Polskie Radio Dzieciom

Śniardwy - największe jezioro w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 20:46
Wojtek i Smok Adaś odwiedzą Krainę Wielkich Jezior Mazurskich. Region ten powstał dziesięć tysięcy lat temu. Wcześniej na tym obszarze znajdował się ogromny lodowiec, zwany lądolodem. Największe jezioro w Polsce to Śniardwy, a nad jakie wybrali się nasi podróżnicy?
Śniardwy - największe jezioro w Polsce
Śniardwy - największe jezioro w PolsceFoto: Shutterstock.com/Milosz_G

Adaś postanowił poświęcić więcej czasu ekologii. Jego noworocznym postanowieniem było dbanie o Ziemię w sposób jeszcze bardziej uważny niż dotychczas. Wojtek opowiedział nieco o odnawialnych źródłach energii oraz o tym, jak w prosty sposób chronić naszą planetę.  
Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji. 

Posłuchaj
59:32 2021_12_31 11_00_29_RadioDzieciom_Wyprawy_Smoka_z_czlowiekiem.mp3 Wyprawy smoka z człowiekiem 31 grudnia godz. 11:00 Odwiedzamy Krainę Wielkich Jezior Mazurskich

Audycja: Bliskie i dalekie wyprawy smoka z człowiekiem
Prowadził: Wojciech Słupiński
Data emisji: 31.12.2021
Godzina emisji: 11:00

Czytaj więcej:
Największe jeziora w Polsce
Jak pływanie wpływa na rozwój dzieci?

Jedziemy na wycieczkę, bierzemy Smoka w teczkę!

Podróżować można samochodem, statkiem lub samolotem, z mamą, tatą, siostrą lub bratem, a jak podróżować ze Smokiem? Oczywiście tunelem czasoprzestrzennym…

Można nim dotrzeć w każde dowolne miejsce pod warunkiem, że ma się zdjęcie zrobione specjalnym aparatem Bociana Floriana. Potem wystarczy już tylko położyć ręce lub… łapy na fotografii, krótki lot i twarde lądowanie.

Ale warto, bo jak inaczej w jednej chwili przenieść się na Malediwy, potem do Marko, a na koniec nad Morskie Oko?

W piątki o godz. 11.00, zaprasza: Wojciech Słupiński.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

Zobacz także
Czytaj także

Jakie czynniki mają wpływ na zmiany klimatyczne?

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 17:00
Międzynarodowy Dzień Ziemi, obchodzony corocznie 22 kwietnia. To bardzo ważne święto dla naszej planety. Celem tego dnia jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata. W tym roku hasłem są "Działania na rzecz klimatu".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak ryby spędzają zimę?

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2022 10:00
W popołudniowej audycji Polskiego Radia Dzieciom zajrzeliśmy pod wodę, żeby sprawdzić jakie stworzenia można spotkać w głębinach. Oj, zimna jest woda w akwenach o tej potrze roku, a jednak żyje w nich mnóstwo ciekawych gatunków zwierząt.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zima w pełni. Na lodowisko czas start!

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 10:36
Łyżwiarstwo śmiało można nazwać sportem narodowym Holandii. Kraj ten przecinają tysiące kilometrów kanałów, które powstały, by chronić okolice przed powodziami. To właśnie w Holandii po raz pierwszy rozegrały się zawody w łyżwiarstwie szybkim. Obecnie z miejskich ślizgawek korzystają również mieszkańcy Niderlandów.
rozwiń zwiń