Polskie Radio Dzieciom

W "Poranku" ciekawostki o kąpieli

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 07:01
Niektóre rzeczy, znajdujące się w naszym otoczeniu, wydają się tak oczywiste, że nie bierzemy w ogóle pod uwagę, że kiedyś mogło ich po prostu nie być. Łóżko, nóż czy wanna – to tylko początek listy przedmiotów, które, w powszechnej opinii, istniały od zawsze. Tymczasem wszystko ma swój początek.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/dotshock

Zanurzanie ciała w wodzie towarzyszyło człowiekowi od zarania dziejów, chociaż każda epoka przypisywała mu inne znaczenie. W dzisiejszych czasach nikt już nie może sobie wyobrazić życia bez ciepłej wody i relaksujących kąpieli. Dziś wiemy również, że kąpiel nie służy wyłącznie higienie, ale również urodzie i zdrowiu. Nie zawsze tak było. Jaka więc była historia kąpieli? Tego dowiecie się w "Poranku" w Polskim Radiu Dzieciom.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <-

Zapraszamy do słuchania oraz rozmów telefonicznych na antenie!
Telefon do studia: 22 645 2055.

Audycja: Poranek
Prowadzi: Martyna Chuderska
Data emisji: 07.10.2021.
Godzina emisji: 7.00-10.00.  

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

"Poranek". Pierwszy dzień astronomicznej jesieni

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 00:03
W pierwszym dniu astronomicznej jesieni przyjrzymy się temu jak zmienia się pogoda, a wraz z nią nasze nastroje, potrzeby i aktywności. Dowiemy się czym jest równonoc jesienna i jak jesienny czas spędzają zwierzęta.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zadbać o przedszkolne zwierzątko?

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 22:35
Nie tak dawno temu Myszka Fela dostała zaproszenie do jednego z warszawskich przedszkoli. Z grupą dzieci porozmawiała o Królu Króliku, przedszkolnym zwierzątku, który jest wsparciem dla przedszkolaków, kiedy rozstają się z rodzicami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak rytmy i rytuały mogą wprowadzić do życia spokój

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 10:04
Pewne rzeczy w naszym życiu się powtarzają lub występują po sobie naturalnie, tworząc w ten sposób rytmy i rytuały. Dają one poczucie bezpieczeństwa i wolności oraz są one widoczne zwłaszcza dla dzieci, przez co przerwanie ich może wywołać u młodszych osób niezadowolenie. O tym, dlaczego powtórzenia sprawiają, że życie staje się spokojniejsze opowiedział w "Strefie Rodzica" Andre Stern, autor książki pt: "Rytmy i rytuały dzieci. O rodzicielstwie opartym na zaufaniu".
rozwiń zwiń