Polskie Radio Dzieciom

"Hejka tu Lenka" i "Siema tu Marcel" w Polskim Radiu Dzieciom. Dziś Dzień Blogów!

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2023 19:50
31 sierpnia obchodzimy Dzień Blogów. Z tej okazji w "Popołudniku" na antenie Polskiego Radia Dzieciom poruszyliśmy kwestię blogów, fotoblogów i vlogów. Towarzyszyli nam specjaliści w tej dziecinie - Lenka i Marcel Pachuc, którzy wraz z rodzicami prowadzą popularne kanały w internecie. Zapraszamy!
Lenka z Hejka tu Lenka podczas nagrania w ramach Ferii z gwiazdami w Polskim Rsdiu Dzieciom_luty 2022
Lenka z "Hejka tu Lenka" podczas nagrania w ramach "Ferii z gwiazdami" w Polskim Rsdiu Dzieciom_luty 2022Foto: PR

Lenka z "Hejka tu Lenka" i jej brat Marcel z "Siema tu Marcel", obecnie są w podróży wakacyjnej, zbierając swoje kolejne doświadczenia. Podczas rozmowy w Polskim Radiu Dzieciom Lenka przyznała, że nagrywanie filmików wniosło wiele pozytywów do jej życia. - Odkąd zaczęłam nagrywać zauważyłam, że jestem bardziej pewna siebie i śmiała i Marcel też - podkreśliła - Warto założyć taki kanał, dlatego że ma się na pewno bardzo dużo różnych przygód i na pewno fajnie też sobie spędzamy czas, to jest też duża rozrywka, więc polecam zakładać taki kanał, ale wiadomo, że trzeba być dobrze do niego przygotowanym. 

Lenka nagrywa bardzo różne rzeczy, m. in. challenge i historyjki, podobnie zresztą jak jej młodszy brat Marcel, który doczekał się własnego kanału "Siema tu Marcel". Rodzeństwo cieszy się ogromną popularnością w internecie, a liczby wyświetleń imponują. 

Posłuchaj
07:22 [DAB]Dzieciom (PCM) 31 sierpień 2023 15_47_23.mp3 Rozmowa z Lenką z Hejka tu Lenka i Marcelem z Siema tu Marcel w audycji Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom_31.08.2023.

Pod swoimi filmami młodzi vlogerzy mają mnóstwo pozytywnych komentarzy, które pozwalają na interakcje z fanami - Często ludzie podpowiadają różne pomysły na jakieś challenge i na różne odcinki i inspirujemy się czasami tymi pomysłami - zdradziła na antenie Polskiego Radia Dzieciom Lenka.  

Na pytanie, czego można się nauczyć prowadząc vloga, Lenka bez zawahania odpowiedziała, że pewności siebie. 

Blogowanie a vlogowanie - czym się różni?

Blogowanie i vlogowanie to tworzenie swego rodzaju pamiętnika internetowego, w którym można dzielić się z innymi swoimi spostrzeżeniami i przeżyciami. Czytelnicy oraz widzowie mogą komentować publikowane przez nas treści, a my mamy możliwość wchodzenia z nimi w interakcje. 

Prowadzenie bloga opiera się na słowie pisanym, któremu często towarzyszą fotografie związane z tematem tekstu. Vlogowanie to zaś forma oparta nagrywaniu wideo, które jest później odpowiednio montowane i publikowane na przeznaczonych do tego platformach. 

Zarówno blogi, jak i vlogi mogą dotyczyć różnych rzeczy, na przykład naszego życia, podróży, kulinariów, mody, urody i wielu innych - możliwości jest bardzo dużo. Obecnie blogować i vlogować może każdy, jednak nie zawsze tak było - kiedyś prowadzenie bloga wymagało specjalnych umiejętności informatycznych. A co na temat vlogowania mają do powiedzenia eksperci w tej dziedzinie? 

Hejka tu Lenka i Siema tu Marcel w Popołudniku na antenie Polskiego Radia Dzieciom

Więcej o blogowaniu i vlogowaniu, o tym, jak zacząć i o korzyściach płynących z prowadzenia bloga i nagrywania vlogów w załączonym zapisie audycji. Zapraszamy do wysłuchania!  

Audycja: Popołudnik
Prowadzi: Zbyszek Kozłowski
Goście: Lenka z "Hejka tu Lenka" i Marcel z "Siema tu Marcel"
Data emisji: 31.08.2023
Godzina emisji: 15:00

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM PRZEZ CAŁĄ DOBĘ <---

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

Zobacz także
Czytaj także

Dziecko w świecie cyfryzacji. Jak być dobrym doradcą dla młodego człowieka?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 23:00
Edukacja online sprawiła, że dzieci spędzają więcej czasu przed komputerem, a to powoduje niepokój u dorosłych zastanawiających się nad skutkami takiego zachowania. Z racji tego, że nowe technologie będą się stale rozwijać, pomocne może okazać się posiadanie odpowiedniej wiedzy i umiejętności, które umożliwią dzieciom i rodzicom odpowiedzialne korzystanie z internetu. Jak zatem odnaleźć się w świecie cyfryzacji? W "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom, porozmawialiśmy o tym z nauczycielką Zytą Czechowską oraz pisarzem Mikołajem Marcelą, którzy razem stworzyli książkę "Jak nie zgubić dziecka w sieci".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gościem audycji syn Stanisława Sojki - Antek Sojka

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 15:00
W 2018 roku wydał debiutancki album zatytułowany "Po Niebie". Płyta ta, to to 11 utworów utrzymanych w ciekawej stylistyce, w której można odnaleźć wiele różnych "smaków i barw". Połączenie subtelnej, czasami wręcz wyszukanej elektroniki z tradycyjnym instrumentarium daje poczucie przestrzeni, która od pierwszych dźwięków wciąga i hipnotyzuje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak mądrze połączyć naukę z zabawą?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2021 15:08
Czasami zamiast się uczyć, wolelibyśmy spędzić ten czas na zabawie. Jest to naturalne, zwłaszcza dla dzieci, którym zdarza się bawić na lekcjach lub być rozkojarzonym. Dla dorosłych może stanowić to kłopot, jednak, jak się okazało w Polskim Radiu Dzieciom w audycji "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem", czas spędzony na bawieniu się, a nawet nauka poprzez zabawę ma swoje zalety, o czym mówił filozof, Wiktor Piotrowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zachęcić dziecko do prawidłowego mówienia - zabawy logopedyczne w domu

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2022 19:07
Problemy logopedyczne – kiedy rozwiązać je mogą ćwiczenia w domu, a kiedy konieczna jest terapia ze specjalistą albo szybka interwencja?  Interwencja to działanie doraźne i może dotyczyć dzieci zaledwie kilka dni po urodzeniu. Mowa tu o interwencji w sytuacji problemów z karmieniem piersią lub butelką, a później podczas rozszerzania diety, jeśli pojawią się ewentualne trudności ze zmianą konsystencji pokarmu. Pierwszym wyborem podczas kłopotów z karmieniem noworodków i niemowląt powinien być doradca laktacyjny, który ocenia, czy mamy do czynienia z problemem natury logopedycznej czy podłoże jest inne. 
rozwiń zwiń