Polskie Radio Dzieciom

Aktywne ferie zimowe w Łodzi, Gdańsku i Lublinie? O wszystkim w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2024 15:09
Zimowe "Poranki w Polskim Radiu Dzieciom" nabierają tempa, a wraz z nimi rozkwita bogata oferta aktywności dla dzieci, młodzieży i rodzin na czas ferii zimowych. Zaglądamy do domów kultury, przyglądamy się interesującym propozycjom aktywizującym dzieci w różnych sferach rozwijania zainteresowań plastycznych, muzycznych, sportowych i nie tylko. Co ciekawego mają do zaoferowania Gdański Ośrodek Sportu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi i Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Lublinie? Po szczegóły zapraszamy poniżej.
Co ciekawego można robić w ferie zimowe w Łodzi, Gdańsku i Lublinie? O tym w audycji Odjazdowy ekspres zimowy w Polskim Radiu Dzieciom
Co ciekawego można robić w ferie zimowe w Łodzi, Gdańsku i Lublinie? O tym w audycji "Odjazdowy ekspres zimowy" w Polskim Radiu DzieciomFoto: shutterstock.com/Tomsickova Tatyana

Jednym z miejsc, gdzie można spędzić ferie w pełni aktywnie, jest Gdański Ośrodek Sportu, który przygotował różnorodne zajęcia dla najmłodszych. Pan Grzegorz Pawelec, reprezentujący ośrodek, podkreślił, że liczba atrakcji jest imponująca, obejmując nie tylko dziedziny sportowe, takie jak judo czy tenis, ale także spektakle, warsztaty krawiectwa teatralnego, leśne pogadanki i gry terenowe.

Posłuchaj
47:29 GOS 2.mp3 Poznaj szczegóły oferty dla dzieci na czas ferii, którą przygotował Gdański Ośrodek Sportu_Polskie Radio Dzieciom/Odjazdowy ekspres zimowy_30.01.2024

 

Propozycje aktywności dla dzieci w Gdańskim Ośrodku Sportu Propozycje aktywności dla dzieci w Gdańskim Ośrodku Sportu

Podobnie ciekawą propozycję na ferie prezentuje Łódź, gdzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje różnorodne zajęcia dla wszystkich grup wiekowych. Pani Iwona Saff janowska podkreśla, że oferta jest dedykowana zarówno tym, którzy już posiadają umiejętności w danej dziedzinie, jak i tym, którzy chcą się czegoś nowego nauczyć. Zajęcia obejmują m.in. treningi tenisa stołowego, gry zespołowe oraz naukę pływania pod okiem doświadczonych instruktorów. 

Posłuchaj
20:57 MOS w Łodzi.mp3 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi zaprasza na ferie zimowe_Polskie Radio Dzieciom/Odjazdowy ekspres zimowy_30.01.2024

 

W Lublinie z kolei Wojewódzka Biblioteka Publiczna przygotowuje misiowe zajęcia dla najmłodszych. Pani Joanna Żelazowska opowiada o różnorodnych misiach, włączając w to te filmowe i książkowe. Dzieci biorą udział w warsztatach plastycznych, tworzą swoje własne misie, nadają imiona oraz przedstawiają rodzinę misiową. To interaktywna forma spędzenia czasu, która rozwija kreatywność i zdolności manualne. 

Posłuchaj
07:47 Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.mp3 Zajęcia dla dzieci na czas ferii zimowych w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Lublinie

 

Natomiast dla miłośników sportu lodowego w Polskim Radiu Dzieciom poświęcono uwagę na świetnie zorganizowane lodowisko "Bombonierka". Bezpłatna nauka jazdy na łyżwach, prowadzona przez Miejski Klub Łyżwiarski, to doskonała okazja dla dzieci i młodzieży do rozwijania swoich umiejętności na lodzie.

Wszystkie te propozycje składają się na kolorowy kalejdoskop możliwości dla najmłodszych, zarówno tych aktywnych fizycznie, jak i tych preferujących aktywność kreatywną czy literacką. Ferie zimowe to czas, który warto wykorzystać, by czerpać radość z nauki, zabawy i wspólnego spędzania czasu w przyjaznym środowisku. Oferowane atrakcje pozostawiają wiele miejsca dla różnorodności, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.

Na czas ferii zimowych 2024 Polskie Radio Dzieciom przygotowało specjalną audycję dla dzieci i ich rodziców prezentującą przegląd najciekawszych wydarzeń z różnych zakątków Polski. Zaglądamy do domów kultury, przyglądamy się ciekawym propozycjom aktywizującym dzieci w różnych sferach, rozwijania zainteresowań plastycznych, muzycznych i sportowych. Bazujemy przede wszystkim na wydarzeniach bezpłatnych.

Audycja: Odjazdowy ekspres zimowy
Prowadzi: Martyna Chuderska
Data emisji: 30.01.2024.

W audycji "Odjazdowy ekspres zimowy" nie zabraknie rozmów z gośćmi. Usłyszeć będzie można także materiały reporterskie w których usłyszeć będzie można relacje z wybranych wydarzeń organizowanych dla dzieci w czasie ferii.

Będzie to także czas na wymianę informacji ze słuchaczami stacji. Podczas audycji będzie możliwość podzielenia się wrażeniami z ciekawych wydarzeń w których dzieci i ich rodzice mieli okazję uczestniczyć.

Zobacz także
Czytaj także

Karolina Olszewska i Natan Grzybowski w akcji "Ferie z Gwiazdami w PRD"

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2022 15:00
Wtorkowe spotkanie z gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom pełne było rozmów o tańcu i dziecięcych pasjach. Gośćmi "Ferii z Gwiazdami" tego dnia (08.02) Karolina Olszewska i Natan Grzybowski, laureaci 1 i 2 miejsca I edycji programu "You Can Dance - Nowa Generacja". - To była prawdziwa przygoda życia. Fajne było to, że mogliśmy to wszystko zobaczyć z innej strony niż widzowie to oglądali – powiedział Natan Grzybowski dodając, że treningi i przygotowania do występu trwały po wiele godzin, 7 dni w tygodniu. - To była naprawdę ciężka praca, ale też naprawdę super przygoda. Co ten program zmienił w ich życiu?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trwają "Bajkowe ferie" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2023 08:14
Polskie Radio Dzieciom przygotowało na czas ferii zimowych specjalną propozycję. Od poniedziałku, 16 stycznia, na antenie Polskiego Radia Dzieciom trwa nowa zabawa w bajkowe zagadki. Na słuchaczy czekają zestawy upominkowe.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Odjazdowy ekspres zimowy" - Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2024 14:30
Na czas ferii zimowych 2024 Polskie Radio Dzieciom przygotowało specjalną audycję dla dzieci i ich rodziców prezentującą przegląd najciekawszych wydarzeń z różnych zakątków Polski. Zaglądamy do domów kultury, przyglądamy się ciekawym propozycjom aktywizującym dzieci w różnych sferach, rozwijania zainteresowań plastycznych, muzycznych i sportowych. Pierwsza audycja z cyklu "Odjazdowy ekspres zimowy" wystartowała we wtorek 16 stycznia. 
rozwiń zwiń