Polskie Radio Dzieciom

"Bajkowy Ogród". Postanowienia i marzenia do spełnienia  

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 15:23
W ostatnim "Bajkowym Ogrodzie" został poruszony bardzo ważny temat, jakim jest ekologia. Dbanie o Ziemię to przecież doskonały pomysł na postanowienie noworoczne. Jagienka wytłumaczyła, jak dzieci mogą samodzielnie troszczyć się o naszą planetę. A co powiecie na stworzenie własnego ogrodu? 
Tak można zbierać deszczówkę
Tak można zbierać deszczówkęFoto: Shutterstock.com/Anton_dios

Jagienka zdradziła, dokąd chciałaby się wybrać w nowym roku. Przy okazji opowiedziała nieco o swoich ulubionych sportach zimowych. A czy poradziłaby sobie na bezludnej wyspie? O to możecie być spokojni. Jesteście ciekawi, jakie trzy rzeczy zabrałaby na wyspę?   

Audycja: Bajkowy Ogród   
Prowadził: Pascal Kaczorowski
Data emisji: 01.01.2022
Godzina emisji: 12:00 

Będzie kolorowo, pachnąco i bajkowo, bo wybieramy się do świata krzewów, drzew, ziół i kwiatów, mieniących się wszystkimi kolorami tęczy. Wspólnie zwiedzimy nie tylko polskie ogrody, ale też tropikalne, zimowe, a nawet pustynne. Pascal Kaczorowski zabierze swoich Słuchaczy wszędzie tam, gdzie znajdzie choć odrobinę flory i opowie Wam o tym niesamowite historie.

Nastawcie uszy i nosy, bo z nami poczujecie się jak w maju!

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

Zobacz także
Czytaj także

Jak miałaby wyglądać edukacja klimatyczna w szkole? [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 19:54
Zmiany klimatyczne to temat, który dotyczy każdego z nas. Już teraz możemy zauważyć i doświadczyć ich skutki w postaci np. anomalii pogodowych. To, jak będą wyglądały warunki atmosferyczne oraz  środowisko przyszłości zależy od naszej wiedzy oraz przeciwdziałań dotyczących zmian klimatycznych. W związku z tym, coraz częściej mówi się o konieczności wprowadzenia do szkół edukacji klimatycznej. O tym, jak miałaby ona wyglądać opowiedziały w "Strefie Rodzica" Irka Jazukiewicz z Działu Edukacji WWF i Marta Jackowska-Uwadizu z Centrum Edukacji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co jesienią i zimą robią mrówki? [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2021 11:17
Świat owadów jest bardzo różnorodny. Istnieje wiele gatunków bezkręgowców przypisanych do poszczególnych grup. W Podwieczorku zabierzemy was w podróż do świata tych małych zwierząt. Jak mrówki, pszczoły, motyle i inne małe stworzenia radzą sobie o tej porze roku?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Śniardwy - największe jezioro w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 20:46
Wojtek i Smok Adaś odwiedzą Krainę Wielkich Jezior Mazurskich. Region ten powstał dziesięć tysięcy lat temu. Wcześniej na tym obszarze znajdował się ogromny lodowiec, zwany lądolodem. Największe jezioro w Polsce to Śniardwy, a nad jakie wybrali się nasi podróżnicy?
rozwiń zwiń