Polskie Radio Dzieciom

Relacja zza kulis spektaklu "Królowa Śniegu" w Teatrze Lalka

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2023 15:55
"Posłuchajcie! Zaczynamy! Kiedy bajka się skończy, będziemy wiedzieli więcej, niż wiemy teraz. Bo to był zły czarownik ..." Tak zaczyna się jedna z dobrze nam znanych baśni H. CH. Andersena, a w niej: lustro o szczególnych właściwościach, chłopiec i dziewczynka i Ona "smukła i wysoka, jaśniejąca bielą - Królowa Śniegu".
Królowa Śniegu w Teatrze Lalka
"Królowa Śniegu" w Teatrze LalkaFoto: Marta Ankiersztejn

Historia opowiadana od pokoleń wraca do nas za sprawą kwietniowej premiery w Teatrze Lalka. W wersji wyreżyserowanej przez Pawła Szkotaka towarzyszymy Gercie w długiej, pełnej niebezpieczeństw podróży w poszukiwaniu Kaja. Odpowiedź na pytanie czy uda jej się go odnaleźć i ożywić zlodowaciałe serce znajdziecie w teatrze, a dziś w Kulturotece w Polskim Radiu Dzieciom zapraszamy do wysłuchania relacji zza kulis i popremierowych spotkań z artystami, dzięki którym serca lalek biją na scenie.
Zaprasza Martyna Chuderska.


Posłuchaj
59:30 2023_04_23 17_00_05_RadioDzieciom_Kulturoteka.mp3 Kulturoteka 23 kwietnia godz. 17:00

 

KLIKNIJ I SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM

Hans Christian Andersen
"Królowa Śniegu"

Przekład: Bogusława Sochańska
Adaptacja, teksty piosenek i reżyseria: Paweł Szkotak
Scenografia: Martyna Kander
Współpraca scenograficzna: Karoliny Bramowicz
Muzyka: Łukasz Matuszyk
Projekcje: Jagoda Chalcińska
Reżyseria światła: Karolina Gębska
Asystentka reżysera: Aneta Harasimczuk

W obsadzie: Grzegorz Feluś, Aneta Harasimczuk, Aneta Jucejko- Pałęcka, Wojciech Pałęcki, Olga Ryl-Krystianowska

"Królowa Śniegu" w Teatrze Lalka "Królowa Śniegu" w Teatrze Lalka

Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem medialnym premierę spektaklu "Królowa Śniegu" w Teatrze Lalka w Warszawie.

Audycja: Kulturoteka
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Twórcy spektaklu "Królowa Śniegu" w Teatrze Lalka
Data emisji: 23.04.2023
Godzina emisji: 17:00

"Kulturoteka" to audycja dla wszystkich "zasłuchanych, zapatrzonych i zaczytanych", dla miłośników teatru, kina, muzyki i literatury, słowem zanurzonych po uszy w kulturze.

Co tydzień, w każdą niedzielę od godziny 17-tej wywiady, relacje oraz nowości wydawnicze. Do dziecięco-młodzieżowego świata ciekawostek owianych kulturą zaprasza Martyna Chuderska.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

"Wścibscy" - relacja z Teatru Groteska

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2022 23:12
Za nami pierwsza w tym sezonie premiera w krakowskim teatrze Groteska. Na scenie "rozgościli się "Wścibscy”. Spektakl rozprawił się z tytułową ludzką przywarą, jaką jest wtykanie nosa w nieswoje sprawy. Jak wyglądały przygotowania do spektaklu i ostatnie próby? Co dzieje się na co dzień w pracowni plastycznej i krawieckiej? Jak wygląda montaż scenografii?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Spotkanie klasyki ze współczesnością w Teatrze Lalka

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2023 20:11
Dzisiaj mieści się w samym sercu Warszawy, a dokładnie w Pałacu Kultury i Nauki, ale jakie były początki najstarszego teatru lalkowego w Polsce? W "Kulturalnej strefie" poznaliśmy nieco historii Teatr Lalka, ale też spojrzeliśmy w przyszłość. Jak zaprezentować klasyczne teksty by były zrozumiałe dla młodego, współczesnego odbiorcy? W audycji Polskiego Radia Dzieciom, w towarzystwie naszych gości: Anety Jucejko- Pałęckiej, Wojciecha Pałęckiego i dyrektora Teatru Lalka - Jarosława Kiliana, opowiedzieliśmy również o repertuarze, premierach i planach artystycznych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W "Kulturotece" rozmowa z reżyserem "Przygód Koziołka Matołka"

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2023 22:19
W ostatnią sobotę w Teatrze Polskim w Warszawie, miała miejsce premiera "Przygód Koziołka Matołka" Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza w reżyserii Maksymiliana Rogackiego, gościa Polskiego Radia Dzieciom. 
rozwiń zwiń