!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
Polskie Radio Dzieciom

Masło czy margaryna?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 23:59
Smarować chleb masłem czy margaryną? Istnieje na ten temat wiele kontrowersji i mitów. Pomogą je obalić goście audycji.
Audio
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

W audycji poruszyliśmy również temat obecności margaryny w diecie niemowlęcia oraz margaryn ze sterolami roślinnymi obniżającym poziom cholesterolu we krwi starszych członków rodziny.

Goście audycji: Prof. dr hab. Piotr Socha, pediatra gastroenterolog współautor Zaleceń Żywienia Niemowląt, Dyrektor Naukowy Centrum Zdrowia Dziecka, prof. dr hab. Krzysztof Krygier, technolog żywności z Grupy Uczelni Vistula, dr hab. Dariusz Włodarek, dietetyk, Kierownik Zakładu Dietetyki Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie.

W drugiej części audycji rozmowa o stosowaniu w kuchni różnego rodzaju tłuszczów roślinnych i ich wpływie na nasze zdrowie.

Oleje roślinne różnią się między sobą składem tzw. kwasów tłuszczowych, co ma wpływ na zdrowe człowieka. Szczególną uwagę obecni w studiu eksperci poświęcają olejowi kokosowemu, palmowemu oraz olejom tłoczonym na zimno i rafinowanym. W audycji znajdujemy odpowiedź, na pytanie jakiego tłuszczu użyć na zimno a którego do pieczenia i smażenia

Rozmaiała Joanna Neuhoff Murawska.

Data emisji: 08.01.2019

Więcej audycji z cyklu Strefa Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom

Zobacz także
Czytaj także

Współczesna wiedza o wodzie kontra mity

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 23:00
Nawet dziecko wie, że bez wody nie ma życia, jednak ilość mitów, które przez lata narosły na ten temat jest rekordowa! Prowadząca program wraz z gośćmi zestawiają fakty na temat wody niegazowanej i gazowanej, butelkowanej, wodociągowej, porządkują wiedzę na temat zawartości minerałów w wodach butelkowanych i wskazują, które z nich nadają się do picia dla niemowląt, a które dla starszych dzieci. Ważnym wątkiem w dyskusji jest nawodnienie organizmu w upał i podczas wysiłku fizycznego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mleko mamy, modyfikowane i krowie. Poznaj najważniejsze fakty.

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 23:00
Do karmienia piersią większości mam nie trzeba przekonywać, jednak po ukończonym 6 miesiącu życia dziecka przychodzi czas, aby w menu dziecka pojawiły się nowe produkty. Temat rozszerzania diety poruszymy oddzielnie, dzisiaj skoncentrujemy się na nabiale w diecie maluszka, jako, że budzi on często wiele kontrowersji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ciąża - niepowtarzalny czas w życiu matki i dziecka

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 23:59
O tym, czym jest epigenetyka, jak przyrosty masy ciała wpływają na zrowie matki i dziecka, o dietach i suplemaentach diety oraz o skrajnie niebezpiecznych zachowań w czasie ciąży, jak spożywanie alkoholu i palenie tytoniu
rozwiń zwiń