Polskie Radio
Section05
śmieci

Szykuje się ważna zmiana. Poznaliśmy stanowisko PE ws. opakowań

Parlament Europejski przyjął stanowisko w sprawie przepisów dotyczących opakowań w całej UE, aby rozwiązać problem stale rosnącej ilości odpadów oraz zwiększyć ich ponowne wykorzystywanie i recykling. Posłowie zatwierdzili sprawozdanie, które jest stanowiskiem Parlamentu w negocjacjach z rządami UE.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA opakowanie Europarlament recykling Europol śmieci ŚWIAT Europa Parlament Europejski

Karpiński do PE trafi prosto z aresztu? Szefernaker: to będzie chyba pierwsza taka sytuacja w historii

W środę wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, poseł elekt (PiS) Paweł Szefernaker, odnosząc się do sprawy Włodzimierza Karpińskiego, podkreślił, że "to będzie chyba pierwsza taka sytuacja w historii, by ktoś wchodził do europarlamentu prosto z aresztu".
Zobacz więcej na temat:  śmieci Warszawa POLSKA polityka PiS PO Parlament Europejski Unia Europejska UE Włodzimierz Karpiński

Oskarżony o korupcję Karpiński ma objąć mandat europosła. Semeniuk-Patkowska: kuriozalna sytuacja

- To kuriozalna sytuacja, wizerunek Platformy Obywatelskiej po raz kolejny ulega degradacji - w ten sposób wiceszefowa MRiT, poseł elekt PiS Olga Semeniuk-Patkowska odniosła się w Studiu PAP do informacji, że przebywający w areszcie Włodzimierz Karpiński wyraził zgodę na objęcie mandatu europosła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Warszawa CBA korupcja śmieci Włodzimierz Karpiński

Spór z Niemcami dotyczący pozostawionych odpadów. KE przyznała rację Polsce

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa poinformowała, że Komisja Europejska przyznała Polsce rację w sporze z Niemcami dotyczącym nielegalnie składowanych w Polsce odpadów pochodzących z tego kraju. "Komisja Europejska przyznaje Polsce rację w sporze z Niemcami dotyczącym pozostawionych odpadów" - poinformowała na platformie X minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Zażądała od Niemiec "natychmiastowego" zabrania odpadów. Jeśli tak się nie stanie, sprawa trafi do TSUE - dodała.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA Niemcy śmieci

Niemieckie odpady w Polsce. Minister Moskwa: na pewno złożymy wniosek do TSUE

- Na pewno złożymy wniosek do TSUE w sprawie niemieckich odpadów w Polsce - zapewniła w TVP1 minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Dodała, że w środę strona polska i strona niemiecka przedstawiały KE swoje argumenty dot. odpadów. Konfrontacja - oceniła - była "miażdżąca dla Niemiec".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Klimatu i Środowiska Anna Moskwa odpady śmieci Niemcy POLSKA społeczeństwo

Dziś w Brukseli decyzja o niemieckich śmieciach w Polsce. Minister Moskwa: oczekujemy zabrania 35 tys. ton odpadów

Sprawą niemieckich śmieci w Polsce zajmie się dziś Bruksela. "Oczekujemy od Niemiec zabrania 35 tys. ton odpadów, które trafiły do Polski, a także poniesienia kosztów tej operacji" - poinformowała w mediach społecznościowych minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Dodała, że Polacy nie mogą pokrywać kosztów utylizacji odpadów od naszych zachodnich sąsiadów. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Anna Moskwa śmieci Niemcy Bruksela Komisja Europejska Jacek Ozdoba

30. edycja Akcji Sprzątanie Świata. W PRD rozmowa z Eweliną Flintą - ambasadorską

22 kwietnia, podczas Międzynarodowego Dnia Ziemi, Fundacja Nasza Ziemia po raz 30. zainaugurowała największą polską akcję ekologiczną Sprzątanie świata. Podobnie jak w ubiegłych latach plakat promujący Akcję zaprojektował wybitny artysta grafik Andrzej Pągowski. Hasło przewodnie jubileuszowej edycji brzmi: "Sprzątanie świata łączy ludzi". Patronem medialnym akcji jest Polskie Radio Dzieciom. Ambasadorską akcji jest Ewelina Flinta, która opowiedziała o swoim udziale w akcji podczas rozmowy w audycji "Poranek" w Polskim Radiu Dzieciom. Zapraszamy do jej wysłuchania!
Zobacz więcej na temat:  patronatPRD ekologia radio dla dzieci radio dla rodziców DAB+ śmieci edukacja przyrodnicza ewelina flinta

PR24 Afera śmieciowa. Sakiewicz: warszawiacy musieli się dokładać do łapówek dla urzędników Trzaskowskiego

- Afera śmieciowa została umożliwiona przez Rafała Trzaskowskiego, dlatego to opisaliśmy. W pozwie prezydenta Warszawy jest dokument, który to potwierdza. On sam podjął decyzję, która umożliwiła zawieranie kontraktów bez kontroli - mówił w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa śmieci Rafał Trzaskowski POLSKA

"W Warszawie mamy wielką aferę PO". Radny PiS o podtrzymaniu aresztu dla Włodzimierza Karpińskiego

- Sąd podejrzewa, że jest możliwość matactwa, a zarzuty są poważne. Tylko w takich sytuacjach areszt tymczasowy jest podtrzymywany. Wydaje się, że sąd docenia rangę zarzutów ciążących na byłym sekretarzu m.st. Warszawy Włodzimierzu Karpińskim. Sytuacja jest bardzo poważna i wymaga wyjaśnienia - mówił w Polskim Radiu 24 radny PiS Michał Prószyński.   
Zobacz więcej na temat:  Warszawa POLSKA Włodzimierz Karpiński sąd korupcja śmieci

Aresztowanie byłego ministra PO Włodzimierza Karpińskiego. Trwa posiedzenie Sądu Apelacyjnego

Przed Sądem Apelacyjnym w Katowicach rozpoczęło się w środę posiedzenie, po którym zapadnie decyzja, czy podejrzany o korupcję b. minister skarbu Włodzimierz Karpiński pozostanie w areszcie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Katowice sądownictwo korupcja przestępczość administracja publiczna Włodzimierz Karpiński polityka Platforma Obywatelska PO opozycja śmieci odpady gospodarka odpadami