X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

O owadach, żeglowaniu i książkach dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2020 10:00
W ten weekend nie zabraknie słońca i typowo wakacyjnej pogody. Taka aura zachęca dzieci do aktywności na zewnątrz. Chwile te umili dzieciom Polskie Radio Dzieciom, które od godziny 9.00 do 21.00 proponuje audycje stworzone specjalnie dla nich. Będziemy rozmawiać o owadach, żeglowaniu, letnim ogrodzie, tańcach ludowych oraz literaturze polecanej specjalnie dla najmłodszych słuchaczy. W piątek po godzinie 21.00 zapraszamy do "Strefy rodzica" w której porozmawiamy o konfliktach w związkach i sposobach radzenia sobie z nimi zaś w sobotę i w niedzielę po 22.00 zachęcamy do wypoczynku w przy dźwiękach specjalnie wyselekcjonowanej muzyki. W sobotę zaprasza Adam Dobrzyński.
Propozycje Polskiego Radia Dzieciom dla dzieci i rodziców
Propozycje Polskiego Radia Dzieciom dla dzieci i rodzicówFoto: Polskie Radio

7.08. PIĄTEK 

10:00-11:00 "Muzyczne podróże" - O zespole „2+1”. Zapoznajemy dzieci z historią zespołu i jego twórczością. 

11:00 "Bliskie i dalekie wyprawy smoka z człowiekiem" - Co zrobić, by zostać kapitanem prawdziwego pirackiego statku? Okazuje się, że żeby kimś takim zostać, trzeba sporo się nauczyć. Odwiedziny Mierzei Wiślanej. 

12:15 "Wakacyjny bajkowy kącik" - Bajka Braci Grimm „Duch we flaszce”. 

14:00 "Bajanie Kulfona i Moniki" – Opowieść w interpretacji Kulfona i Moniki pt. „O odważnym Janku i Szklanej Górze”. 

15:00-17:00 "Popołudnik" - W programie królować będą owady. Poszukamy owadzich postaci z bajek i opowiadań zainspirowanych owadami. 

16:30 "Wakacyjne rozmówki - hiszpański" - poznamy proste zdania, których użyjemy w codziennym życiu, czyli np. w sklepie, w komunikacji, w restauracji, czy mijając kogoś na ulicy.

17:15-17:45 "Rodzina pod żaglami" - Jubileusz Rodziny pod żaglami. Za nimi już 50 audycji. Rodzina Jakubczaków opowie o planach na najbliższe podróże, rejsy i audycje. 

18:00 "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" - Podróż koleją Transsyberyjską to marzenie wielu podróżników. O spełnieniu swojego opowie podróżniczka Zosia Nowaczyk. Podroż odbyła z Warszawy do Ułan Bator. 

19:10 "Książka do poduszki" - Książka "Biuro podróży nosorożki Papti. Przygody w dżungli Łubu - dubu" Marcina Mortki. Papti najbardziej na świecie kocha podróże, dżunglę Łubu-dubu i niesienie pomocy innym. Mała nosorożyca prowadzi biuro podróży dla zwierzaków. Pomagają jej w tym przyjaciele: wiecznie drzemiący leniwiec Śpioch i uwielbiająca naśladować dźwięki papuga Gaduła. Doradzając sąsiadom, gdzie wyjechać na wakacje, Papti wspiera ich również w rozwiązywaniu codziennych problemów. Czyta Wojciech Słupiński. 

19:00-21:00 "Wieczorne pogaduchy" - Ciąg dalszy przygód Przyjaciół z Różanego Zakątka w zamku Skrzatów Górskich, Hermie.   

21:00-23:00 "Strefa rodzica" - O konfliktach i budowaniu związku. W związkach często dochodzi do konfliktów. Niektórzy się ich boją, a niektórzy wiedzą, że są częścią naszej codzienności. Niektórzy chcieliby je wyeliminować, niektórzy złagodzić. Większość z nas nie ma pojęcia jak przechodzić przez konflikt tak, by coś dobrego z niego wynikało. Jest on niezbędny w tym by nasze relacje, małżeństwa, rodzice stawali się lepszymi partnerami. Ma to wpływ na nasze dzieci, na to jak będą odnajdywać się w rodzinie i jak będą budować związki. Jak przechodzić przez konflikty, co dają, czego się w nich wystrzegać i za co być wdzięcznym konfliktom? Gość: Krzysztof Głowacki, psycholog, twórca warsztatów dla par. 

8.08. SOBOTA

9:00-10:00 "Opowieści ludów świata" - Dalszy ciąg morskiej podróży wzdłuż zwrotnika raka wciąż na zachód. Dziś opowieści z Filipiny. 

11:00-12:00 "Śpiewajmy z chórem Agaty Steczkowskiej" - Patyczki akustyczne - czym są i do czego służą. Każdy słuchacz może przygotować sobie dwa drewienka, łyżki lub patyki i bawić się razem z chórzystami, wystukujemy rytmy i ćwiczymy słuch muzyczny. 

12:00-13:00 "Bajkowy ogród" - Jako, że już dawno nie zaglądaliśmy, co w trawie piszczy w naszych przydomowych ogródkach,dziś nadszedł ten czas. A dzieje się naprawdę dużo. Czas czereśni się skończył, morele wciąż królują, pomidory zaczynają czerwienieć z radości, borówki ciemnieją, morze ziół, kwiatów. Jednocześnie dzielimy się sposobami jak zadbać o warzywa, owoce, kwiaty. Jak i czym nawozić.  

13:00-14:00 "Kurtyna w górę" - Kulfon i Monika kontynuują prace nad przedstawieniem pt. O rybaku i ministrze. 

15:00-16:00 "Dawno, dawno temu" - Z okazji 95-lecia Polskiego Radia kontynuujemy spacer radiowymi śladami. Poznajemy powojenne siedziby Polskiego Radia. 

16:00-17:00 "Detektyw Maurycy Śladek na tropie" - Zaproszenie na wywiad z dziennikarzem pewnego kaszubskiego radia pozwala naszemu radiowemu detektywowi poznać miasto Gdynię. Przynajmniej jego centrum. 

18:30 "Słuchowisko w Polskim Radiu Dzieciom" -  słuchowisko "Pinokio" na podstawie książki Carla Collodiego w adaptacji Hanny Bielawskiej wyprodukowane przez Teatr Polskiego Radia w 2001 r. Wykonawcy: Zaliwski Tomasz, Pyrkosz Witold, Press Włodzimierz, Michnikowski Wiesław, Lewandowski Łukasz, Kwiatkowska Monika, Kunikowska Agnieszka, Kownas Irena, Gawroński Andrzej, Gajda Mieczysław. 

19:00-21:00 "Wieczorne pogaduchy" - Kontynuujemy naszą niezwykłą przygodę z Milą, prosiaczkową i wszystkimi bohaterami z krainy wyobraźni. Rozmowy o przyjaźni, bliskości ale i o strachu np. przed ciemnością i jak sobie z tym radzić. 

22:00-00:00 "Stare, znane, zapomniane" - Album Serge'a Gainsbourga z 1971 roku, Kim Appleby w ramach Pół Pięknej Płyty i pierwsza część rarytasów od SBB- nagrania radiowe. 

9.08. Niedziela 

9:00-10:00 "Niebieska szkatułka, czyli niedzielny magazyn poświęcony" - W niebieskiej szkatułce zaprosimy słuchaczy do odkrywania bliskich i dalekich regionów Polski i nie tylko. Wybierzemy się też nad pewne jezioro, które kryje w sobie wiele tajemnic związanych z Panem Jezusem. W „Talmudzie” mówi się, że kto nie widział Jeziora Galilejskiego, nie widział w życiu niczego pięknego. Cicha muzyka trzcin poruszanych przez wiatr doskonale oddaje jego nazwę. W wakacyjnym nastroju zapraszamy więc do Izraela! 

10:00-11:00 "Dźwięk Dobry" - Ekspresem po Europie - co słychać w rożnych europejskich krajach. Poznajemy historię, kulinaria, atrakcyjne miejsca. 

11:00-12:00 "Źródełko" - W programie: Krakowiak - poznajemy tańce ludowe, bębny i barabany - poznajemy instrumenty ludowe, Ukraina - poznajemy muzykę ludową kraju. 

14:00-15:00 "Dziecięcy koncert życzeń" - Audycja, podczas której dzieci mogą dzwonić z życzeniami dla bliskich i zamawiać utwory muzyczne. 

15:00-16:00 "Zapraszamy do stołu" - Kolejna odsłona naszych kulinarnych podroży. W te wakacje kontynuujemy podróż po Europie. Dziś zapraszamy na Cypr. Gość: Renata Birska - aktor-mim, która Cypr zna doskonale i jeździ tam od ponad 10 lat​. 

17:00-18:00 "Kulturoteka" - Od sierpnia w ramach projektu „Ogród przez lato” Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie proponuje specjalną edycję znanego i lubianego Pikniku literackiego dla dzieci! W tym roku będzie wyjątkowa podróż literacka, w której kolejnymi przystankami będą gatunki literatury dziecięcej, m.in.: poezja, powieść, komiks i książka ilustracyjna. Spotykania odbędą się się wyjątkowo w pięknej i bezpiecznej przestrzeni – w ogrodzie Muzeum Władysława Broniewskiego przy ul. Jarosława Dąbrowskiego na Starym Mokotowie w Warszawie.  W tym roku Piknik Literacki odbywa się w trzy sierpniowe i jedną wrześniową niedzielę. O tegorocznej, wyjątkowej edycji w Kulturotece opowie Joanna Pogorzelska.  

19:00-21:00 "Wieczorne pogaduchy"  - Kontynuujemy naszą niezwykłą przygodę z Milą, prosiaczkową i wszystkimi bohaterami z krainy wyobraźni. Rozmowy o przyjaźni, bliskości ale i o strachu np. przed ciemnością i jak sobie z tym radzić.

jo

 

 

Zobacz także

Czytaj także

Fado - muzyka o losie portugalskich żeglarzy

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 17:21
Portugalia kojarzy się ze słońcem, z morzem, ze wspaniałymi podróżami, ale dla tych wszystkich, którzy interesują się muzyką Portugalia - to też Fado. Fado to portugalska muzyka narodowa zazwyczaj smutne melodie i smutne teksty. Często śpiewa się w nich o morzu, albo o ubogim, biednym życiu. Dźwięki tego gatunku muzycznego znane są nie tylko w Europie, ale i na całym świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Boliwariańska Republika Wenezueli

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 13:00
Wyobraź sobie, że wchodzimy na pokład wielkiego żaglowego statku w jednym z dużych portów Zachodniego Wybrzeża Afryki na przykład Bandżul, stolicy Gambii. Jak tylko podnosimy żagle, obieramy kierunek na zachód i płyniemy przez Ocean Atlantycki, gdzie byśmy dotarli jeśli udało by nam się nie zboczyć z kursu? Najprawdopodobniej w końcu osiągnęlibyśmy brzegi Wenezueli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edukacja domowa

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 23:55
O edukacji domowej myśli wielu rodziców, ale początkowemu entuzjazmowi towarzyszą również zrozumiałe obawy, wprawdzie nauka w domu ma mnóstwo zalet, ale niektóre aspekty takiej edukacji budzą też wątpliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekcja języka angielskiego. Dodatki są ważne

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 23:11
Pasek, torba czy rękawiczki, zegarek czy biżuteria. To wszystko może sprawić, że zwykły strój stanie się ciekawą kreacją. Wystarczy dobrze ich użyć!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Język niemiecki. Lekcja 42. Na tropie kryminalnych zagadek

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 16:50
Rozwiązywanie zagadek jest ich wielką pasją. Od ponad 40 lat niemieckie dzieci z wypiekami na twarzy śledzą przygody czterech przyjaciół. Znani są jako TKKG.
rozwiń zwiń