X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Zostań w domu" z Polskim Radiem Dzieciom. Propozycje na czwartek

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 18:50
Polskie Radio Dzieciom nadaje w ciągu tygodnia ponad 100 premierowych audycji specjalnie dla dzieci. Rano budzi, potem bawi i uczy, a wieczorem pomaga zasnąć przy dźwiękach bajek, legend i kołysanek. Jakie propozycje na czwartek proponuje dla najmłodszych i ich rodziców?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Sunny studio/shutterstock

10:00-11:00 "Muzyczne podróże" (prowadzi Iza Żukowska) - Dziś poznajemy muzyczny zawód: dyrygent. Po co orkiestrze dyrygent, czy dokładnie się zajmuje i do czego służy batuta?

11:00-12:00 "Leszek i Miś Michaś" (prowadzi Leszek Filipowicz) - Leszek opowiada misiowi o jajach, ich rodzajach ale także przygotowując się do świąt spróbujemy przygotować własne pisanki.

12:15 "Bajkowy kącik" W porze radiowej Drzemki serwujemy dzieciom historie pełne niezwykłych bajek. W czwartek bajka o  człowieku, który zrozumiał, że nie siła a mądrość decyduje o tym, kim się jest.

14:00 "Bajanie Kulfona i Moniki" Kulfon i Monika opowiedzą kolejną opowieść o słynnym Ondraszku.

Cykl 14:30 "Dr Witaminka" Co powinien jeść chłopiec i dziewczynka? Najlepiej wie „Dr Witaminka”, czyli połączenie dietetyka i mamy. Joanna Neuhoff-Murawska wraz z Grzesiem - małym dietetykiem i przyjaciółmi: prof. Nutką oraz dziećmi z zespołu Oreganki, od poniedziałku do piątku przekonują najmłodszych słuchaczy, że do picia najlepsza jest woda, chrupania: marchewka, a kiedy mamy ochotę na coś słodkiego, możemy przyrządzić sobie - najlepszą na świecie sałatkę owocową. W czwartek poznamy sekrety cebuli i ich zdrowotne właściwości. Dowiemy się też dlaczego płaczemy podczas jej krojenia.

15:00 - 17:00 "Popołudnik" (prowadzi Patryk Bartoszewski). W pierwszej godzinie audycji połączymy się z 14-letnim utalentowanym wokalistą, uczestnikiem programów The Voice Kids, Szansa Na Sukces Junior 2019 oraz laureatem I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom - Erykiem Waszczukiem. W piątek, 10 kwietnia, będzie miała premiera jego debiutanckiej płyty "Start.Rec". Na materiał zawarty na krążku złożyły się autorskie kompozycje jak również zaaranżowane na nowo covery. Do współpracy zaproszonych zostało wielu cenionych muzyków. Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym płyty.
W drugiej godzinie audycji, jak co tydzień, Lista Przebojów PRD. Pojawią się utwory wokalistów z płyty "Głosem dziecka".

15:30 cykl "Słowo do słowa" (prowadzi Agata Hącia) - Bazie kojarzą się z wiosną i Świętami Wielkanocnymi. Używa się ich np. do wykonania palmy wielkanocnej. Skąd pochodzi słowo "bazia"? O tym  w dzisiejszym odcinku.

16:30 Język Francuski Uczymy się francuskiej piosenki i słownictwa związanego z muzyką. Audycja przygotowana we współpracy z Instytutem Francuskim.

18:00-19:00 "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" (prowadzi Janusz Zadura) - Dziś odwiedzamy najmniejszy kontynent na Ziemi. Otaczają go aż dwa ogromne oceany: Spokojny i Indyjski i spotkać tam można takie zwierzęta, których nigdzie indziej na świecie nie zobaczymy. Filip i Leopold zabiorą słuchaczy na wyprawę do krainy, której rdzennymi mieszkańcami są Aborygeni, gdzie kangur może przebiec drogę a misie koala spokojnie obgryzają liście z eukaliptusów. Zapraszamy do Australii.

19:10 cykl "Książka do poduszki"  Siódmy fragment książki "Brygada Enfosia kontra plastikowa Zgryzolda" Donaty Bienieckiej-Popardowskiej, czyta Anna Wójcikiewicz. Książka wydana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Opowieść zachęca dzieci do ekologicznych postaw w codziennym życiu. 

19:00 - 21:00 "Wieczorne pogaduchy" Kontynuacja historii o zamku, szmacianej lalce i niezwykłym zegarze. W czwartek czeka na naszych bohaterów spotkanie ze smokami. W przygodzie na stałe uczestniczy 5-letnia Mila, prosiaczki oraz inne maskotki. Audycję tworzy Pascal Kaczorowski.

21:00-23:00 "Strefa rodzica" (prowadzi Joanna Ficińska)
1.Temat: Samowystarczalni, czyli o tym, jak samemu poradzić sobie z przygotowaniem Wielkanocy w czasach kwarantanny. Gość: Joanna Włodarska- pisarka, blogerka, dziennikarka, prowadząca Akademię Siedliska Pod Lipami, gdzie uczy jak samodzielnie wyrabiać sery, chleb itd.
2. Temat: Święta bez babci - jak przeżyć święta, kiedy przez epidemię nie możemy spotkać się z bliskimi? Gość: Beata Borucka, psycholog biznesu, babcia 3 wnucząt, twórczyni facebookowego fanpage’a "Mądra Babcia".

Polskie Radio Dzieciom to jedyne radio w Polsce, które przez całą dobę nadaje audycje skierowane do dzieci i ich rodziców. Można go słuchać przez odbiorniki cyfrowe DAB+, Internet oraz aplikację na smartfony. Wybrane audycje dla dzieci i rodziców, od 1 stycznia słuchać można także na platformie Polskiego Radia podcasty.poskieradio.pl.

Planując dzień wolny z dzieckiem sprawdź godzinowy rozkład dnia Polskiego Radia Dzieciom. Aby to zrobić kliknij w tym miejscu.

jo

Zobacz także

Czytaj także

102 propozycje na czas wolny w 4 ścianach

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 06:00
Kiedy przychodzi taki moment dla dzieci i rodziców, że szkoły i częściowo przedszkola są zamknięte, warto pamiętać, że cyfrowe Polskie Radio Dzieciom nadaje w ciągu tygodnia ponad 100 premierowych audycji specjalnie dla dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poznaj laureatów konkursu "Pisankowy zawrót głowy" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 08:00
Do redakcji Polskiego Radia Dzieciom spłynęło blisko 220 prac konkursowych. Wszystkie piękne i wyjątkowe. Spośród nich jury wybrało 5. Dokonanie wyboru było niezwykle trudne. Poniżej prezentujemy zwycięskie prace przedstawiające pisanki wielkanocne wykonane przez dzieci.
rozwiń zwiń