Polskie Radio Dzieciom

Jak zyskać pewność siebie dzięki koniom? One potrafią nam dać naprawdę wiele

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2024 09:01
- Konie są bardzo asertywne, potrafią stawiać granice, ale bez nachalności - to jedna z pierwszych lekcji jakie odbieramy od nich my, ludzie - zaczynając swoją przygodę z tymi zwierzętami - powiedziała w audycji "Dzieciaki kochają zwierzaki" - Andżelika Przybek ze stajni Pochecha, która opowiadała słuchaczom o niezwykłych umiejętnościach, jakie zdobywamy dzięki koniom.
Jak zyskać pewność siebie dzięki koniom? O tym w audycji Polskiego Radia Dzieciom Dzieciaki kochają zwierzaki.
Jak zyskać pewność siebie dzięki koniom? O tym w audycji Polskiego Radia Dzieciom "Dzieciaki kochają zwierzaki".Foto: shutterstock/Tatiana Bobkova

Konie potrafią pływać, rozpoznawać ludzi po głosie, a nawet ruszać jednym uchem na raz! Zawsze były blisko człowieka pomagając nie tylko w pracach rolnych, ale także w komunikacji, a nawet powrocie do zdrowia. W audycji "Dzieciaki kochają zwierzaki" nasi eksperci zwrócili uwagę na to ile te zwierzęta wnoszą w nasze życie i czego możemy się od nich nauczyć.

- Dla niektórych jazda konna to sport, są jednak tacy, którzy robią to tylko dla przyjemności - zauważyła Pola Karabin, której konie towarzyszyły od najmłodszych lat. - Jeździectwo to drogi sport, który daje wiele radości i poczucia wolności. Mnie dał też dużo poczucia własne wartości. Jestem pewna siebie i dzięki temu wiem, że mam więcej możliwości - zauważyła młoda ekspertka.

Zgodziła się z tym stwierdzeniem również Andżelika Przybek, która dodała, że jeśli ktoś kocha konie i pokonał pierwszy lęk związany z jazdą i obsługą tego wielkiego zwierzęcia, to potrafi związać z nimi całe swoje życie. Dodatkowo zwróciła uwagę, że każdy może jeździć konno. - Zaletą tego sportu jest to, że nikogo on nie wyklucza, dzięki niemu możemy przekraczać własne bariery. Konie odsłaniają nasze ciemne i jasne strony, więc przy nich musimy być autentyczni, bo tu żaden garnitur nie pomoże.

A więcej o tych niezwykłych zwierzętach można posłuchać w zapisie audycji:


Posłuchaj
55:40 [DAB]Dzieciom (PCM) 28 kwiecień 2024 18_03_33.mp3 W audycji "Dzieciaki kochają zwierzaki": rozmawiamy o koniach

 

Zapraszamy do posłuchania wszystkich naszych audycji, które można znaleźć na stronie: "Dzieciaki kochają zwierzaki":

Audycja: "Dzieciaki kochają zwierzaki"

Prowadzi: Marta Kawalec
Gość: Andżelika Przybek ze stajni Pociecha
Data emisji: 28.04.2024
Godzina audycji: 18.00

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Polski Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

Życie i praca mieszkańców dawnej wsi. "Poranek" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2024 12:18
- Każdy z nas ma wśród swoich przodków osoby, które mieszkały na wsi, nawet jeśli sami o tym nie pamiętamy, dlatego warto dowiedzieć się jak kiedyś wyglądały domy, jak ubierali się ludzie i jakie były ich zwyczaje - powiedziała Małgorzata Jaszczołd z Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co warto wiedzieć o szczurach? Ciekawostki prosto ze świata gryzoni

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2024 13:48
Chociaż szczury cieszą się wyjątkowo złą sławą, to obwiniane ich za spowodowanie historycznych epidemii groźnych chorób zakaźnych nie jest do końca słusznym zarzutem, o czym przekonują naukowcy. Ich badania pokazują też jak ciekawy jest szczurzy świat i umiejętności jego przedstawicieli! Odwiedziliśmy go w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak rozmawiać trzeba z psem? O psich zwyczajach w premierowej audycji "Dzieciaki kochają zwierzaki"

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2024 09:04
- Chociaż gatunek psów liczy sobie 700 ras, to każdy z nich był człowiekowi potrzebny do wykonywania jakiś zadań. Nie jako fanaberia – powiedziała Milena Flanc-Wilczewska, tłumacząc kto i dlaczego tworzył psie krzyżówki. A o tym w czym pomocne są psy i czego można ich nauczyć, można posłuchać w najnowszej audycji Polskiego Radia Dzieciom – "Dzieciaki kochają zwierzaki".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Magia królików w audycji "Dzieciaki kochają zwierzaki"

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2024 16:00
W audycji "Dzieciaki kochają zwierzaki" chociaż nie było z nami żadnego czarodzieja i tak działa się magia, bo tym razem z naszym bohaterem był królik! Wyciągaliśmy go z kapelusza lub z małej norki i przyjrzeliśmy się mu dokładnie.
rozwiń zwiń