Polskie Radio Dzieciom

"Ferie z Gwiazdami w PRD". Za nami 10 wspaniałych spotkań! [OGLĄDAJ]

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2022 10:00
Polskie Radio Dzieciom przygotowało na czas ferii 2022 wiele atrakcji. Od 31 stycznia do 11 lutego trwała akcja "Ferie z Gwiazdami". Hejka tu Lenka, Sara James, Nela Mała Reporterka, Ida Nowakowska, Olek Klembalski, Natalia Sisik, Kasia Łaska, Karolina Olszewska, Natan Grzybowski, Tomek Gregorczyk to ulubieńcy najmłodszych słuchaczy Polskiego Radio Dzieciom, których można było usłyszeć na antenie PRD. Wywiady dostępne były także na Facebooku stacji i stronie internetowej. Na słuchaczy czekały wyjątkowe prezenty od Gwiazd!
Ferie zimowe 2022 - spędź je z Polskim Radiem Dzieciom
Ferie zimowe 2022 - spędź je z Polskim Radiem DzieciomFoto: Polskie Radio

W poniedziałek 31 stycznia, kiedy rozpoczęły się ferie w województwach: mazowieckim, dolnośląskim, opolskim i zachodniopomorskim, Polskie Radio Dzieciom zaprosiło na akcję "Ferie z Gwiazdami". Wywiady z  ulubieńcami najmłodszych słuchaczy można usłyszeć na antenie stacji i zobaczyć na jej Facebooku oraz stronie internetowej.

Gwiazdy opowiadają m. in. o tym, jak spędzają wolny czas, co lubią robić, a także o czym marzą. Inspirują też do twórczego działania, prezentują ulubione książki, przybliżą swoją twórczość oraz zdradzą, jak spędzają ferie.

"Ferie z Gwiazdami" od poniedziałku do piątku w "Poranku w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 7.00-10.00), w "Muzycznych Podróżach" (godz.10.00-11.00) oraz w "Popołudniku w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 15.00-17.00).

Harmonogram "Ferii z Gwiazdami":

31.01. Nela Mała Reporterka – podróżniczka, autorka książek dla dzieci;
1.02. Olek Klembalski –  finalista "The Voice Kids";
2.02. Ida Nowakowska – tancerka, choreografka, dziennikarka;
3.02. Natalia Sisik – influencerka, dziennikarka internetowa, tiktokerka;
4.02. Kuba Szmajkowski – wokalista;
7.02. Katasia Łaska – aktorka dubbingowa i musicalowa, wokalistka, głos znany z "Krainy lodu";
8.02. Karolina Olszewska i Natan Grzybowski –  laureaci 1 i 2 miejsca I edycji programu "You Can Dance - Nowa Generacja";
9.02. Hejka tu Lenka – youtuberka;
10.02. Tomek Gregorczyk – wokalista;
11.02. Sara James – wokalista, zwyciężczyni 4 edycji "The Voice Kids", reprezentantka Polski w konkursie Eurowizji Junior 2021. 

Podsumowanie akcji na antenie Polskiego Radia Dzieciom odbyło się 13 lutego.

Wywiady z ulubieńcami słuchaczy PR Dzieciom przeprowadzili Weronika i Bartek.

"Ferie z Gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom rozpoczęły się w towarzystwie Neli Małej Reporterki. 

Zamiłowanie Neli do podróży zaczęło się gdy była bardzo małą dziewczynką. Jak sama powiedziała w wywiadzie udzielonym Polskiemu Radiu Dzieciom, potrafiła uważnie słuchać i oglądać programy podróżnicze a to sprawiło, że sama zapragnęła podróżować. Pierwszym obranym kierunkiem Neli była podróż do Tajlandii, gdzie odbyło się pierwsze nagranie video.

Nela Mała Reporterka autorką książek
- To jest profesjonalna współpraca z rodzicami - powiedziała w wywiadzie udzielonym dla PRD dodając,  ze wspominają przy tym różne chwile, przeglądają zdjęcia i nagrania. - Każdy daje swoje spostrzeżenia. Jak byłam młodsza pisałam z mamą, teraz już piszę samodzielnie. Często też rysuję w podróży, a potem te rysunki uwzględniam w książce - dodała młoda podróżniczka.

Na pytanie o to czy czuje się popularna, Nela Mała Reporterka odpowiedziała, że jej celem nie jest bycie popularną tylko przekazywanie dzieciom jak największej treści.

Zobacz wywiad z Nelą Małą Reporterką. 

Nela Mała Reporterka podróżuje po świecie z plecakiem odkąd miała 5 lat nagrywając reportaże ze swoich wypraw i pisząc książki przyrodnicze. W ramach "Ferii z gwiazdami" opowiedziała jaka jest jej ulubiona książka. Zobacz video.

 

Nela Mała Reporterka to młoda badaczka odległych kultur oraz świata zwierząt. Zwiedziła już ponad 50 krajów na wszystkich kontynentach. Dotarła nawet na Antarktydę. Z czym kojarzą się Neli słowa takie jak "mały" i "ziemniaczana"? Zobacz video.

W przyszłości Nela chce zostać biologiem morskim i kontynuować swoją działalność na rzecz ochrony przyrody i szerzenia wiedzy o zwierzętach. Dotychczas wydała siedemnaście książek podróżniczych. Zainteresowanie przyrodą Nela przejawia zarówno podczas podróży po świecie, ale także podczas spacerów w swojej bliskiej okolicy. Jej  najlepsze wspomnienia związane z feriami to właśnie czas spędzony z rodziną w lesie. Podczas takich wypraw, juz jako mała dziewczynka, Nela szukała tropów zwierząt, a nawet samych zwierząt. Przechadzając się po lesie, robiła swoje pierwsze zdjęcia. Jakie zwierzęta spotykała? A jakie spotyka obecnie podczas spacerów? Czy lubi jeździć na łyżwach i jakie ma plany na ferie w tym roku?  

Idolami Neli Małej Reporterki są Steve Irwin i Jacques Cousteau. Młoda podróżniczka jest czterokrotną zdobywczynią nagrody Bestseller Empiku, jednocześnie pierwszą osobą w tak młodym wieku, która uzyskała to wyróżnienie. Na jej spotkania autorskie przychodzą tysiące osób, i aby uzyskać jej podpis w książce, czytelnicy potrafią stać w kolejkach po cztery, pięć godzin. 

1 lutego zaprosiliśmy słuchaczy do spędzenia dnia z Olkiem Klembalskim, finalistą IV edycji "The Voice Kids". Olek jest laureatem wielu konkursów i festiwali międzynarodowych i ogólnopolskich. 

W wolnym czasie często gotuje dla siebie i dla rodziny. A jak wyglądają jego wymarzone ferie?

Zobacz video. 

Olek ma 16 lat i muzyka towarzyszy mu od dzieciństwa. Gra na skrzypcach na pianinie oraz kształci się muzycznie w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Kurpińskiego w Kutnie. W dzieciństwie brał udział w musicalach tj. "Akademia Pana Kleksa" czy "List do Dzieci". Ma za sobą doświadczenie związane z dubbingiem. Podkładał głos do amerykańskiego serialu pod tytułem "Astronauci". Jakie są jego ulubione książki? Zobacz video.

Od jakiegoś czasu Olek komponuje muzykę do własnych utworów. Sprawia mu to ogromną satysfakcję i radość. W lutym światło dzienne ujrzy jego debiutancki singiel. Jak przyznał w jednym z wywiadów udzielonych PR Dzieciom, utwór na singlu będzie balladą ze skrzypcami i pianinem w tle. Piosenka zaś opowie o ulotnych chwilach, które chcemy zapamiętać.
Zapraszamy na wspólną zabawę w skojarzenia!  

Olek Klembalski ma w planach tworzyć bardzo dużo muzyki, wydawać piosenki oraz częściej występować publicznie. Skąd czerpie muzyczne inspiracje i kto jest jego muzycznym krytykiem?
 

Trzeciego dnia trwania "Ferii z Gwiazdami" zapraszamy na spotkanie z Idą Nowakowską. Wspomnienia z czasów ferii z dzieciństwa Ida Nowakowska wiąże głównie z wyjazdami rodzinnymi do Zakopanego, gdzie jeździła na nartach. Jakie inne sporty zimowe lubi nasz dzisiejszy gość?

Zobacz video

Dowiemy się także, co Ida Nowakowska lubi robić w wolnych chwilach, jaką ma receptę na sukces i jaką rolę w jej życiu odegrał taniec, śpiew i aktorstwo. 

Zapraszamy na zabawę w skojarzenia.

Jak wyglądały początki kariery Idy Nowakowskiej i jak wspomina ten czas, a także co lubi robić w wolnych chwilach, jaką ma receptę na sukces i jaką rolę w jej życiu odegrał taniec, śpiew i aktorstwo. Zobacz video.

Kolejny dzień ferii zimowych spędziliśmy w towarzystwie Natalii Sisik - jednej z najpopularniejszych polskich TikTokerek. Jak wspomina swoje ferie z dzieciństwa? Zobacz video. 

Natalia Sisik, influercerka i dziennikarka internetowa, jak sama przyznała w wywiadzie, o wiele bardziej woli zadawać pytania niż na nie odpowiadać. Do swoich wywiadów zaprasza twórców, artystów, ciekawe osobowości, osoby które mogą zainspirować jej widzów do działania. Więcej już dziś w kolejnych rozmowach z gościem Polskiego Radia Dzieciom.

Jaka jest ulubiona książka Natalii Sisik. 

Zapraszamy również na zabawę w skojarzenia z udziałem dzisiejszego gościa. 

- Początek tego roku był czasem pełnym zmian. Razem z moim chłopakiem, z którym tworzę wszystkie treści w internecie, zmieniliśmy formułę wywiadów czyli jednego z naszych głównych formatów, które tworzymy. Są teraz na żywo, w naszym domu więc jest teraz bardzo fajnie i domowo - powiedziała Natalia Sisik, gość Polskiego Radia Dzieciom. Więcej w załączonym video wywiadzie. 

Piąty dzień ferii zimowych umilał nam Kuba Szmajkowski.

Kuba Szmajkowski zdobył popularność jako członek 4Dreamers czyli polskiego boysbandu założonego w 2018 roku. Zespół ten gościł w akcji "Ferie z gwiazdami" w 2021 roku. Jak sam wspomina, czas spędzony z zespołem był bardzo rozwojowy. - Bardzo wiele się nauczyłem, jestem wdzięczny za tę przygodę zarówno chłopakom jak i teamowi, który z nami współpracował. Cieszę się, że zagraliśmy 2 trasy koncertowe, nagraliśmy 2 płyty, byliśmy 2 razy nominowani do Fryderyka więc to był bardzo rozwojowy i intensywny czas.

Czy czas ferii zapowiada się dla wokalisty równie pracowicie? Zobacz video. 

Jaka jest ulubiona książka Kuby Szmajkowskiwgo? Zobacz video.

Jak swoje ferie wspomina Katarzyna Łaska? Zobacz video. 

Katarzyna Łaska użyczyła głosu do ponad 500 projektów w tym seriali, filmów animowanych, gier komputerowych. Jak sama zdradziła, dubbing to ciężka praca, tu bardzo ważna jest doskonała dykcja. Przed rozpoczęciem nagrań trzeba bardzo dużo ćwiczyć. Przed nagrywaniem śpiewu trzeba się rozśpiewać zaś przed dubbingiem rozgrzać aparat mowy. Idąc do studia nagraniowego trzeba być przygotowanym na to, że zagra się wszystko, bo nawet lampa czy pufa mogą być postacią w bajce. 

Jaka jest ulubiona książka Katarzyny Łaski? Zobacz video. 

Jej praca z dubbingiem rozpoczęła się od roli papugi w serialu lalkowym "Fraglesy", potem pojawiły się kolejne projekty m.in.
"Wojownicze Żółwie Ninja" - jedna z generałów;
"Barbie w Wigilijnej opowieści" - Młoda Katherine;
"Madagaskar 2";
"Pokémon: Giratina i Strażnik Nieba" – Shun;
"Tom i Jerry: Robin Hood i jego Księżna Mysz" – Marion.

W Polskim Radiu Dzieciom zapraszamy na zabawę w skojarzenia. 

Największą popularność przyniósł Katarzynie Łasce film "Kraina lodu" w którym zaśpiewała jako Elsa piosenki "Mam tę moc" (w 2013 r.) i "Chcę uwierzyć snom" (w 2019 r.). Wykonała je w polskiej wersji językowej.
Zobacz video w którym nasza dzisiejsza gwiazda opowiada o swojej pracy.

Wtorkowe (8.02) spotkanie z gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom pełne było rozmów o tańcu i dziecięcych pasjach. Gośćmi "Ferii z Gwiazdami" byli tego dnia Karolina Olszewska i Natan Grzybowski, laureaci 1 i 2 miejsca I edycji programu "You Can Dance - Nowa Generacja". - To była prawdziwa przygoda życia. Fajne było to, że mogliśmy to wszystko zobaczyć z innej strony niż widzowie to oglądali – powiedział Natan Grzybowski dodając, że treningi i przygotowania do występu trwały po wiele godzin, 7 dni w tygodniu. - To była naprawdę ciężka praca, ale też naprawdę super przygoda. Co ten program zmienił w ich życiu?

- Dla mnie ten program to była niesamowita przygoda i bardzo się cieszę, że mogłam w nim być - zdradziła Karolina Olszewska. - To była tak naprawdę szkoła życia. Fajnie, że mogliśmy spróbować prawdziwego życia tanecznego. Ten program dał mi możliwość spróbowania innych styli tanecznych, ale też pracowania z innymi choreografami - podsumowała gość Polskiego Radia Dzieciom. 

Czy tegoroczne ferie zapowiadają się u młodych tancerzy równie pracowicie?
Kliknij i oglądaj video

"Ferie z gwiazdami" to wywiady, które usłyszeć można na antenie całodobowego PRD. Od poniedziałku do piątku w "Poranku w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 7.00-10.00), w "Muzycznych Podróżach" (godz.10.00-11.00) oraz w "Popołudniku w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 15.00-17.00). 

Które książki Karolina Olszewska i Natan Grzybowski lubią najbardziej, a po które nigdy drugi raz nie sięgną? Zobacz video.

Wywiady z gwiazdami można obejrzeć w mediach społecznościowych w wersji video. Gośćmi tegorocznej, drugiej już akcji, przygotowanej na czas ferii zimowych z myślą o najmłodszych słuchaczach stacji, były m.in. Nela Mała Reporterka, Ida Nowakowska czy Kasia Łaska. Dziś gościmy laureatów I edycji programu "You Can Dance - Nowa Generacja", Karolinę Olszewską i Natana Grzybowskiego.
Zapraszamy na grę w skojarzenia. 

Jak Karolina Olszewska i Natan Grzybowski wspominają początki swojej kariery oraz co dało im uczestnictwo w programie "You Can Dance - Nowa Generacja"? Zobacz video.

W środę 9 lutego zaprosiliśmy słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom na spotkanie z Lenką z "Hejka tu Lenka". Lenka to najmłodsza polska youtuberka. Zaczęła nagrywać kiedy miała 6 lat. Najpierw oglądała filmiki innych twórców, a potem zapragnęła robić to samo. Tak powstał kanał, który pokochały dzieci. Od czego zaczynała ulubienica słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom? Jak pracuje jej się z rodzicami? Jakie ma pomysły na ferie zimowe? 

- Nagrywanie traktuję jako zabawę i też bardzo lubię to robić. Nadal jest to moja pasja. Nic się tu nie zmieniło, cały czas nagrywam, dla przyjemności – powiedziała Lenka z "Hejka tu Lenka" w wywiadzie dla Polskiego Radia Dzieciom.

Jak spędza ferie zimowe? Kliknij i oglądaj video.

Jakie książki lubi czytać Lenka?

Nasz gość Lenka z "Hejka tu Lenka" przyznała w rozmowie, że na początku nagrywała filmiki z maskotkami i historyjki z wróżkami i już wtedy chciała, żeby jej filmiki były ciekawe dla dzieci. - U nas wszystko dzieje się spontanicznie, nie wymyślamy scenariusza. Potem nagrywamy i do nagrań kupujemy lub wypożyczamy potrzebne rekwizyty. To tata je montuje i publikuje - zdradziła Lenka.

W Polskim Radiu Dzieciom wzięła udział w grze w skojarzenia. Kliknij i oglądaj video.

Zapraszamy do oglądania ostatniego wywiadu video z Lenką z kanału "Hejka tu Lenka" w którym młoda youtuberka opowiedziała nam o swojej pracy, o jej kulisach, pomysłach i dobrej przy tym zabawie! Czym się kieruje Lenka wybierając tematy do filmów? Przy nagrywaniu jakich filmów bawi się najlepiej?

Kliknij i oglądaj video

W czwartek 10 lutego gościem Polskiego Radia Dzieciom był Tomek Gregorczyk. Jakie pomysły ma Tomek na czas ferii zimowych?

Kliknij i oglądaj video.

Tomek Gregorczyk przez trzy lata był członkiem zespołu 4Dreamer. W 2021 roku rozpoczął karierę solową. Rozkwit jego muzycznej kariery zapoczątkował występ w "The Voice-Kids". Jak wspomina w wywiadzie udzielonym Polskiemu Radiu Dzieciom, to właśnie ten program był punktem zwrotnym w jego życiu. Wtedy właśnie znalazł się w 4Dreamers i rozpoczął karierę wokalną.

Tomek Gregorczyk jest solistą, sam także pisze teksty piosenek i współtworzy linie melodyczną do wykonywanych utworów. W wywiadzie dla Polskiego Radia Dzieciom opowiedział o tym, jak wygląda proces powstawania piosenek, w jakim stopniu są to jego dzieła, a w jakim to praca pozostałych artystów i twórców. Powiedział także o tym, jak odnajduje się na scenie w roli solisty po 3 latach występowania jako członek boys bandu. 

Wywiady z naszą gwiazdą można było usłyszeć na antenie Polskiego Radia Dzieciom, a także obejrzeć w mediach społecznościowych w wersji video. 

W ostatnim dniu trwania akcji "Ferie z Gwiazdami" Polskie Radio Dzieciom opanowuje Sara James, wokalistka, zwyciężczyni 4. edycji "The Voice Kids", reprezentantka Polski w konkursie Eurowizji Junior 2021. – Na Eurowizji Junior bardzo dużo się działo. Była tam "mega" atmosfera, bardzo fajni i ciepli ludzie. Nawiązałam mnóstwo znajomości i zdobyłam bardzo dużo nowych doświadczeń – powiedziała Sara w jednym z wywiadów udzielonych Polskiemu Radiu Dzieciom. Dziś prezentujemy wywiady video, w których Sara opowiada także o pierwszych swoich wokalnych doświadczeniach. Rozmowy z Sarą można usłyszeć także włączając cyfrowe Polskie Radio Dzieciom.

Polskie Radio Dzieciom, to bezpieczna przestrzeń medialna w której dzieci nie usłyszą reklam. W ciągu tygodnia stacja nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców. W czasie ferii zimowych PRD, chcąc zapewnić najmłodszym słuchaczom ciekawą rozrywkę, emituje w swoich audycjach, rozmowy z gwiazdami. Można je także oglądać w formie video, na stronie i mediach społecznościowych.

Nela Mała Reporterka, Hejka tu Lenka, Ida Nowakowska, Karolina Olszewska, Natan Grzybowski to tylko niektóre z gwiazd biorących udział w tej akcji. Sara James, opowiedziała o kulisach Eurowizji Junior i przypomniała swoją wygraną w "The Voice Kids". Sara zdradziła nam także jak spędza tegoroczne ferie zimowe.
Kliknij o oglądaj.

Gwiazdy "Ferii z Gwiazdami" opowiadają m. in. o tym, jak spędzają wolny czas, co lubią robić, a także o czym marzą. Inspirują też do twórczego działania, opowiadają jak spędzają ferie, przybliżą swoją twórczość oraz zdradzają tytuły ulubionych książek oraz tych po które nie sięgają ponownie. Jaka jest ulubiona książka Sary James? 
Oglądaj video.


Pierwsze spotkanie z cyklu "Ferie z gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom" odbyło się w 2021 roku. Gwiazdy inspirowały do twórczego działania, opowiadały ulubione bajki, przybliżały swoją twórczość, ale także wspominały czasy dzieciństwa i początki kariery. 

W piątek 11 lutego gościliśmy Sarę James, która opowiedziała o kulisach Eurowizji Junior i przypomniała swoją wygraną w "The Voice Kids". Sara zdradziła nam także jak spędza tegoroczne ferie zimowe.
Kliknij i oglądaj.

Gwiazdy "Ferii z Gwiazdami" opowiadają m.in. o tym, jak spędzają wolny czas, co lubią robić, a także o czym marzą. Inspirują też do twórczego działania, opowiadają, jak spędzają ferie, przybliżą swoją twórczość oraz zdradzają tytuły ulubionych książek oraz tych, po które nie sięgają ponownie. Jaka jest ulubiona książka Sary James? 
Oglądaj video.

"Ferie z Gwiazdami" to akcja Polskiego Radia Dzieciom, która wystartowała 31 stycznia. Od tego czasu od poniedziałku do piątku w "Poranku w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 7.00-10.00), w "Muzycznych Podróżach" (godz.10.00-11.00) oraz w "Popołudniku w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 15.00-17.00) usłyszeć można było rozmowy z ulubieńcami najmłodszych słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom. Dziś, w ostatnim dniu trwania akcji, gościmy Sarę James. Zobacz grę w skojarzenia z udziałem młodej wokalistki. 

Sara James, jak sama przyznała w wywiadzie dla Polskiego Radia Dzideciom, zaczęła śpiewać, gdy miała zaledwie 6 lat. – Z początkami mojego śpiewania wiąże się śmieszna historia. Kiedy moja mama miała mnie jeszcze w brzuchu, wymarzyła sobie, że będę śpiewać. I rzeczywiście bardzo szybko gaworzyłam i dużo krzyczałam. Jak miałam 6 lat, to moja mama zapisała mnie do szkoły muzycznej. Kiedy wygrałam swój pierwszy konkurs, to poczułam, że już wiem, co chcę robić, i że takie jest moje przeznaczenie, oraz że muza to jest coś, co będzie pewnie ze mną bardzo długo - przyznała w rozmowie z Polskim Radiem Dzieciom, dodając, że gdy pojawił się konkurs "The Voice Kids" w którym wzięła udział, i w którym po prostu jej się nie udało, pomyślała, że nie zamierza się poddawać. - Pomyślałam sobie, że się nie poddaję i spróbowałam drugi raz. To nie jest tak, że jak się nie uda, to się poddajemy, o nie! Bo nie zawsze nam wychodzi... No i udało się wygrać, w co nadal nie mogę uwierzyć - przyznała Sara James. 

Za nami już 9 feryjnych spotkań z 9 gwiazdami. Jak gwiazdy spędzają ferie zimowe? Hejka tu Lenka zazwyczaj w pierwszym tygodniu ferii wyjeżdża np. na narty, a w drugim spędza czas na spotkaniach z przyjaciółmi. Nela Mała Reporterka uwielbia spacery po lesie, podczas których może odnajdywać tropy zwierząt, zaś Ida Nowakowska zazwyczaj jako dziecko wyjeżdżała na narty do Zakopanego. O wspomnieniach z ferii zimowych, ale także o swoich inspiracjach artystycznych czy zawodowych opowiedzieli w Polskim Radiu Dzieciom.

***

Przypominamy, że Polskie Radio Dzieciom to całodobowe  radio dla dzieci i dla rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

 

Zobacz także
Czytaj także

Jak uwolnić się od smartfonów? Czy jest to obecnie możliwe?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 10:00
Niektórym zapewne trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie bez smartfona. Świat online stanowi nieodłączny element XXI wieku i ułatwia funkcjonowanie w dzisiejszym społeczeństwie. Niewątpliwie cyfryzacja w wielu aspektach życia jest przydatna, niemniej jednak posiada ona także stronę niekorzystną, z którą staramy sobie poradzić i bronić przed nią najmłodszych. O tym, dlaczego jest to trudne opowiedział w "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom prof. dr Jakub Andrzejczak, z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2021 15:45
Ruszyła kampania Polskiego Radia Dzieciom "Nadajemy na dziecięcej fali" - sprawdź nasze propozycje! Całodobowego PRD można słuchać w Internecie - poprzez komputery, smartfony czy tablety albo w cyfrowych odbiornikach DAB+. Antena jest dostępna także w aplikacjach Polskiego Radia. Dzięki temu stale można słuchać - na przykład w samochodzie czy na domowym sprzęcie - słuchowisk, bajek, koncertów muzyczne albo lekcji języków obcych. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak ryby spędzają zimę?

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2022 10:00
W popołudniowej audycji Polskiego Radia Dzieciom zajrzeliśmy pod wodę, żeby sprawdzić jakie stworzenia można spotkać w głębinach. Oj, zimna jest woda w akwenach o tej potrze roku, a jednak żyje w nich mnóstwo ciekawych gatunków zwierząt.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom: ferie zimowe 2022

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2022 13:20
Polskie Radio Dzieciom przygotowało na czas ferii 2022 specjalną ofertę skierowaną do dzieci oraz rodziców. Już od poniedziałku 17 stycznia na antenie stacji usłyszeć można przegląd najciekawszych wydarzeń z poszczególnych województw, propozycje aktywności zimowych oraz wiele atrakcji dla najmłodszych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Literatura dziecięca od najmłodszych lat. Co czytać i dlaczego. Nowy podcast Idy Nowakowskiej

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2022 14:43
Nigdy nie jest na to za wcześnie, żeby zacząć czytać dziecku. Można to robić od momentu jego narodzin, ale też dużo wcześniej. Czytanie dziecku w okresie prenatalnym sprawia, że oswaja się ono z głosem matki i buduje się między nimi silna więź. Jaką literaturę dziecięcą wybrać dla dzieci w różnym wieku, jak ważna w wychowaniu dziecka jest obecność literatury i jak zaszczepić w dziecku zainteresowanie literaturą od najmłodszych lat? O tym w najnowszym podcaście "Strefa rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom, Ida Nowakowska rozmawiała z Gabrielą Dul z Instytutu Książki. Podcast jest już dostępny na bezpłatnej platformie podcastowej Polskiego Radia: podcasty.polskieradio.pl.
rozwiń zwiń