X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Zakończył się 8. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci "Dziecinada"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2021 12:50
"Dziecinada" to jedyny Międzynarodowy Festiwal Teatrów skierowany do dzieci, opiekunów i całych rodzin na Dolnym Śląsku. Tegoroczna edycja odbył się w dniach 24-26 września w plenerze. Festiwal odbył się na placu przed Impartem i na podwórku Impartu – tam zagrane były wszystkie spektakle, koncerty, przeprowadzone przeróżne warsztaty i pobędziemy ze sobą w teatralnym świecie. A może i wszechświecie? Z całą pewnością, w przestrzeni tej, nie zabrakło Polskiego Radia Dzieciom, które patronowało temu wydarzeniu.
8. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci Dziecinada (24-26.09.2021)
8. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci "Dziecinada" (24-26.09.2021)Foto: mat. pras.

W tym roku – po ciężkich miesiącach, które dotknęły nas wszystkich – oderwiemy się na chwilę od ziemi, może nawet wyruszymy razem w kosmos. Oczywiście pomogą w tym zaproszeni goście, którzy jak zwykle zagrają dla dużych i małych. W programie znalazły się spektakle familijne, komedie uliczne, adaptacje bajek, baśnie i widowiska podwórkowe. Będzie to wyjątkowa okazja do zetknięcia się z międzynarodowym teatrem na najwyższym poziomie i artystami z różnych krajów – wśród zagranicznych gości znaleźli się m.in. Szwedzi z grupy Awake Projects.

Misja "Dziecinady" pozostaje niezmienna – festiwal kształtuje zarówno w dziecięcej jak i dorosłej widowni potrzebę uczestnictwa w kulturze oraz umacnia poczucie, że jest ona nieodzownym elementem codzienności.

Organizatorami wydarzenia są Strefa Kultury Wrocław oraz Teatr Klinika Lalek / Fundacja na Rzecz Wspierania Kultur Alternatywnych i Ekologicznych.

PROGRAM
24 września (piątek)
podwórko Impartu, godz. 17:30
Awake LOVE Orchestra, Awake Projects (Szkocja)
Czas trwania: 50 min.
Wiek: koncert familijny 

Plac przed Impartem, godz. 19:00
"Kosmiczna Podróż Guliwera", Teatr Klinika Lalek
Na motywach powieści Jonathana Swifta pt. "Podróże Guliwera"
Czas trwania: 50 min.
Wiek: spektakl familijny 

25 września (sobota)
podwórko Impartu, godz. 11:00 i 15:00
The Kluns", Awake Projects (Szkocja)
Czas trwania: 30 min.
Wiek: 3-5 lat 

Plac przed Impartem, godz. 11:00 i 15:00
"Owieczka Bella" + warsztaty,  Teatr Gili Gili z Poznania
Czas trwania: 45 min.
Wiek: 6+ 

Plac przed Impartem, godz. 12:00 i 16:00
"Pchła Szachrajka", Teatr Żelazny z Będzina
Czas trwania: 50 min.
Wiek: 3+ 

Plac przed Impartem, godz. 18:00
Baśnie Ludów Ziemi – teatr prastarej sztuki opowiadania
Czas trwania: do 60 min.
Wiek: 7+

Podwórko Impart (schody), godz. 19:00
"Szafa Show", Fundacja Sztukmistrze
Czas trwania: od 30 do 45 min.
Wiek: 3+ 

26 września (niedziela)
podwórko Impart, godz. 17:00
"Pinokio", Teatr Baj Pomorski z Torunia
Czas trwania: 70 min.
Wiek: 4+

Plac przed Impartem, godz. 13:00 i 16:00
"Epidemia śmiechu czyli Teatr Clowna Pinezki"
Czas trwania: 50 min.
Wiek: Teatr Pinezka leczy śmiechem widzów w każdym wieku 

Podwórko Impart (schody), godz. 13:30 i 18:00
"Noe" – Teatr Walny
Czas trwania: 50 min.
Wiek: 9+

Polskie Radio Dzieciom patronuje Międzynarodowemu Festiwalowi Teatrów dla Dzieci "Dziecinada". 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych


Zobacz także

Czytaj także

"Zwierzyniec królewski. Wilkoń na Wawelu". Posłuchaj audycji PRD

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 23:02
Już niebawem w Zamku Królewskim na Wawelu i jego oddziałach zagoszczą dzieła Józefa Wilkonia - wybitnego polskiego artysty, przedstawiciela tzw. polskiej szkoły ilustracji, a także rzeźbiarza – którego twórczość zdominowały właśnie przedstawienia zwierząt. W "Poranku" Polskiego Radia Dzieciom o wystawie opowiedziała jej kuratorka, Bogumiła Wiśniewska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jemy borówki na polu". Piękno języka polskiego podczas spotkań w Rabce Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2021 10:00
Podczas trzeciej edycji projektu "Jemy borówki na polu czyli wakacyjne spotkania z językiem polskim" eksperci opowiadali o bogactwie i zawiłościach języka polskiego, a także jak się nim posługiwać, by skutecznie dotrzeć do odbiorcy. Usłyszeć można było również wybitnych opowiadaczy, Agnieszkę Ayşen Kaim, Irenę Stopę, Grzegorza Uzdańskiego i Magdę Lenę Górską, która wystąpiła przy akompaniamencie muzyki Serge’a Tamasa. Przedstawione opowieści łączyły m.in. ciekawą fabułę i piękny język, których fragmenty można było usłyszeć podczas "Kulturalnej Strefy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kino Dzieci" 8. Międzynarodowy Festiwal Filmowy 

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 14:37
157 filmów, z których aż 87 pokazanych zostanie premierowo. To interesująca zapowiedź kolejnej edycji oczekiwanego i uznanego festiwalu dla młodych widzów. W tym roku wydarzenie zainauguruje seans nagradzanej na świecie  animacji "Nawet myszy idą do nieba" w reżyserii Denisy Grimmovej i Jana Bubenička - ekipa polska była koproducentem tego filmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

XVIII Europejski Integracyjny Festiwal Piosenki Dziecięcej "INTERMUZA"

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 09:17
Zakończył się XVIII Europejski Integracyjny Festiwal Piosenki Dziecięcej "INTERMUZA Sosnowiec 2021" pod dyrekcją artystyczną Jacka Cygana. W sobotę 2 października odbyły się przesłuchania z udziałem osób wytypowanych na podstawie I etapu. Festiwal zakończył koncert finałowy z udziałem laureatów tegorocznego festiwalu oraz gwiazda wieczoru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mała Warszawska Jesień 2021

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 08:00
Mała Warszawska Jesień w 2021 roku wkroczyła w wiek nastoletni. Jedenaście lat to czas, w którym dziecko jest już w pełni zanurzone w człowieczeństwie. Jest świadome, zarówno swojej obecności, jak i wszystkich konsekwencji i wartości bycia dzieckiem i powolnego stawania się dorosłym. A jednocześnie to moment w życiu, w którym w ramach procesów intelektualnych szczególnego znaczenia nabiera krytyczne myślenie.
rozwiń zwiń