!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
Polskie Radio Dzieciom

Dzień Przedszkolaka w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2022 19:06
Z okazji święta najmłodszych, które przypada 20 września, dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom przygotowali specjalne audycje. Słuchacze mogą liczyć na rozmowy ze świętującymi przedszkolakami oraz spotkania z gośćmi. O tym, "dlaczego fajnie jest być przedszkolakiem?", przez cały dzień w Polskim Radiu Dzieciom będą opowiadać najmłodsi słuchacze.
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na Dzień Przedszkolaka 20 września 2022
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na Dzień Przedszkolaka 20 września 2022Foto: PR

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodzony jest 20 września, a Polskie Radio Dzieciom aktywnie świętuje ten wyjątkowy dzień razem z najmłodszymi słuchaczami. Święto ma podkreślać wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju oraz popularyzować nowoczesne wychowanie przedszkolne. Polskie Radio Dzieciom towarzyszy przedszkolakom w stawianiu ich pierwszych kroków, rozwoju, odkrywaniu świata czy zgłębianiu tajników nauki. 

Posłuchaj
00:39 Dzień przedszkolaka w PRD_20.09.2022.mp3 Kim jest przedszkolak? Posłuchaj rozmowy z dziećmi_PRD_Poranek_20.09.2022.

Martyna Chuderska zaprosiła na specjalną audycję "Poranek w Polskim Radiu Dzieciom" (od godz. 7.00 do 10.00), podczas której rozmawiała z przedszkolakami. W audycji "Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom" Marta Powałowska porozmawia z Patrycją Lipińską. Podczas spotkania będzie można usłyszeć premierową piosenkę wokalistki "Kodeks przedszkolaka". 

---> SŁUCHAJ TERAZ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Natomiast o godz. 21.00 w audycji "Strefa rodzica" gościem będzie dr Katarzyna Mastalerz-Kurcz, która opowie o profilaktyce stomatologicznej u dzieci oraz co powinno zaniepokoić rodzica. Emilia Rodzik – dyrektor przedszkola, edukatorka pozytywnej dyscypliny – opowie z kolei, w jaki sposób wspierać najmłodszych, by stawali się odpowiedzialni, zaradni i pewni siebie. Audycję poprowadzi Joanna Ficińska. 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych i na podcasty.polskieradio.pl. 

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

Zobacz także
Czytaj także

Bajki stare i nowe. Czy pomysł na animację mieli już jaskiniowcy?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 12:52
Historia animacji sięga bardzo odległych czasów. Sama animacja polega na stworzeniu wrażenia ruchu, czyli ożywieniu sylwetek, które znamy z bajek i filmów animowanych. Obrazki, które widzimy na ekranie wydają nam się ruchome, jednak w rzeczywistości pozostają obrazkami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co nowego w Polskim Radiu Dzieciom?

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2022 07:00
Wrzesień to czas powrotów do uczniowskich obowiązków, a Polskie Radio Dzieciom chce towarzyszyć wszystkim dzieciom podczas przygotowań oraz wspierać ich rodziców i nauczycieli. W czasie trwającego roku szkolnego, dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom przygotowali dla słuchaczy wiele audycji edukacyjno – kulturalnych oraz kolejną wrześniową propozycję konkursu „Kolorowy piórnik”.  1 września na najmłodszych czeka dużo niespodzianek i tematycznych audycji. Na antenie będzie można usłyszeć m. in. o pierwszym dniu szkoły i o pomysłach, jak dobrze rozpocząć rok szkolny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ogłaszamy wyniki konkursu "Kolorowy piórnik"!

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2022 09:00
Jak wygląda szkoła lub przedszkole naszych słuchaczy? Czy sala lekcyjna czy też sala grupy przedszkolnej może mieć ciekawe zakamarki? Co uczeń porabia w szkole na zajęciach dodatkowych? Na te pytania odpowiedzi znają uczestnicy konkursu „Kolorowy piórnik” w PR Dzieciom. Gry i zabawy na terenie szkoły i przedszkola to codzienność naszych słuchaczy! Jak przedstawili ją w swoich pracach konkursowych? Które prace zostaną nagrodzone?
rozwiń zwiń