Polskie Radio Dzieciom

"Emi i Tajny Klub Superdziewczyn". Tym razem w górach!

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2021 12:40
Właśnie pojawił się trzynasty tom słynnej serii "Emi i Tajny Klub Superdziewczyn" autorstwa Agnieszki Mielek. Tytuł najnowszej pozycji to "Hej, w góry", który sugeruje, że członkowie tajnego klubu trafią na górski szlak. I nie tylko!
Tajmy klub superdziewczyn
Tajmy klub superdziewczynFoto: mat. prom.

Jak zdradziła autorka, klub zawędruje też do parku ciemnego nieba, czyli takiego, w którym nocą panuje całkowicie naturalna ciemność, pozbawiona wszelkich zakłóceń pochodzących ze sztucznego światła. W takiej scenerii doskonale widać gwiazdy, a nawet drogę mleczną.

Książka jest dostępna nie tylko w papierowym wydaniu oraz w formie ebooka. Funkcjonuje także jako audiobook, co oznacza, że możemy jej również posłuchać. Głosu do tej ostatniej wersji udzieliła Joanna Pach-Żbikowska. 

Posłuchaj
60:04 2021_12_14 17_59_59_RadioDzieciom_Podwieczorek.mp3 Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 14 grudnia godz. 18:00

Posłuchajcie, co na temat książki ma do powiedzenia sama autorka, Agnieszka Mielek, która odwiedziła niedawno Filipa i Leopolda. Dodajmy, że ma na swoim koncie dwadzieścia pięć tytułów i już zapowiedziała, że w przyszłym roku pojawią się co najmniej cztery kolejne - pierwszy z nich już w marcu. Kluczowym zajęciem Agnieszki jest jednak praca w marketingu. 

Więcej na temat autorki i jej książki w do usłyszenia w "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem". Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji. 

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Prowadzi: Janusz Zadura
Gość: Agnieszka Miele
Data emisji: 14.12.2021
Godz. emisji: 18.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

 

Zobacz także
Czytaj także

Dlaczego Mars nazywany jest Czerwoną Planetą?

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 13:00
Coraz częściej zastanawiamy się, czy człowiek mógłby żyć na Marsie. Próbując znaleźć odpowiedź na to pytanie, analizujemy zebrane przez będące tam łaziki informacje, które następnie przesyłane są do nas za pomocą systemu anten poruszających się po orbicie. Więcej na ten temat opowiedział gość "Podwieczorka z Filipem i Leopoldem", Jan Amos Jelinek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pofilozofujmy. Czy lew jest odważny?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2021 11:45
"Wiem, że nic nie wiem" to jeden z najbardziej znanych filozoficznych cytatów. Uniwersalne przesłanie Sokratesa towarzyszy nam do dziś i z pewnością jeszcze długo z nami pozostanie. Czego właściwie możemy być tak naprawdę pewni?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ile kolców mają jeże i czy zapadły już w zimowy sen?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2021 11:57
Są największymi ssakami owadożernymi w Polsce. Ich znakiem rozpoznawczym są kolce, które stanowią ochronę przed większymi drapieżnikami. Główne zmysły jeży to węch i słuch. O jeżach w Polskim Radiu Dzieciom w audycji "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" opowiedziała Róża Pawlicka, warszawska ratowniczka jeży. 
rozwiń zwiń