Polskie Radio Dzieciom

SPA dla psa, czyli jak wygląda praca fryzjera zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2021 22:16
Zwierzęta domowe często uznawane są za pełnoprawnych członków rodziny. Nic więc dziwnego,  że każdy opiekun chce jak najlepiej zadbać o swojego pupila. Coraz popularniejszym miejscem,  do którego właściciele zwierząt udają się ze swoimi czworonogami, jest salon fryzjerski. Takie odwiedziny wpływają korzystnie nie tylko na wygląd zwierzaka, ale także na jego samopoczucie. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Psy wymagają pielęgnacji przez cały rok. Mowa tu nie tylko o opiece fryzjerskiej, ale też domowej. Swojego zwierzaka powinniśmy regularnie czesać, nawet jeśli ma krótką sierść. Równie ważna jest też kąpiel. Takie zabiegi, jak czyszczenie uszu, obcinanie paznokci czy strzyżenie sierści, może wykonać za właściciela psi fryzjer. 

Posłuchaj
59:32 2021_12_09 18_00_01_RadioDzieciom_Podwieczorek.mp3 Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 9 grudnia godz. 18:00

Wizyta w salonie fryzjerskim dla zwierząt przypomina kompleksową pielęgnacje w SPA. Nie wszystkie zwierzaki lubią być poddawane pewnym zabiegom, ale z pewnością wszystkie czują się lepiej po wyjściu z salonu. Jak dokładnie wygląda rutyna pielęgnacyjna w salonie fryzjerskim dla zwierząt? Jakie są rodzaje psich fryzur? Po co do takiego salonu przychodzą króliki?  

Wiele na temat pielęgnacji zwierząt zarówno w domu, jak i w salonie fryzjerskim wie Milena Flanc – Wiśniewska, psia fryzjerka. Swoimi spostrzeżeniami podzieliła się w rozmowie z Filipem i Leopoldem. Zapraszamy do wysłuchania audycji załączonej poniżej.  

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Prowadzi: Janusz Zadura
Gość: Milena Flanc – Wiśniewska – fryzjerka psów
Data emisji: 9.12.2021
Godz. emisji: 18.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

Zobacz także
Czytaj także

Gdzie pływa najwięcej rekinów?

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 12:03
Rekiny to jedne z najniebezpieczniejszych i największych ryb na świecie. Potrafią pływać nawet kilkadziesiąt km/h oraz wyczuć krew z bardzo dużej odległości. Co ciekawe, istnieje gatunek rekina, który żywi się planktonem. Jak się nazywa? Odpowiedź można było usłyszeć w "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" w Polskim Radiu Dzieciom, którego gościem był Konrad Tomaniak z wrocławskiego zoo.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bajki stare i nowe. Czy pomysł na animację mieli już jaskiniowcy?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 12:52
Historia animacji sięga bardzo odległych czasów. Sama animacja polega na stworzeniu wrażenia ruchu, czyli ożywieniu sylwetek, które znamy z bajek i filmów animowanych. Obrazki, które widzimy na ekranie wydają nam się ruchome, jednak w rzeczywistości pozostają obrazkami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pofilozofujmy. Czy lew jest odważny?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2021 11:45
"Wiem, że nic nie wiem" to jeden z najbardziej znanych filozoficznych cytatów. Uniwersalne przesłanie Sokratesa towarzyszy nam do dziś i z pewnością jeszcze długo z nami pozostanie. Czego właściwie możemy być tak naprawdę pewni?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ile kolców mają jeże i czy zapadły już w zimowy sen?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2021 11:57
Są największymi ssakami owadożernymi w Polsce. Ich znakiem rozpoznawczym są kolce, które stanowią ochronę przed większymi drapieżnikami. Główne zmysły jeży to węch i słuch. O jeżach w Polskim Radiu Dzieciom w audycji "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" opowiedziała Róża Pawlicka, warszawska ratowniczka jeży. 
rozwiń zwiń