Polskie Radio Dzieciom

"Poranek w Polskim Radiu Dzieciom" - audycja plenerowa z Łazienek Królewskich

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2024 00:55
Polskie Radio Dzieciom zaprosiło do Łazienek Królewskich, gdzie od 8.00 do 11.00 nadaliśmy plenerową audycję wakacyjną! Pretekstem do tego spotkania były Rodzinne warsztaty z Rossinim w Polskiej Operze Królewskiej, nad którymi stacja objęła patronat. Wśród zaproszonych do studia plenerowego gości, usłyszeliśmy między innymi Jakuba Szafrańskiego, dyrygenta i kompozytora i Magdalenę Kaczorowską z Polskiej Opery Królewskiej. Była to także okazja, dla odwiedzających Łazienki Królewskie, do wzięcia udziału w audycji.
Pokazujemy śpiew. Rodzinne warsztaty z Rossinim w Polskiej Operze Królewskiej tematem audycji plenerowej Polskiego Radia Dzieciom z Łazienek Królewskich_9.07.2024
"Pokazujemy śpiew". Rodzinne warsztaty z Rossinim w Polskiej Operze Królewskiej tematem audycji plenerowej Polskiego Radia Dzieciom z Łazienek Królewskich_9.07.2024Foto: Krzysztof Świeżak/Polskie Radio

Dziś 9 lipca od rana od godziny 8.00 do 11.00 zaprosiliśmy słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom na specjalne wydanie wakacyjnej audycji plenerowej prosto z Łazienek Królewskich. Znaleźć nas można było w Starej Oranżerii.


Posłuchaj
58:56 2024_07_09 08_00_38_RadioDzieciom_Poranek.mp3 Poranek w Polskim Radiu Dzieciom 9 lipca godz. 08:00

 

Wśród zaproszonych do studia gości m.in. Magdalena Kaczorowska, Jakub Szafrański, Marta Szchnura i Monika Kolasińska z Polskiej Opery Królewskiej, którzy opowiedzieli o Rodzinnych warsztatach z Rossinim "Pokazujemy śpiew".  

W Poranku Polskiego Radia Dzieciom zabraliśmy słuchaczy na warsztaty w Łazienkach Królewskich. Na scenie Martyna Chuderska dziennikarka PRD i Magdalena Kaczorowska z Polskiej Opery Królewskiej W Poranku Polskiego Radia Dzieciom zabraliśmy słuchaczy na warsztaty w Łazienkach Królewskich. Na scenie Martyna Chuderska dziennikarka PRD i Magdalena Kaczorowska z Polskiej Opery Królewskiej

Warsztaty odbywają się w ramach VII Letniego Festiwalu Polskiej Opery Królewskiej – Rossini, w zabytkowej przestrzeni Teatru Królewskiego w Starej Oranżerii w Muzeum Łazienki Królewskie. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się m.in. nie tyko o tym, czy każdy może śpiewać i czym tak naprawdę jest śpiew, ale też jak sprawić, żeby nasz głos stał się instrumentem. Wydarzenie przeznaczone jest dla dzieci w wieku 5-12 lat.
Szczegóły dotyczące warsztatów, które zaplanowano na 9 i 16 lipca, znaleźć można pod linkiem: Polska Opera Królewska.

Patronat medialny nad Rodzinnymi warsztatami z Rossinim w Polskiej Operze Królewskiej objęło Polskie Radio Dzieciom.

Audycja: Poranek w Polskim Radiu Dzieciom
Prowadzi: Martyna Chuderska
Data emisji: 9.07.2024
Godzina audycji: 8.00 - 11.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Polski Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

"Każdy może śpiewać". Rodzinne warsztaty z Rossinim w Polskiej Operze Królewskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2024 12:00
- Myślę, że każdy może zacząć śpiewać w każdym wieku, ale największe szanse, że uda nam się coś osiągnąć są wtedy kiedy jesteśmy mali - powiedział Jakub Szafrański, gość "Poranka" w Polskim Radiu Dzieciom, który opowiedział o rozpoczynających się wkrótce warsztatach: "Pokazujemy śpiew. Rodzinne warsztaty z Rossinim w Polskiej Operze Królewskiej". Patronat nad warsztatami objęło Polskie Radio Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Warszawa kryje w sobie wiele tajemnic, nawet przed mieszkańcami". O szczegółach w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2024 14:06
Warszawa to bardzo popularne miejsce wśród turystów, a czy wiecie, że w Pałacu Kultury i Nauki mieszkają koty? Co można znaleźć na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego? Zapraszamy na spacer po Warszawie. A o tym jakie miejsca warto odwiedzić szczególnie opowiedziała przewodniczka Małgorzata Brzózka-Warś, która była gościem Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń