Polskie Radio Dzieciom

Zgłoś szkołę do bezpłatnego programu edukacji wodnej dla szkół podstawowych

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2023 09:34
Susze, powodzie, zanieczyszczenia wód – w dobie postępujących zmian klimatu coraz częściej o nich słyszymy. A czy rozumiemy, skąd się biorą i jak im przeciwdziałać? Edukacja wodna to klucz do zmiany naszych nawyków i kształtowania bezpiecznej przyszłości.
Aktywni Błękitni  szkoła przyjazna wodzie Patronat medialny Polskie Radio Dzieciom
Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie! Patronat medialny Polskie Radio DzieciomFoto: mat. pras.

Dołącz do bezpłatnego programu edukacyjnego Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie, dzięki któremu uczniowie zyskują wiedzę o tym czym jest woda, jak o nią dbać, a także jak bezpiecznie korzystać z rekreacji wodnej.

W ramach programu organizujemy lekcje z ekspertami Wód Polskich, zwiedzanie obiektów hydrotechnicznych i jednostek pływających oraz warsztaty udzielania pierwszej pomocy.

Jesteśmy obecni w całej Polsce. Zgłoś swoją szkołę do programu i razem z nami promuj wodny punkt widzenia! Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie wody.gov.pl w zakładce edukacja.

Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym programu Aktywni Błękitni.

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

[INFORMACJA PRASOWA]


Zobacz także
Czytaj także

Ciekawe sposoby na czerpanie wiedzy na temat geografii

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2023 09:00
Wiedza z zakresu geografii pozwala dostrzec i określić związki zachodzące w przyrodzie oraz na płaszczyźnie społeczno-ekonomicznej. Swoje umiejętności i zdobyte informacje możemy poszerzać nie tylko w szkole, ale także dzięki samodzielnej nauce przy wykorzystaniu odpowiednich książek. Z racji tego, że dobra pogoda i okres wakacyjny będzie sprzyjał podróżom i poszerzaniu wiedzy geograficznej, w "Strefie rodzica" porozmawialiśmy z prof. Elżbietą Szkurłat, która brała udział w przygotowaniu obecnej podstawy programowej z tego przedmiotu, z redaktorem książek geograficznych, Maciejem Byliniakiem, a także Zbigniewem Lewandowski z Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

30. edycja Akcji Sprzątanie Świata. W PRD rozmowa z Eweliną Flintą - ambasadorską

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2023 08:00
22 kwietnia, podczas Międzynarodowego Dnia Ziemi, Fundacja Nasza Ziemia po raz 30. zainaugurowała największą polską akcję ekologiczną Sprzątanie świata. Podobnie jak w ubiegłych latach plakat promujący Akcję zaprojektował wybitny artysta grafik Andrzej Pągowski. Hasło przewodnie jubileuszowej edycji brzmi: "Sprzątanie świata łączy ludzi". Patronem medialnym akcji jest Polskie Radio Dzieciom. Ambasadorską akcji jest Ewelina Flinta, która opowiedziała o swoim udziale w akcji podczas rozmowy w audycji "Poranek" w Polskim Radiu Dzieciom. Zapraszamy do jej wysłuchania!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bezpłatne warsztaty historyczne VR dla uczniów

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2023 19:47
Podróż po transatlantyku MS "Piłsudski" brzmi surrealistycznie? Nie dla uczestników projektu "Wizja przeszłości". Ten interdyscyplinarny projekt STEAM wykorzystuje technologię wirtualnej rzeczywistości i łączy edukację historyczną, kulturalną i patriotyczną. W tej niezwykłej przygodzie od początku wakacji wzięło już udział prawie 400 uczniów, a rekrutacja na wrześniowe warsztaty właśnie ruszyła!
rozwiń zwiń