Polskie Radio Dzieciom

"Alicja w Krainie Czarów" - premiera w Teatrze Andersena w Lublinie

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2022 10:24
"Alicja w Krainie Czarów" to jeden z najważniejszych i najbardziej oryginalnych utworów literatury angielskiej. To napisana ponad 150 lat temu przez profesora z Oksfordu powieść-zagadka. To plątanina myśli, marzeń sennych, szkolnych wierszyków, piosenek, zabaw matematycznych i językowych. I właśnie w tę plątaninę, do odkrywania tej zagadki, chce zaprosić młodych widzów Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie. Polskie Radio Dzieciom objęło spektakl swym patronatem medialnym. W niedzielę w audycji "Kulturoteka" (17.00-18:00) usłyszeć można było rozmowy z twórcami i fragmenty scen spektaklu zarejestrowane w Teatrze Andersena. Zapraszamy!
Alicja w Krainie Czarów - premiera w Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie.
"Alicja w Krainie Czarów" - premiera w Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie.Foto: Tomasz Tylus

Posłuchaj
58:05 2022_10_09 17_00_08_RadioDzieciom_Kulturoteka.mp3 Kulturoteka 9 października godz. 17:00

 

Poczujmy się wszyscy jak Alicja, razem z nią wpadnijmy do króliczej nory i wybierzmy się we wspólną podróż po świecie, w którym nic nie jest takim, jakim się wydaje. Do świata pełnego niezwykłych stworzeń, nieoczekiwanych spotkań, nieoczywistych rozwiązań, a także muzyki, tańca i humoru. Do Krainy Czarów.  

"Alicja w Krainie Czarów" - premiera 8.10.2022 r. w Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie. "Alicja w Krainie Czarów" - premiera 8.10.2022 r. w Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie.

A po co to wszystko? By przeżyć przygodę, by poznać inny świat, ale przede wszystkim: poznać lepiej siebie. Nie zrozumieć - to byłoby zbyt łatwe, to może nawet nigdy do końca się nie udać. Poznać własną dziwność, zachłysnąć się własną cudownością. Chodźcie! Podążajcie za Białym Królikiem i uważajcie na Czerwoną Królową - może ściąć Wam głowę! - tak brzmi zaproszenie Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie. 

TWÓRCY
Przekład, adaptacja, reżyseria: Jakub Roszkowski
Scenografia: Marcin Chlanda
Muzyka: Dominik Strycharski
Choreografia: Urszula Parol 

REALIZATORZY
Asystent reżysera: Piotr Bublewicz / Realizacja świateł: Michał Kupczyński, Paweł Ciołek / Realizacja dźwięku: Tomasz Nowakowski, Kamil Błaszczak / Inspicjent: Arkadiusz Sławek / Zdjęcia: Tomasz Tylus / Grafika: Kamil R. Filipowski 

OBSADA
Konrad Biel,Piotr Bublewicz, Jacek Dragun, Roma Drozdówna, Daniel Lasecki, Kinga Matusiak-Lasecka, Bartosz Siwek, Łukasz Staniewski, Wioletta Tomica. 

"Alicja w Krainie Czarów"
Na podstawie powieści Lewis Carroll
Spektakl dla dzieci od 7 lat.

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie jest instytucją kultury Miasta Lublin, której Dyrektorem Naczelnym i Artystycznym jest Krzysztof Rzączyński.

Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym spektaklu "Alicja w Krainie Czarów" w Teatrze Andersena w Lublinie. Na konferencji prasowej w Teatrze Andersena w Lublinie, obecna była Martyna Chuderska. Relację usłyszeć będzie można w audycji "Kulturoteka" w niedzielę 9.10. o 17.00.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych i na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl. 

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

Wystawa "To tu, to tam" w Państwowym Muzeum Entograficznym w Warszawie – Muzeum dla Dzieci

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2022 12:15
Państwowe Muzeum Etnograficzne przy ulicy Kredytowej 1 w Warszawie to przestrzeń, w której dorobek kultury światowej spotyka się z indywidualną wrażliwością. W nowocześnie urządzonych wnętrzach prezentowane są wystawy stałe oraz czasowe o interdyscyplinarnym charakterze i zróżnicowanej tematyce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W "Muzycznych podróżach" o Festiwalu Królewskie Arkady Sztuki

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2022 10:00
Festiwal Królewskie Arkady Sztuki funkcjonuje od trzynastu lat, zapraszając na wspólne spotkanie z teatrem, tańcem i muzyką. Corocznie odbywa się w Arkadach Kubickiego przy placu Zamkowym w Warszawie. Patronem medialnym festiwalu jest Polskie Radio Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rozmowa z Laurą Bączkiewicz - reprezentantką Polski w konkursie Eurowizji Junior 2022

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 15:02
Podczas wielkiego finału "Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2022" wyłoniono polskiego reprezentanta. Stanie on na wielkiej scenie tegorocznej Eurowizji Junior w Armenii. Wybór był sumą punktów przyznanych finalistom przez jurorów oraz głosów telewidzów. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Laurą Bączkiewicz - reprezentantką Polski na XX Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci.
rozwiń zwiń