Polskie Radio Dzieciom

"Kulturoteka". "Obfitość", czyli czy potrzebujemy aż tylu rzeczy wokół nas?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2023 07:35
Bohaterka książki "Obfitość" - Kornelia jest niezwykle przywiązana do swoich rzeczy, ale gdy przychodzi dzień wyjazdu na wakacje do dziadka, mama pozwala jej zabrać ze sobą tylko jedną walizkę i, co gorsza, tylko jedną zabawkę. Dziewczynka jest zdruzgotana, tym bardziej że dziadek jest okropnym minimalistą i w domu ma tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Jak można tak żyć?! 
Na zdjęciu Martyna Chuderska i gość audycji Joanna Jagiełło - autorka
Na zdjęciu Martyna Chuderska i gość audycji Joanna Jagiełło - autorkaFoto: PR

Na miejscu okazuje się jednak, że nie potrzebujemy rzeczy, by odkryć, jaką obfitość oferuje nam świat. Zamiast bawić się figurkami, lalkami, klockami - można zbierać kamyki i muszelki. Zamiast rysować kredkami - można rysować patykiem na piasku. Świat oferuje tyle możliwości, trzeba tylko chcieć z nich skorzystać!

"Obfitość" to urocza, mądra, a przy tym niezwykle zabawna historia dla wszystkich dzieci i rodziców, którzy kiedykolwiek poczuli, że wszystkiego wokoło jest za dużo... Dzieci wraz z małą Kornelią odkryją, że do udanej zabawy wcale nie potrzebują miliona przedmiotów. Czasami wystarczy to, co podsunie natura, odrobina wyobraźni i obecność bliskiej osoby.

Książka "Obfitość" to połączenie pełnej humoru, rymowanej opowieści autorstwa Joanny Jagiełło ("Dzikusy", "Biuro Śledcze Trop Sekret") oraz wspaniałych, szczegółowych ilustracji Agaty Dobkowskiej ("Co zrobi Frania?", "Kapitan Kiwi"). Książka może być dla rodziców dobrym pretekstem do rozmowy z dziećmi o ilości rzeczy, które nas otaczają i o tym, czego rzeczywiście potrzebujemy w naszym życiu..

Posłuchaj
59:30 Radio_Dzieciom 2023_07_16-17-00-47.mp3 Kulturoteka w Polskim Radiu Dzieciom 16.07.2023 r.

Audycja "Kulturoteka"

Prowadzi: Martyna Chuderska

Data emisji: 16.07.2023

Godzina emisji: 17:00

KLIKNIJ I SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.


Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Festiwal Literatury i Rozwoju Dzieci Alfabet już za nami!

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2023 00:22
W dającym na co dzień spokój i wytchnienie Ogrodzie Saskim w Lublinie przez cztery dni działy się prawdziwe cuda. Dorośli stworzyli przestrzeń, w której Dzieci miały głos i możliwość nie tylko  wyrażania, ale też nazywania, oswajania i otulania emocji. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kulturoteka" w Polskim Radiu Dzieciom prosto z Zamościa. Autorzy konkursowych słuchowisk gośćmi Martyny Chuderskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2023 15:20
Niedzielna (18.06) "Kulturoteka" prosto z malowniczego Zamościa, gdzie odbywa się XXII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry". W tym roku o nagrodę za najlepsze słuchowisko dla dzieci i młodzieży walczy 9 produkcji. W audycji pojawili się twórcy niektórych z nich. Na program przepełniony kulturą zaprosiła Martyna Chuderska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kulturoteka" prosto z Torunia na trasie "Lata z Radiem". Co warto zobaczyć w tym mieście?

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2023 14:24
Zapraszamy na plenerową Kulturotekę prosto z Torunia, miasta, które bardziej kojarzy się z piernikiem, niż Kraków ze smokiem wawelskim. Może wydawać się więc zaskakujące, że przez długi czas w Toruniu nie było muzeum z piernikiem w roli głównej. Zmieniło się to za sprawą inicjatywy Elżbiety i Andrzeja Olszewskich, którzy w 2006 roku założyli Żywe Muzeum Piernika w Toruniu. 
rozwiń zwiń