Polskie Radio Dzieciom

"Strefa rodzica". Szkoły branżowe - czy warto je wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2023 23:55
Atmosfera wokół szkolnictwa zawodowego bardzo się poprawia. Sami młodzi ludzie, dokonując wyboru szkoły, robią prosty rachunek zysków i strat. I coraz częściej wybierają szkoły zawodowe lub technika.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/golubovystock

Edukacja w tzw. szkołach branżowych, technikach i zawodówkach zawsze budziła emocje. Jednak obecne te szkoły wydają się szansą dla młodych ludzi na zdobycie dobrze płatnej i ciekawej pracy..

W "Strefie Rodzica" rozmawiamy o specyfice tej edukacji - jej mocnych i słabych stronach, wyzwaniach, z jakimi mierzą się szkoły, zarówno społecznych, jak i technologicznych oraz o najbardziej kreatywnych rozwiązaniach wprowadzanych w szkołach i o najlepszych szkołach, które wyróżniły się w konkursie "Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości".

Gość Polskiego Radia Dzoeciom: Agnieszka Luck z Fundacji Fundusz Współpracy, która zorganizowała już pięć edycji konkursu "Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości" i przygotowała Katalog Dobrych Praktyk dla Szkół Zawodowych.

Posłuchaj
60:12 Radio Dzieciom 2023_01_05-21-00-03.mp3 05.01.2023 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

Czytaj więcej:

Więcej w zapisie audycji 

*** 

Audycję przygotowała i prowadziła Katarzyna Hagmajer-Kwiatek

Data emisji: 05.01.2023

Godzina emisji: 21:00

Audycja Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.


Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Mikro innowacje w szkole, czyli wszystko zaczyna się od nauczyciela

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2022 08:00
Prawny ustrój szkoły ma na nią duży wpływ, jeszcze większy – ludzie, którzy mają z nią styczność na co dzień. Najważniejsi, jeśli chodzi o innowacje w placówkach edukacyjnych są nauczyciele, dyrektorzy, uczniowie i rodzice, a także ich umiejętności, cele, ambicje i nadzieje. Zmiany, często bardzo interesujące, pozytywne i nowoczesne dzieją się już tu i teraz. Gotowe innowacje są do wdrożenia na wyciągnięcie ręki już w istniejącym systemie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zajęcia techniki w szkołach – teoria czy praktyka?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2022 12:10
Zajęcia techniki różnią się w zależności od szkoły, w której są prowadzone. W wielu placówkach stałym punktem programu zajęć z techniki, które prowadzone są tylko do szóstej klasy jest przygotowanie do egzaminu na kartę rowerową, szycie czy materiałoznawstwo. W wielu przypadkach większy nacisk kładziony jest na zajęcia teoretyczne, a zamiast w pełni wyposażonej pracowni technicznej, uczniowie mają do dyspozycji ławki i zeszyty. 
rozwiń zwiń