Polskie Radio Dzieciom

Kto może zostać groomerem? Rozmowa z Groomerką Roku

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2023 10:04
Jedną z bardzo ważnych cech dobrego groomera jest umiejętność odczytywania mowy zwierząt. Dobry groomer czyli specjalista od pielęgnacji zwierząt jest w stanie od razu widząc zwierzaka stwierdzić, w jakiej jest formie. Jakie cechy powinien posiadać dobry groomer i kto jest trudniejszym klientem zwierzę czy jego właściciel? Na te pytania odpowiedzieliśmy w audycji "Popołudnik" w Polskim Radiu Dzieciom. 
Cechy idealnego kandydata na groomera to poczucie estetyki i wrażliwość - o zawodzie groomera w audycji PR Dzieciom.
Cechy idealnego kandydata na groomera to poczucie estetyki i wrażliwość - o zawodzie groomera w audycji PR Dzieciom.Foto: Shutterstock.com/hedgehog94

- My jesteśmy w stanie na pierwszy rzut oka stwierdzić, czy pies jest wyluzowany i spokojny, czy może jest zestresowany pierwszą wizytą. Takie zwierzę nie bardzo wie czego może się spodziewać więc my musimy mu pomóc, żeby ta wizyta była dla niego przyjemnym przeżyciem – powiedziała Iwona Tarnowska-Ciosek, Groomerka Roku Polskiego Stowarzyszenia Groomerów 2018 i 2019 dodając, że dla wielu osób decydujących się na zawód groomera, najważniejsza w tej pracy jest możliwość kontaktu ze zwierzętami. 

Posłuchaj
17:37 2023_09_19 16_00_40_RadioDzieciom_Popoludnik2.mp3 Kto może zostać groomerem?_Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom 19 września

 

Jeśli ktoś nie może mieć kilku zwierząt u siebie w domu, to nadrabia wtedy w pracy i jest to kompletnie wystarczające. - Jeśli zaś chodzi o cechy idealnego kandydata na groomera, to będzie nią poczucie estetyki i wrażliwość, która pozwoli mu odnaleźć się w skórze zwierzaka i sprawić by czuł się komfortowo – wyjaśnił gość Polskiego Radia Dzieciom. - Czasem łatwiej nam dogadać się z psami niż z ich właścicielami mimo, że psy nie mówią ludzkim językiem – podsumowała Groomerka Roku.
Więcej w załączonym zapisie audycji.

Audycja: Popołudnik
Prowadził: Zbigniew Kozłowski
Gość: Iwona Tarnowska-Ciosek, Groomerka Roku Polskiego Stowarzyszenia Groomerów 2018 i 2019
Data emisji: 19.09.2023
Godzina emisji: 16.37

Audycja "Popołudnik" w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku w godz. od 15.00 do 18.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców.

Przypominamy także o trwającym obecnie konkursie plastycznym "Kolorowy piórnik" organizowanym przez Polskie Radio Dzieciom. Na prace czekamy do 24 września. Szczegóły i regulamin znajdują si na stronie https://kolorowypiornik.polskieradio.pl/ 

.
Zobacz także
Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom dba o bezpieczeństwo drogowe swoich słuchaczy

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2022 10:35
Bezpieczeństwo drogowe jest tematem stale obecnym w audycjach Polskiego Radia Dzieciom. Można tu usłyszeć informacje na temat prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, bezpiecznej jazdy autokarem czy korzystania z telefonu w czasie jazdy rowerem. Dziś, 5 października w audycji "Popołudnik", będzie kolejna okazja by usłyszeć o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze czy chodniku. Rolę Polskiego Radia Dzieciom w edukacji o bezpieczeństwie drogowym, podkreśliła Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska odbierając nagrodę Inspekcji Transportu Publicznego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak powstają emocje i jak je czytać?

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2022 11:07
Jak powstają emocje? Jak czytać własne emocje i jak im się "przyglądać"? Jak identyfikować emocje u dzieci i czym są emocje w stadzie? Na te i inne pytania odpowiedział w audycji Strefa Rodzica na antenie Polskiego Radia Dzieciom dr Borys Bińkowski, autor książki "Szkoła od Nowa - Czy nauka o rozwoju człowieka pomoże nam stworzyć lepszą edukację?"
rozwiń zwiń
Czytaj także

Różnorodność – dlaczego tak trudno ją zaakceptować?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2023 12:29
Nie jest tajemnicą, że wszyscy się różnimy. Ta różnorodność wymaga zrozumienia i empatii obu stron, a niekiedy także dystansu i chronienia siebie. Różnice są tym widoczniejsze, gdy wynikają z jakichś zaburzeń. Wtedy o wzajemną akceptację jest jeszcze trudniej, ale nawet wówczas można się w różnorodnościach odnaleźć i polubić. O tym w swojej najnowszej książce pisze Agnieszka Stążka-Gawrysiak, autorka książek o samoregulacji.  
rozwiń zwiń