystany na odkrywanie nowych przygód i fascynujących historii można zanurzyć się w świat książek. Jedną z osób, która dzieli się swoimi zainteresowaniami literackimi i poleca wartościowe lektury, jest Lidka Iwanowska-Szymańska, pisarka, aktorka, wokalistka i tłumaczka. Jej wybory literackie mogą być inspiracją dla czytelników w różnym wieku. W cyklu "Ferie z książką" w Polskim Radiu Dzieciom podzieliła sie swoimi odkryciami. Zapraszamy!
rozwiń zwiń