X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Tak świętowaliśmy Dzień Mamy w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 19:00
Najmłodsi słuchacze Polskiego Radia w niezwykły sposób mogli dziś świętować Dzień Mamy! Polskie Radio Dzieciom zachęcało do udziału w całodniowej akcji "Laurka dla Mamy". Dziennikarze przygotowali również specjalne wydanie "Dziecięcego koncertu życzeń", w czasie którego dzieci składały życzenia na antenie i dedykowały mamom wybraną piosenkę! 
Laurka dla mamy 26.05.2020.
Laurka dla mamy 26.05.2020.Foto: Polskie Radio

Z okazji święta wszystkich mam, całodobowa i cyfrowa stacja dla dzieci i rodziców przygotowała kilka propozycji wspólnego świętowania Dnia Mamy. – To dla Polskiego Radia Dzieciom również wyjątkowe święto. Dobra mama to skarb. Utuli, nakarmi, ochroni. Wprowadzi w świat. Przeprowadzi przez najtrudniejszy okres życia. Pokaże jak przetrwać. Okaże cierpliwość i troskę, jak nikt inny na świecie. Będzie opoką, której każdy maluch potrzebuje – mówi Daria Druzgała, dyrektor Polskiego Radia Dzieciom

26 maja na Facebooku​ Polskiego Radia Dzieciom przeprowadzona była całodniowa akcja "Laurka dla Mamy". Słuchacze pod specjalnie opublikowanym postem w mediach społecznościowych mogli dzielić się zdjęciami swoich laurek. Dodatkowo dziennikarze w wybranych audycjach prezentowali najpiękniejsze prace! Ponadto we wtorkowych audycjach dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom opowiedzieli m.in. o mamach w świecie zwierząt, przypomnieli bajkowe postacie mam z ulubionych książek i filmów najmłodszych oraz przybliżyli historię tego wyjątkowego święta. 

I tak w audycji "Poranek" (godz. 7.00-10.00) dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom opowiedzieli, w jaki sposób i jak długo opiekują się swoimi dziećmi mamy różnych gatunków zwierząt. Słuchacze poznali najbardziej opiekuńcze z nich i te, które pomysł na "matkowanie" mają… zupełnie inny. Dzieci dowiedziały się też, dlaczego samica ośmiornicy po złożeniu 50 tys. jaj zostaje przy nich i pilnuje ich przez 6 tygodni, przez cały ten czas nic nie jedząc, dlaczego samica słonia morskiego musi przybrać na wadze 600 kg, aby wykarmić młode, a nauka polowania hałaśliwych potomków gepardziej mamy zajmuje 2 lata! 

Tego dnia zamiast "Muzycznych podróży" zaplanowano specjalne wydanie "Dziecięcego koncertu życzeń" (godz. 10.00-11.00). Dzieci, które zechciały zrobić swoim mamom wyjątkową niespodziankę, mogły zadzwonić w czasie trwania audycji, złożyć życzenia i zamówić piosenkę na antenie! 

"Leszek i Miś Michaś" (godz. 11.00-12.00) wyjaśnili skąd pochodzi Dzień Mamy oraz czy w innych krajach również obchodzone jest 26 maja. Ponadto ulubieńcy dzieci podpowiedzieli, jak własnoręcznie i w prosty sposób przygotować oryginalne prezenty dla mam! 

Z kolei Martyna Chuderska, prowadząca audycję "Popołudnik" (godz. 15.00-17.00), przyjrzała się atrybutom bajkowych mam, przypominając liczne perypetie dzielnych bohaterek literackich i filmowych przygód dla najmłodszych. Bohaterkami audycji były m.in. Mama Muminka, Mama Świnka (z bajki "Świnka Peppa"), Molly Weasley (z cyklu książek o Harrym Potterze), Mama Franklina i popularna mama Kangurzyca.

[informacja prasowa]

***

Przypomnijmy, że każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

jo

 

 

Zobacz więcej na temat: DAB+ edukacja radio cyfrowe
Zobacz także

Czytaj także

"Kulturalna strefa". Świat się wreszcie zatrzymał

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 21:39
Kiedy w Polskim Radiu Dzieciom rozmawialiśmy z nią kilka miesięcy temu, marzyła o tym, żeby świat się na chwilę zatrzymał. Teraz goszcząc w najnowszej audycji "Kulturalna Strefa" zauważa, że obecna sytuacja, zamknięcia z powodu pandemii, prowokuje ludzi do głębszego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. To okazja do głębszego poznania siebie i ludzi wokół. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Elizą Piotrowską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak narysować rower? [Zobacz video]

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 21:46
Stworek Potworek zaprasza wszystkich do swojej rysunkowej pracowni. W najnowszej audycji na antenie Polskiego Radia Dzieciom, Stworek powiedział, jak prostymi figurami geometrycznymi narysować rower. Wystarczy odpowiednie połączenie koła, trapezu i trójkąta. Od czego należy rozpocząć rysowanie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom wspiera przedszkola

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 17:03
Edukacja muzyczna, plastyczna, przyrodnicza, ekologiczna i matematyczna to tylko część oferty, jaką Polskie Radio Dzieciom od ponad 5 lat oferuje swoim słuchaczom. Wychowawcy przedszkolni, rodzice i opiekunowie mogą czerpać z szerokiego wyboru audycji realizowanych zgodnie z rytmem dnia przedszkolaka. Ramówka stacji realizuje zalecenia Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ta stacja radiowa nie nadaje reklam.
rozwiń zwiń