Polskie Radio Dzieciom

Premiera słuchowiska "Ryś Pędzelek i wyprawa dzikich odkrywców"

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2024 13:30
Polskie Radio Dzieciom i Bieszczadzki Park Narodowy zapraszają na słuchowisko "Ryś Pędzelek i wyprawa dzikich odkrywców", czyli najnowsze dzieło z cyklu "Dzikich słuchowisk". Czas na nowe przygody naszego cętkowanego bohatera. Premiera słuchowiska w Polskim Radiu Dzieciom jest prezentem noworocznym dla słuchaczy. Zapraszamy!
Słuchowisko Ryś Pędzelek i wyprawa dzikich odkrywców
Słuchowisko "Ryś Pędzelek i wyprawa dzikich odkrywców"Foto: PR

Tym razem Ryś Pędzelek wyruszy na pełną przygód wyprawę wraz z nowo poznanym przyjacielem - szarym wilkiem Noskiem. Podczas wędrówki czeka ich wiele przygód, w tym spotkanie z dziwnym stworzeniem, o którym nigdy wcześniej nie słyszeli.

Czego podczas wspólnej eskapady dowiedzą się o sobie nawzajem nasi bohaterowie? Czy osiągną cel swojej wyprawy?

Na to i wiele innych pytań odpowiedzi poznać można wsłuchując się w tą przepiękną i pełną zwrotów akcji opowieść.

Występują:
Ryś Pędzelek: Agnieszka Kunikowska
Szary wilk Nosek: Jacek Zawada
Mama Noska: Marta Powałowska
NARRATOR: Leszek Filipowicz 

Scenariusz i reżyseria: Krystian Tyrański
Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Słuchowisko powstało we współpracy Bieszczadzkiego Parku Narodowego z Polskim Radiem Dzieciom. Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Już 2 stycznia słuchowisko będzie dostępne na bezpłatnej platformie podcastowej Polskiego Radia w zakładce RADIO BAJKI. W zakładce tej już teraz dostępnych jest wiele tytułów podcastów wyprodukowanych przez Polskie Radio Dzieciom.
Zapraszamy!

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

Słuchowisko "Dziadek do orzechów

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2021 12:00
Polskie Radio Dzieciom z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotowało dla słuchaczy prezent, jakim jest emisja słuchowiska "Dziadek do orzechów cz.1" Ernesta Theodora Amadeusa Hoffmana - w adaptacji i reżyserii Julii Rozbieckiej i z udziałem dziennikarzy PRD. Słuchowisko pojawiło się po raz pierwszy na antenie w Wigilię, można go posłuchać także dziś i w drugi dzień Świąt o godz. 19.10.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Prastare drzewa i ich rola w życiu człowieka. "Opowieści ludów świata"

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2023 10:31
10 października, przypada w Polsce Dzień Drzewa. To wyjątkowe święto obchodzone jest u nas od prawie 20 lat, a jego głównym elementem są akcje sadzenia drzew w całym kraju. Jednak początki święta sięgają prawie 150 lat wstecz kiedy to zwyczaj zasadzania młodych drzewek w wybranym dniu roku zainicjowano w Stanach Zjednoczonych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Alicja w krainie umysłu". Premiera słuchowiska Polskiego Radia Dzieciom i Teatru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2023 10:54
Polskie Radio Dzieciom i Teatr Polskiego Radia zapraszają na premierę słuchowiska "Alicja w krainie umysłu". Jest to prezent dla słuchaczy stacji z okazji Mikołajek. Scenariusz słuchowiska Kamili Biernackiej zajął II miejsce w konkursie "Mój świat" organizowanym przez Polskie Radio Dzieciom, Teatr Polskiego Radia oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. 
rozwiń zwiń