X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Ciekawostki o pingwinach

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 12:41
Pingwiny to towarzyskie zwierzęta. Spędzają ze sobą wiele czasu, razem polują i jedzą. Tworzą kolonie, które mogą liczyć nawet ponad dwa miliony osobników! Co ciekawe w takiej masie pingwiny są w stanie bez problemu odnaleźć siebie nawzajem (partnera lub dziecko). Jak to możliwe, skoro wyglądają wszystkie tak samo? 
Zdaniem Bartosza Stróżyńskiego w mroźnym antarktycznym świecie można odnaleźć mnóstwo barw
Zdaniem Bartosza Stróżyńskiego w mroźnym antarktycznym świecie można odnaleźć mnóstwo barwFoto: Glow Images/East News

Pingwiny się nawołują, a że każdy ma unikalny głos, to odnajdują się bez kłopotu. Kiedy pisklę już obrośnie grubszymi piórami pozwalającymi utrzymać mu temperaturę ciała oboje rodziców opuszcza go celem szukania pożywienia. Co ciekawe pary zostawiają swoje pisklęta w tak zwanych szkółkach lub żłobkach, gdzie pod opieką zaledwie kilku dorosłych zostają one tam aż do ich powrotu.

Ciekawostek o pingwinach jest dużo więcej, a serwowaliśmy je w Poranku Polskiego Radia Dzieciom.


Posłuchaj
33:46 20.01. Poranek.2 mp3.mp3 Rozmowa ze słuchaczami PRD Laurą i Jankiem o pingwinach i innych ważnych sprawach (Poranek/Polskie Radio Dzieciom)

 

Audycja: Poranek
Prowadzi: Martyna Chuderska
Godzina: 7.00 - 10.00.

O audycji:
Budzimy lepiej niż budzik, kogut i wiadro wody! Poranek to najlepszy czas na odkrywanie jak piękny i ciekawy jest świat. Kiedy inni jeszcze śpią, my nie tracimy czasu. Po cichutku i na paluszkach skradamy się aby sprawdzić jak żyją mrówki, ile książek jest w bibliotece i czy warto przeprowadzić się na bezludna wyspę. A kiedy świat wreszcie budzi się do życia, mamy już dużo energii i pomysłów na cały dzień!
Zapraszają: Martyna Chuderska (pn-czw.) i Justyna Majchrzak (pt.).

jo


Zobacz także

Czytaj także

Do jakiej szkoły wracają uczniowie?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 23:55
Wielu rodziców, zwłaszcza tych, których dzieci uczestniczą w edukacji wczesnoszkolnej, nurtuje pytanie, jak będzie wyglądał edukacja w po tak długim czasie. Czy będzie to po prostu powrót do szkoły takiej, jaką znaliśmy przed marcem ubiegłego roku?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzień Dziadka w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 00:01
Z okazji święta wszystkich dziadków, Polskie Radio Dzieciom zaprasza na specjalne wydanie "Dziecięcego koncertu życzeń", w czasie którego słuchacze mają okazję zadedykować ukochanym dziadkom wybraną piosenkę. Dziennikarze przygotowali również akcję "Laurka dla dziadków", telefoniczną skrzynkę życzeń oraz wiele innych atrakcji. Wszystko po to, by pomóc dzieciom sprawić, aby ich dziadkowie czuli się kochani i wyjątkowi!
rozwiń zwiń