Polskie Radio Dzieciom

Czym jest optymizm?

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2023 14:03
21 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Optymizmu, dlatego w tym dniu w Poranku na antenie Polskiego Radia Dzieciom rozmawiamy o tym, czym jest optymizm i czy warto być optymistą.
21 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Optymizmu - audycja wPRD.
21 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Optymizmu - audycja wPRD.Foto: Pav-Pro Photography Ltd/Shutterstock

Mówi się, że optymiści widzą świat przez różowe okulary, czyli dostrzegają we wszystkim dobre strony. Można sobie wyobrazić, że optymizm jest dobrą myślą, która towarzyszy nam przez całe życie. Optymiści wierzą, że w przyszłości wydarzą się dobre rzeczy, nawet jeśli teraz pojawiają się trudności. Można to nazwać patrzeniem na jasną stronę życia.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Optymistyczne podejście ma wiele zalet. Dzięki niemu czujemy się pewni siebie i szczęśliwi, ponieważ skupiamy się na pozytywnych aspektach życia. Optymiści lepiej radzą sobie ze stresem i często są bardziej zmotywowani do podejmowania wyzwań i łatwiej nawiązują kontakty z innymi ludźmi. 

Posłuchaj
59:06 2023_08_21 09_00_29_RadioDzieciom_Poranek.mp3 Poranek w Polskim Radiu Dzieciom 21 sierpnia godz. 09:00


Tak naprawdę każdy może być optymistą! Chodzi o to, by dostrzegać nawet najmniejsze pozytywne aspekty życia i to właśnie na nich się skupiać. Podobnie jest z naszymi cechami - zamiast skupiać się na wadach, zauważmy zalety i rozwijajmy swoje umiejętności. Nie koncentrujemy się na problemach, a na szukaniu rozwiązań. Bądźmy wdzięczni za to, co nam się przytrafia.

A czy Wy jesteście optymistami? Jak jeszcze można ćwiczyć optymizm? Tego dowiecie się słuchając audycji Poranek na antenie Polskiego Radia Dzieciom już w najbliższy poniedziałek - zapraszamy!

Audycja: Poranek
Data emisji: 21.08.2023
Godzina emisji: 8.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Latarnie morskie - ciekawostki dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2023 18:00
Latarnie morskie są bardzo istotne w nawigacji morskiej. Służą jako ważne punkty orientacyjne dla kapitanów i sterników, pomagają utrzymać bezpieczeństwo w nocy, w trudnych warunkach pogodowych i przy słabej widoczności. Latarnie emitują charakterystyczne sygnały świetlne dla marynarzy i kapitanów statków.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Z krainy złotych pól" - bajki opowiedziane przez bajarzy i opracowane przez pisarzy

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2023 15:56
W ramach serii wydawniczej "Z krainy złotych pól" ukazują się i będą się ukazywać kolejne bajki dla dzieci. Cykl obejmuje wiele tematów. - Każdy tom poświęcony będzie innemu województwu, stąd też tomów będzie szesnaście. Na razie mamy dwa, pracujemy nad trzecim - zdradził gość Kulturalnej Strefy - Stwierdziliśmy, że ciekawym rozwiązaniem jest angażowanie autorów opracowań literackich oraz ilustratorów związanych z danym regionem. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Międzynarodowy Dzień Lwa. Na jaką odległość słychać jego ryk?

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2023 11:30
Lwy zamieszkują głównie Afrykę subsaharyjską i są jednymi z tzw. wielkich pięciu zwierząt, które są najniebezpieczniejsze w Afryce. 10 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Lwa, by podkreślić znaczenie tych zwierząt i zwiększyć świadomość na temat ochrony i zachowania ich populacji, która co roku staje się coraz mniejsza.
rozwiń zwiń