Polskie Radio Dzieciom

"Odkrywcy Polskich Parków Narodowych". Audycja przygodowa w Polskim Radiu Dzieciom. Podejmiesz wyzwanie?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2024 10:02
Ekspedycja małych odkrywców podjęła wyzwanie, aby w 23 miesiące odkryć 23 polskie parki narodowe. Czy będzie to łatwe? To się okaże, pewne jest to, że ekipa odkrywców nabrała już wiatru w żagle i ruszyła odkrywać Wigierski park narodowy czyli już drugi na trasie odkrywców po Słowińskim parku. Zapraszamy! Można dołączyć na każdym etapie wyprawy i przeżyć wspólnie niezapomnianą przygodę!
Ruszyliśmy odkrywać drugi park Narodowy na naszej trasie. Zapraszamy
Ruszyliśmy odkrywać drugi park Narodowy na naszej trasie. Zapraszamy!Foto: Shutterstock.com/Curioso

Jak przypomniał w audycji Krystian Tyrański, kierownik tego przygodowego wyzwania Wigierski Park to dzika kraina wysunięta na północny wschód Polski. A szczegółowo i odkrywczo opowiedzieli o całym wyzwaniu korespondenci Polskiego Radia Dzieciom Marta Powałowska i Franek - mały reporter Polskiego Radia Dzieciom.

W audycji nie zabrakło rozmowy z dyrektorem Wigierskiego Parku Narodowego Tomaszem Huszczą, który opowiedział o tym jak powstało Jezioro Wigierskie i skąd wzięła się jego nazwa. - Jezioro Wigry jest przykładem działania lodowca, a jak sama nazwa wskazuje vingrús z języka litewskiego oznacza urozmaicony. Odnosi się to nie tylko do urozmaiconej linii brzegowej, która jest przebogata, ale i do charakteru jeziora - opowiedział dyrektor podczas spotkania z odkrywcami. Następnie wszyscy wyruszyli na wyprawę terenową z panią Joanną.

Posłuchaj
41:50 [DAB]Dzieciom (PCM) 30 marzec 2024 17_00_23.mp3 "Odkrywcy polskich Parków Narodowych", czyli przygodowa audycja w Polskim Radiu Dzieciom

 

Każda z edukacyjnych ekspedycji zorganizowanych w ramach "Dzikiej Odysei" posiada swój przyrodniczy klucz, według którego ustalany jest projekt trasy i kalendarz. Tegoroczny to: wielka wyprawa lodowca kontynentalnego i towarzyszących mu lodowców górskich. Będziemy odkrywać parki narodowe, rozpoczynając od tych najdalej wysuniętych na północ. Przez te znajdujące się w centralnej Polsce, aż na południe. 

Audycja: "Strażnicy Dzikiego Królestwa” 

Prowadzący: Krystian Tyrański

Data emisji: 30.04.2024

Godzina emisji: 17.00

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego  stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

 

Zobacz także
Czytaj także

Odcinek 87. Przygoda w Pienińskim Parku Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 10:00
Po przybyciu do Pienińskiego Parku Narodowego bohaterowie wyruszają na wschód, by podziwiać śpiewające ptaki. Na skraju łąki spotykają pasterzy, którym bacznie się przyglądają. Okazuje się, że to juhasi przygotowujący w bacówce oscypki. Bacówka należy do parku. [zobacz wideo]
rozwiń zwiń
Czytaj także

Świat niezwykłych drzew

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 09:00
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rowerem po Drawieńskim Parku Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 08:00
Maj to wspaniały miesiąc na rozpoczęcie jazdy na rowerze, jeśli jeszcze się tego nie zrobiło. Jednym z miejsc, do którego można udać się na wycieczkę rowerową jest np. Drawieński Park Narodowy, o którym w Podwieczorku z Filipem i Leopoldem opowiedział przyrodnik Bartosz Popczyński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dzika Odyseja - Radiowa Ekspedycja Odkrywców. "Myślowskazy"

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2023 13:24
Za nami drugie spotkanie "Ekspedycja Odkrywców". W "Poranku" Polskiego Radia Dzieciom przedstawiliśmy kilka "złotych myśli", na które warto zwrócić uwagę zanim zacznie się wielkie przygotowanie i pakowanie na ekspedycję. 
rozwiń zwiń