Polskie Radio Dzieciom

Magia królików w audycji "Dzieciaki kochają zwierzaki"

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2024 16:00
W audycji "Dzieciaki kochają zwierzaki" chociaż nie było z nami żadnego czarodzieja i tak działa się magia, bo tym razem z naszym bohaterem był królik! Wyciągaliśmy go z kapelusza lub z małej norki i przyjrzeliśmy się mu dokładnie.
Wszystko co warto wiedzieć o królikach w w audycji Dzieciaki kochają zwierzaki
Wszystko co warto wiedzieć o królikach w w audycji "Dzieciaki kochają zwierzaki"Foto: FullframeFactory/shutterstock

Jak się okazuje gatunków królików jest bardzo wiele, a ich nazwy są czasem bardzo zabawne: olbrzym belgijski, baran francuski, albo karzełek teddy. Kochają je dzieci na całym świecie, a teraz będą mogły się dowiedzieć o nich wielu ciekawostek.

Powiemy jak karmić królika, czym lubią się one bawić i czy potrzebują specjalnych warunków żeby być szczęśliwe? Na wszystkie pytania odpowie nasz gość Ola Magdalena Borgosz z Fundacji Królewskiej, która pomaga niechcianym królikom

Audycja "Dzieciaki kochają zwierzaki" także w kolejną niedzielę o godz. 18.00: 


Audycja: "Dzieciaki kochają zwierzaki"
Prowadzi: Marta Kawalec
Gość: Ola Magdalena Borgosz
Data emisji: 21.04.2024
Godzina audycji: 18.00

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Polski Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

Życie i praca mieszkańców dawnej wsi. "Poranek" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2024 12:18
- Każdy z nas ma wśród swoich przodków osoby, które mieszkały na wsi, nawet jeśli sami o tym nie pamiętamy, dlatego warto dowiedzieć się jak kiedyś wyglądały domy, jak ubierali się ludzie i jakie były ich zwyczaje - powiedziała Małgorzata Jaszczołd z Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co warto wiedzieć o szczurach? Ciekawostki prosto ze świata gryzoni

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2024 13:48
Chociaż szczury cieszą się wyjątkowo złą sławą, to obwiniane ich za spowodowanie historycznych epidemii groźnych chorób zakaźnych nie jest do końca słusznym zarzutem, o czym przekonują naukowcy. Ich badania pokazują też jak ciekawy jest szczurzy świat i umiejętności jego przedstawicieli! Odwiedziliśmy go w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń