Polskie Radio Dzieciom

"Ferie z książką". Fascynująca historia prania czyli od tary do pralki

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2022 08:08
Jak wyglądało pranie w dawnych czasach? Do czego służyła kijanka? Kiedy pojawiła się pierwsza pralka automatyczna? Pierwszą ponoć stworzył William Blackstone w roku 1874. Zbudował ją w prezencie urodzinowym dla swojej żony. Jeszcze wtedy nikt nie przeczuwał, że stanie się "żarłoczną maszyną" zjadającą różne części garderoby ze szczególnym upodobaniem do skarpet. Takiego odkrycia dokonała kilka lat temu Justyna Bednarek, z którą spotykaliśmy się w "Poranku".
Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)
"Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)"Foto: Poradnika K

Wszyscy chcący zgłębić historię zagadkowego znikania skarpetek będą mogli zawalczyć o pierwszą część skarpetkowej sagi.

Zaprasza Martyna Chuderska 

Posłuchaj
155:14 2022_02_15 07_00_17_RadioDzieciom_Poranek.mp3 "Ferie z książką". Fascynująca historia prania czyli od tary do pralki

 

---> SŁUCHAJ TERAZ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Zapraszamy do słuchania i rozmów telefonicznych na antenie.

Numer telefonu do studia PRD: 22 645 20 55.

Audycja: Poranek w Polskim Radiu Dzieciom
Data emisji: 15.02.2021.
Godzina emisji: 7.00-10.00.  

Czytaj więcej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

Stare baśnie opowiedziane na nowo. Rozmowa z Zuzanną Orlińską

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 17:50
Wiele starych baśni, jakie opowiadamy naszym dzieciom, pisanych jest archaicznym językiem? Może więc  warto opowiedzieć je na nowo? Podjęła się tego Zuzanna Orlińska, która w ostatnio wydanym zbiorze "Współczesny bajarz polski"  niektóre ze znanych baśni opowiedziała czytelnikom na nowo. Zrobiła to z humorem i w "Kulturotece" Polskiego Radia Dzieciom przyznała się,że lubi wiele z opisanych przez siebie historii - choćby "Królewnę Strzygę", "Ucznia czarnoksiężnika" czy "Siostrzyczkę" wcześniej znaną jako opowieść o siedmiu krukach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Odnalezione słońce" czyli o dylematach tłumaczy. Rozmowa z Natalią Mętrak-Rudą

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 09:34
Dawno, dawno temu ludzie mieszkali w drewnianych chatach stojących w lesie. Co wieczór na szczycie gór rozpalali ogniska. W ten sposób oddawali słońcu cześć i wskazywali mu, gdzie dokładnie powinno wzejść następnego ranka. Dziś mieszkają w domach z cegły, a słońce zasnuła smogowa mgła.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Emi i Tajny Klub Superdziewczyn". Tym razem w górach!

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2021 12:40
Właśnie pojawił się trzynasty tom słynnej serii "Emi i Tajny Klub Superdziewczyn" autorstwa Agnieszki Mielek. Tytuł najnowszej pozycji to "Hej, w góry", który sugeruje, że członkowie tajnego klubu trafią na górski szlak. I nie tylko!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zakończyły się "Ferie z książką" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2022 10:00
W piątek 25 lutego zakończyła się akcja "Ferie z Książką". W "Poranku w Polskim Radiu Dzieciom" Justyna Bednarek - popularna autorka książek, przez dwa tygodnie opowiadała słuchaczom m.in. o tym, jak znaleźć interesujący temat i jak czytać, żeby się nie nudzić. Na miłośników literatury czekały wyjątkowe tytuły.
rozwiń zwiń