Polskie Radio Dzieciom

Czy naszym dzieciom brakuje powodów do radości?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2024 12:36
Niby "mają wszystko", a poprzednie pokolenia "mogą tylko pomarzyć o takich luksusach". A jednak! Trwa kampania społeczna "Przywróćmy dzieciom radość" organizowana przez Instytutu Rozwoju Emocji, która ma jeden wielki cel – przywrócić dzieciom moc odczuwania radości. W jaki sposób i dlaczego młode pokolenie powinno zmienić swoje nawyki? Zapraszamy do posłuchania "Strefy Rodzica", już o godz. 21.00 w Polskim Radiu Dzieciom.
Czy naszym dzieciom brakuje radości?
Czy naszym dzieciom brakuje radości?Foto: Shutterstock/spass

Dzieci, które dużo czasu spędzają same w domu tracą kontakt ze swoim środowiskiem rówieśniczym i mają trudności w budowaniu własnej tożsamości. Dlatego też ruszył program „Dzieci mają wychodne”, który skierowany jest do rodziców oraz nauczycieli szkół i przedszkoli, w którym twórcy zachęcają dorosłych do regularnych wypraw z dziećmi w świat przyrody, niezależnie od pogody.  

Właśnie rozpoczął się kolejny (czwarty) etap akcji - jak społeczeństwo buduje u dzieci rozumienie radości. A o szczegółach opowiedzą w "Strefie Rodzica": Marzena Martyniak - inicjatorka akcji. ekspertka inteligencji emocjonalnej, Marzena Pilarz - Mama Prawnik, mama 3 synów i Marta Dąbrowska - aktorka, mama, ambasadorka akcji.

W drugiej części audycji porozmawiamy zaś o tym, czy cukrzyca musi wykluczać dzieci z aktywności sportowych. 15 czerwca osoby z cukrzycą z Polski oraz Europy walczyły o podium. W Białołęckim Ośrodku Sportu w Warszawie odbyła się szósta edycja Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej dla Diabetyków "IOB 2024" (Insulin on Board Cup). Udział wzięło 220 zawodników, 18 drużyn z Polski i 6 drużyn z zagranicy.

Czy choroba musi wykluczać z uprawiania sportu? Może wręcz przeciwnie - sport jest ważny w zdrowieniu i utrzymaniu właściwej formy, aby organizm walczył i właściwie funkcjonował? Gośćmi programu będą: Filip Wołoszyn - Instytut Nauk Medycznych, Zakład Fizjologii Człowieka, Uniwersytet Rzeszowski i Paweł Staniszewski - Fundacja Dla Dzieci z Cukrzycą, pomysłodawca imprezy. 

Audycja: Strefa rodzica
Prowadzi: Joanna Ficińska
Goście: Marzena Martyniak - inicjatorka akcji. ekspertka inteligencji emocjonalnej, Marzena Pilarz - Mama Prawnik, mama 3 synów i Marta Dąbrowska - aktorka, mama, ambasadorka akcji oraz Filip Wołoszyn - Instytut Nauk Medycznych, Zakład Fizjologii Człowieka, Uniwersytet Rzeszowski i Paweł Staniszewski - Fundacja Dla Dzieci z Cukrzycą, pomysłodawca imprezy

Data emisji: 20.06.2023
Godzina emisji: 21.00

Więcej podcastów "Strefa rodzica - Rozmowy z ekspertami" na platformie podcasty.polskierdio.pl. 

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

Jak zrozumieć siebie ucząc się komunikacji z dzieckiem? Rozmowa z Agnieszką Stein

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2024 14:46
- Komunikacja jest czymś więcej niż tylko językiem - powiedziała Agnieszka Stein w "Strefie Rodzica", gdzie przedstawiła najważniejsze myśli ze swojej najnowszej książki p.t.: "Komunikacja. Droga do zrozumienia siebie i innych", która nie tylko pomaga uporządkować wiedzę o dobrej relacji, ale też przekazuje niezbędne narzędzia w tej dziedzinie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Magdalena Różdżka: 1300 dzieci szuka rodziców, którzy mają dobre serca

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2024 12:50
- Dziękuję wszystkim rodzinom zastępczym za to, że są i za to ze pomyśleliby aby wykonywać tak trudne, a jednocześnie piękne zadanie - powiedziała Magdalena Różdżka, która od lat jest ambasadorką rodzicielstwa zastępczego oraz założycielką Fundacji Ukochani. W audycji "Strefa Rodzica", aktorka podzieliła się swoimi doświadczeniami z pracy z rodzinami zastępczymi i powiedziała dlaczego warto dołączyć do tego grona.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Da się zrobić, ale trzeba to dobrze zaplanować" - o wakacjach bez dzieci w "Strefie rodzica"

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2024 15:43
Spędzenie kilku dni wakacji bez dzieci to jedna z trudniejszych decyzji w karierze rodzica. Jak podkreśliły goście "Strefy rodzica": Marysia Górecka, twórczyni bloga Mamy Gadżety, oraz dziennikarka Magdalena Prokop Duchnowska - warto ją podjąć. A o tym jak zorganizować taki wypoczynek, dokąd się udać i jak powiedzieć o tym dzieciom, ekspertki radziły Słuchaczom w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń