X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom: Dzień Babci i Dziadka

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2022 11:46
Z okazji Dnia Babci oraz Dnia Dziadka Polskie Radio Dzieciom przygotowało na ten weekend audycje specjalne oraz akcje, które pozwolą najmłodszym słuchaczom zrobić dziadkom niezapomniane prezenty. Dziennikarze stacji przygotowali m. in. akcję "Laurka dla dziadków", wyjątkowe wydanie "Dziecięcego koncertu życzeń" oraz wiele innych atrakcji. Polskie Radio Dzieciom zaprasiło do wspólnego świętowania!
Dzień Babci i Dziadka w PRD
Dzień Babci i Dziadka w PRDFoto: Polskie Radio

Uroczyste rozpoczęcie świętowania Dnia Babci oraz Dnia Dziadka nastąpiło dziś (21 stycznia) w audycji "Poranek w Polskim Radiu Dzieciom"  o godz. 7.00. Audycję tego dnia prowadziła Justyna Majchrzak i miś Michaś.

Posłuchaj
58:38 2022_01_21 09_59_59_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Muzyczne podróże 21 stycznia godz. 10:00

Następnie Daria Druzgała zaprezentowała w "Muzycznych podróżach" (godz. 10.00-11.00) muzykę z czasów naszych babć i dziadków wraz ze specjalnymi dedykacjami.

"Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" (godz. 18.00-19.00) również poświęcony został tym wyjątkowym osobom!

Gościem audycji była Aleksandra Karkowska - autorka interaktywnego "Zeszytu bananowego. Babciu! Dziadku! Proszę, opowiedz mi!".

Posłuchaj
59:22 Dzieci_AAC 2022_01_21-18-00-07_POD.mp3 Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 21 stycznia godz. 18:00

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Również dziś na Facebooku Polskiego Radia Dzieciom startuje akcja "Laurka dla dziadków" umożliwiająca słuchaczom przesyłanie zdjęć obrazków stworzonych specjalnie dla dziadków. 

W sobotę "Rodzinny W-F" (godz. 10.00 – 11.00) poświęcony zostanie sportom naszych przodków. Zbigniew Kozłowski opowie, jakie sporty były uprawiane kiedyś, jak powstawały różne dyscypliny, a także kto je wymyślił. Z kolei Kulfon i Monika w audycji "Kurtyna w górę" (godz. 13.00-14.00) wystawią spektakl dla babci i dziadka, z nimi w rolach głównych.​

​W niedzielę o mądrości i miłości prosto od babci i dziadka usłyszeć będzie można w "Niebieskiej szkatułce, czyli magazynie poświęconym" (godz. 9.00-10.00).

23 stycznia wyjątkowe wydanie "Dziecięcego koncertu życzeń" (godz. 14.00 – 15.00), w czasie którego będzie można usłyszeć życzenia, które słuchacze zadedykują ukochanym babciom i dziadkom wraz z wybraną piosenką.  

Grafika do pobrania

Czytaj dalej:
Rola dziadków w wychowaniu wnucząt
Polskie Radio Dzieciom: ferie zimowe 2022
F jak ferie. Zimowy "Poranek" w Polskim Radiu Dzieciom
Jak przygotować dziecko do pierwszego, samodzielnego wyjazdu

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

[Informacja prasowa]

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

Zobacz także

Czytaj także

Rola dziadków w wychowaniu wnucząt

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 12:00
Babcia i dziadek to jedne z najważniejszych osób w naszym życiu i w życiu naszych dzieci. Nikt inny nie jest w stanie sprostać zadaniom, które leżą na ich barkach. Są one zarezerwowane tylko dla nich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy dzieci terroryzują? Negocjacje z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2021 15:24
Czy dzieci potrafią terroryzować? Z pewnością doskonale wiedzą, jak komunikować swoje potrzeby i manifestować, co im się nie podoba. Często też sprawdzają, jak daleko znajduje się granica zarówno ich możliwości, jak i cierpliwości rodziców. Czy to czyni ich terrorystami? Te i inne kwestie wytłumaczyła w "Strefie rodzica" Marta Chrościcka, działająca jako psycholog dziecięcy i psycholog rodzin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słuchowisko "Dziadek do orzechów

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2021 12:00
Polskie Radio Dzieciom z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotowało dla słuchaczy prezent, jakim jest emisja słuchowiska "Dziadek do orzechów cz.1" Ernesta Theodora Amadeusa Hoffmana - w adaptacji i reżyserii Julii Rozbieckiej i z udziałem dziennikarzy PRD. Słuchowisko pojawiło się po raz pierwszy na antenie w Wigilię, można go posłuchać także dziś i w drugi dzień Świąt o godz. 19.10.
rozwiń zwiń