Polskie Radio Dzieciom

Zabawa "Mój teatrzyk" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2024 06:00
27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru, dlatego Polskie Radio Dzieciom zaprosiło do wzięcia udziału w zabawie plastycznej. Wystarczyło pokazać zdjęcie wykonanej własnoręcznie, dowolną techniką i przy użyciu dowolnych pomocy, kukiełki, pacynki lub lalki teatralnej, zamieszczając je w komentarzu pod specjalnie przygotowanym postem w mediach społecznościowych stacji.
Trwa zabawa Mój Teatrzyk w Polskim Radiu Dzieciom
Trwa zabawa "Mój Teatrzyk" w Polskim Radiu Dzieciom!Foto: PR

Polskie Radio Dzieciom zaprosiło dzieci do wspólnej zabawy "Mój Teatrzyk" w ramach "Akcji Teatr". Wystarczyło wykonać własnoręcznie kukiełkę, pacynkę lub lalkę teatralną, zrobić zdjęcie pracy i zamieścić w komentarzu pod specjalnym postem Polskiego Radia Dzieciom.

Praca mogła być wykonana dowolną techniką i przy użyciu dowolnych pomocy.

Miejsce umieszczania prac:

Autorów wyróżnionych prac poznamy 30 marca w audycji "Dawno, dawno temu". Odkrywajcie z nami magiczny świat teatru!" Upominki radiowe czekają! Zapraszamy!

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego  stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

Zobacz także
Czytaj także

Nudzi mi się! Czy istnieją praktyczne podpowiedzi dla dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2022 21:01
Prawdopodobnie każdy rodzic doświadczył takiej sytuacji: dziecko otoczone zewsząd zabawkami i elektronicznymi gadżetami albo chadzające na niezliczoną ilość zajęć dodatkowych w pewnym momencie staje na środku domu i mówi, że się nudzi. Gdy mija nasze pierwsze zaskoczenie, zaczynamy kombinować, zachęcać, ale czy dobrze robimy? A może warto pozwolić dziecku na ponudzenie się, żeby samo znalazło dla siebie najlepsze rozwiązanie? Czy nuda jest stanem, którego trzeba unikać? Skąd się ona bierze i jak sobie z nią radzić? Gdzie szukać leku na nudę i jak znaleźć go w domu? Jak przerobić nudę na szansę spotkania i zbudowania relacji?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jakie zabawki wybierać dla dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2023 11:12
Zabawki stanowią istotną część dzieciństwa, zarówno tego wczesnego, jak i późniejszego. Ważne, żeby były dostosowane do wieku, a więc nie mają być zbyt łatwe, ale też nie za trudne. Na co jeszcze zwracać uwagę przy wyborze zabawek? Jak sprawdzić, że producent jest wiarygodny? Dlaczego kupowanie zabawek niewiadomego pochodzenia na targowiskach nie jest dobrym pomysłem? Na co zwrócić uwagę chcąc samemu sprawdzić zabawkę? Na te i inne pytania odpowiedziała w audycji "Strefa Rodzica" Magdalena Kordaszewska - ekspertka ds. zabawek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miś Michaś i Smok Adaś rozwiązują nową zagadkę. Jaką?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2024 12:33
Współpracownicy czyli dobrze znani dzieciom Miś Michaś i Smok Adaś, zajadają się dżemami otrzymanymi od dziadka Ignacego. Zajadając się uczą się dzielenia. Wojtek i Leszek szukają dobrej metafory na nazwę audycji. Opatrznie zrozumiana sprawa przez Misia i Smoka doprowadziła do stworzenia przenośni na zakupy. 
rozwiń zwiń