Polskie Radio Dzieciom

Dziękujemy za tak liczne pytania do świętego Mikołaja

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2023 11:00
Do redakcji Polskiego Radia Dzieciom spłynęło mnóstwo pytań skierowanych do świętego Mikołaja. Jakie temperatury panują obecnie w Laponii, a konkretnie w wiosce św. Mikołaja? Z jaką maksymalną prędkością mogą się przemieszczać sanie Mikołaja? To tylko niektóre z pytań zadanych przez dzieci. Wszystkie wiadomości zostaną przekazane Mikołajowi, który odpowiadać na nie będzie podczas wyjątkowego spotkania dziś 6 grudnia o godz. 19.30 na Facebooku i na stronie internetowej Polskiego Radia Dzieciom.
I ty możesz zadać pytanie świętemu Mikołajowi. Rusza akcja w Polskim Radiu Dzieciom
I ty możesz zadać pytanie świętemu Mikołajowi. Rusza akcja w Polskim Radiu Dzieciom!Foto: PR

Zanim św. Mikołaj przeczyta pytania zadane przez dzieci, antena stacji nadaje dziś audycje poświęcone tej wyjątkowej postaci. Podczas "Poranka" (7.00-9.00) nie zabrakło odpowiedzi na pytania: czy wiadomo gdzie najczęściej zostawia prezenty, czy rzeczywiście lubi ciepłe mleko i ciasteczka oraz ile reniferów potrzebuje aby wznieść się ponad ziemię?


Posłuchaj
59:17 2023_12_06 07_00_30_RadioDzieciom_Poranek.mp3 Poranek w Polskim Radiu Dzieciom 6 grudnia godz. 07:00

Posłuchaj
59:11 2023_12_06 08_00_22_RadioDzieciom_Poranek.mp3 Poranek w Polskim Radiu Dzieciom 6 grudnia godz. 08:00

  

Od 10.00 w audycji "Muzyczne podróże", którą poprowadziła Daria Druzgała, usłyszeć można było piosenki o Mikołajach i ich pomocnikach. Było też o instrumentach kojarzonych ze świętami takich jak janczary, dzwonki czy organy. 

Posłuchaj
58:53 2023_12_06 10_00_10_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Muzyczne podróże 6 grudnia godz. 10:00

 

Od 15.00 w "Popołudniku" o fenomenie serii książek "Mikołajek", których autorem jest francuski pisarz i rysownik Rene Goscinny. Podczas tej audycji dziennikarze stacji będą przyjmować ostatnie, telefoniczne pytania do świętego Mikołaja.

O 19.30 Polskie Radio Dzieciom zaprasza na spotkanie ze św. Mikołajem. Podczas streamingu na stronie internetowej stacji oraz w mediach społecznościowych, dzieci usłyszą odpowiedzi na liczne pytania zadane Mikołajowi. Dzieci dowiedzą się także w jaki sposób Mikołaj dotarł do studia, czy jest już przygotowany do rozdawania świątecznych prezentów.

Dorosłych Słuchaczy Polskie Radio Dzieciom zaprosiło do "Strefy rodzica", audycji w której tematem rozmowy z psychologiem było "Mikołaj - mówić czy nie" czyli jak rozmawiać z dzieckiem o św. Mikołaju, na jakie informacje jest gotowy uczeń, a na jakie przedszkolak. Audycja nadana była 5 grudnia w godz. 21.00 - 22.00.
Zapraszamy!

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

"Rodzinny WF". Adam Małysz

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2022 10:00
W dniu urodzin naszego mistrza porozmawiamy z Adamem Małyszem (prezesem Polskiego Związku Narciarskiego), czterokrotnym zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich, o początkach skakania, motywacji do treningów, najtrudniejszych turniejach w skokach narciarskich, ulubionych skoczniach i.. rajdach samochodowych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Rodzinny WF". Saneczkarstwo

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2022 10:00
W dniu, w którym św. Mikołaj podróżował po całym świecie na swoich wielkich saniach my przyglądaliśmy się sportowi z sankami związanemu - saneczkarstwu!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ogłaszamy wyniki konkursu "Stwórz swoją Ekoplanetę"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2023 14:59
Nadszedł długo oczekiwany moment ogłoszenia wyników najnowszego konkursu plastycznego Polskiego Radia Dzieciom "Stwórz swoją Ekoplanetę". Na konkurs spłynęło mnóstwo pięknie wykonanych prac przedstawiających wymyśloną planetę z ekologiczną żywnością i jej źródłami. Spośród kilkudziesięciu, arcyciekawych prac komisja konkursowa wybrała, zgodnie z regulaminem, 5 zwycięskich. Po szczegóły zapraszamy poniżej!
rozwiń zwiń