X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Nie ma nudy". Jakie organizacje można wesprzeć?

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 15:31
Rok od pierwszej publikacji nadeszła kontynuacja projektu charytatywnego o nazwie "Nie ma nudy!". Już po raz trzeci poprzez zakup e-booka z aktywnościami dla dzieci możemy wesprzeć jedną z wybranych organizacji. Czego dokładnie dotyczy kolejna edycja? W "Strefie Rodzica" opowiedzieli o tym Anna Trzpil-Zagórska, inicjatorka akcji, Barbara Wrona, korektorka, Dorota Raczek z Fundacji SMA, Małgorzata Olasińska-Chart ze Stowarzyszenia Polska Misja Medyczna, Dorota Perłowska z Fundacji Rasowy Kundel oraz Danuta Piątkowska z Fundacji Arkadia.
Zdjęcie z obozu zorganizowanego przez Fundację Szczęśliwej Drogi
Zdjęcie z obozu zorganizowanego przez Fundację Szczęśliwej Drogi Foto: Fundacja Szczęśliwej Drogi

Nad tegorocznym e-bookiem współpracowało 46 twórców, którzy razem przygotowali 80 kart z różnymi aktywnościami dla dzieci. Tematem tegorocznej edycji jest las, dlatego też oprócz krzyżówek czy rebusów można tam znaleźć również pomysły na to, jak spędzać czas pośród drzew. Zadania, który zostały podzielone na różne grupy, dostosowane są odpowiednio do wieku malucha. Jak zaznaczyła Anna Trzpil-Zagórska – E-book można pobrać w zamian za dowolną wpłatę – Dzięki temu każdy będzie mógł wesprzeć wybraną przez siebie kwotą jedną z czterech organizacji. 

Posłuchaj
59:44 2021_06_28 21_00_12_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Strefa Rodzica 28 czerwca. Cz.1

Pierwszą z nich jest Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna, które działa od 22 lat. Ich działania prowadzone są w najuboższych krajach na świecie, gdzie usługi medyczne są znacznie ograniczone lub niedostępne. W państwach, w których jest niedobór lekarzy, szpitali oraz leków. Pomaga ono ofiarom kataklizmów czy wojen, a ich głównymi beneficjentami są kobiety i dzieci. Z kolei Fundacja Rasowy Kundel, która powstała w 2015 roku pragnie zapobiec bezdomności psów. Ich celem są puste schroniska, do czego doprowadzić może odpowiednia edukacja ludzi oraz promowanie świadomego podejścia do adopcji czworonogów. 

Posłuchaj
59:09 2021_06_28 22_00_30_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Strefa Rodzica 28 czerwca. Cz.2

Od 2013 roku funkcjonuje także Fundacja SMA, która pomaga chorym na rdzeniowy zanik mięśni. W Polsce na tę chorobę cierpi ok 1000 osób, z czego 400-500 z nich to dzieci. Ich misją jest leczenie ludzi na jak najwcześniejszym etapie rozwoju tej choroby, a także szerzenie świadomości na jej temat, gdyż nie każdy wie, że nawet co 35 osoba w kraju jest nosicielem wadliwego genu. Natomiast Fundacja Arkadia wspiera dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną w osiągnieciu samodzielności w stopniu jak najbardziej możliwym. Prowadzą m.in. projekty zatrudnienia wspomaganego, w tym spotkania z doradcą zawodowym. Ponadto z pomocą trenerów mieszkaniowych pomagają zdobyć niezależność w mieszkaniu samodzielnie. 

Audycja: Strefa rodzica
Prowadził: Marcin Perfuński
Gość: Anna Trzpil-Zagórska, inicjatorka akcji, Barbara Wrona, korektorka, Dorota Raczek z Fundacji SMA, Małgorzata Olasińska-Chart ze Stowarzyszenia Polska Misja Medyczna, Dorota Perłowska z Fundacji Rasowy Kundel oraz Danuta Piątkowska z Fundacji Arkadia.
Data emisji: 28.06.2021
Godzina emisji: 21.00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <--- 

Zobacz także

Czytaj także

Dziecko w świecie cyfryzacji. Jak być dobrym doradcą dla młodego człowieka?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 23:00
Edukacja online sprawiła, że dzieci spędzają więcej czasu przed komputerem, a to powoduje niepokój u dorosłych zastanawiających się nad skutkami takiego zachowania. Z racji tego, że nowe technologie będą się stale rozwijać, pomocne może okazać się posiadanie odpowiedniej wiedzy i umiejętności, które umożliwią dzieciom i rodzicom odpowiedzialne korzystanie z internetu. Jak zatem odnaleźć się w świecie cyfryzacji? W "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom, porozmawialiśmy o tym z nauczycielką Zytą Czechowską oraz pisarzem Mikołajem Marcelą, którzy razem stworzyli książkę "Jak nie zgubić dziecka w sieci".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak pandemia zmieniła biblioteki w małych miejscowościach

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 13:12
Biblioteki kojarzy się z miejscem pełnym ciszy i spokoju. Jest to także skarbnica wiedzy wypełniona po brzegi książkami różnego rodzaju. W mniejszych miejscowościach stanowią one także centrum kulturowego życia miasta. W jaki sposób są one zatem prowadzone oraz jak udało im się przetrwać okres pandemii? W Strefie Rodzica odpowiedzi udzieliły główny inspektor Biblioteki Publicznej we Włochach, Hanna Bolesta, dyr. Biblioteki Miejskiej w Siemiatyczach, Ewa Nowik oraz kierownik filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siemiatyczach, Marta Waszczeniuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak mądrze planować czas?

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 12:06
Pandemia sprawiła, że nasze życie zostało przeorganizowane. Niektórzy z nas zmienili także swoje cele i wartości. Uwagę, którą w znacznym stopniu poświęcaliśmy pracy zaczęliśmy skupiać na sobie i swojej rodzinie. Uświadomiliśmy sobie również, że aby móc doświadczać radosnych chwil, trzeba mieć czas, by w nich uczestniczyć. Jak zatem dobrze ustalać priorytety? W Strefie Rodzica porozmawialiśmy o tym z Bożeną Kowalkowską, autorką książki "Odzyskać czas. Jak zrobić porządki w kalendarzu, pracy, głowie i wreszcie mieć czas na życie".
rozwiń zwiń