X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Już dziś "Duo Granat & Kreda" i Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie w Dziecięcym koncercie radiowym

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 19:00
Po godz. 18.00, Polskie Radio Dzieciom zaprasza na retransmisję kolejnego koncertu z cyklu "Dziecięce koncerty radiowe". W programie niedzielnego wydarzenia m.in. występ popularnych artystów dziecięcych Duo Granat & Kreda i gawędy o zwierzętach dr. Andrzeja G. Kruszewicza z towarzyszeniem muzyków Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy. 
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie
Orkiestra Polskiego Radia w WarszawieFoto: Przemysław Zalewski

W najbliższej, niedzielnej audycji na antenie Polskiego Radia Dzieciom o godzinie 18.00, wystąpią uwielbiani przez dzieci Tamara Granat i Adrian Kreda, znani jako "Duo Granat & Kreda". Artystom na scenie towarzyszyć będzie Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy.
Muzycy w blisko godzinnym koncercie zaprezentują uwerturę fantastyczną pt. "Bajka" Stanisława Moniuszki oraz "Karnawał zwierząt" Camille Saint-Saëns.
Koncert uzupełnią gawędy o zwierzętach dra Andrzeja G. Kruszewicza, dyrektora warszawskiego ZOO. Premiera wydarzenia odbyła się 31 maja 2019 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

Do tej pory na antenie Polskiego Radia Dzieciom zaprezentowane zostały cztery koncerty Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie z zaproszonymi gośćmi: Krzesimirem Dębskim, Anną Jurksztowicz, beatboxerem Patrykiem Matelą, Katarzyną Stoparczyk, Młodymi Poetami z Warsztatowej Akademii Musicalowej i Chórem ARTOS im. Władysława Skoraczewskiego pod dyrekcją Danuty Chmurskiej.

Polskie Radio Dzieciom przygotowywało niespodziankę dla swoich najmłodszych słuchaczy! To nie koniec muzycznych spotkań. Następne koncerty z cyklu "Dziecięcych koncertów radiowych”" ​retransmitowane będą również 24 i 31 maja.
Zapraszamy!

[informacja prasowa]

Przypomnijmy, że każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

Ponadto audycje Polskiego Radia Dzieciom nadawane na antenie, znaleźć można także na stronie internetowej polskieradiodzieciom.pl. Pięknie ilustrowane, ruchome grafiki i podział tematyczny audycji, rozbudzają spostrzegawczość i ciekawość świata u najmłodszych słuchaczy, dorosłym zaś ułatwiają dotarcie po poszukiwanych treści.
Ułatwieniem dla rodziców jest możliwość wygaszenia obrazu w momencie włączania wybranej bajki lub słuchowiska. Dzięki temu zabiegowi, kolorowe obrazki zmieniają kolorystykę na paletę szarości, a młody słuchacz może skupić swoją uwagę wyłącznie na słuchanym dźwięku. To funkcja, która może być przydatna podczas wieczornego słuchania bajek lub książek do poduszki.

jo

 

Zobacz także

Czytaj także

102 propozycje ciekawych audycji dla ucznia

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 06:55
Kiedy przychodzi moment wakacji kiedy szkoły i częściowo przedszkola są zamknięte, warto pamiętać, że cyfrowe Polskie Radio Dzieciom ma mnóstwo ciekawych propozycji dla dzieci i rodziców na każdy dzień. To całodobowe radio nadaje w ciągu tygodnia ponad 100 premierowych audycji przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych. Eksperymenty, rytmika, lekcje języków obcych, bajki to tylko część tematów, które usłyszeć można każdego dnia włączając cyfrowe Polskie Radio Dzieciom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

II Konkurs Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 12:10
87 młodych uczestników wyłonionych spośród blisko 700 zgłoszeń wystąpi podczas przesłuchań na żywo. Patronat nad konkursem objął Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. Zwycięzcy wystąpią w uroczystym koncercie finałowym oraz wezmą udział w nagraniu płyty "Głosem dziecka vol. 2".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski w koncercie muzyki filmowej dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 13:48
W każdą niedzielę do połowy maja, cyfrowe Polskie Radio Dzieciom zaprasza do wysłuchania archiwalnych koncertów muzyki filmowej dla dzieci. Będą to koncerty w wykonaniu Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie i zaproszonych gości. 
rozwiń zwiń